Koupě prvního smartfounu

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Sinryx 12. 9. 2017 18:27

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na něco ohledně koupi mobilu ( podotýkám můj první smartfoun v životě :D) a nevím si zkrátka rady co a jak. Jelikož vím moc dobře že je to spotřební zboží a nemohu od toho čekat dlouhověkost, chtěl bych nějaký maximálně do 4000,-. Parametry asi aby to melo aspoň trochu slušnej foťák a co je hlavní výdrž a aby se na tom dali hrát hry. Jeden z hlavních důvodu proč si ho chci pořídit abych na přednáškách neumřel nudou. Xiaomi Redmi 4X LTE 32GB Black jsem našel zatím asi jako nejlepší a hledám někoho kdo by mi poradil nebo přinejhorším dal i jinou variantu, moc děkuji za jakoukoliv odpověď a přeji všem hezký zbytek dne.
Sinryx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 14. 9. 2017 09:26

Jedině snad Honor 6A za 3 690 korun, ale menší baterka, méně paměti a nemá čtečku prstíků. Do 4 000 jsou tyhle dva telefony jediná akceptovatelná volba, ono byste jich našel i víc do 4 000 (Nokia 3, Asus ZenFone Live ZB501KL), ale i dražších (LG K10 2017, Xperia L1), přičemž všechny jsou po výkonnostní stránce slabší. Zkrátka do čtyř litrů jedině to Xiaomi, nebo Honor.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 14. 9. 2017 10:10

Jako obvykle se moderátor mýlí, to Xiaomi je o třídu výš než ten honor, který odpovídá těm jím uváděným jako slabší, třeba ten asus se dá pořídit už okolo 3000, což by mohl být argument pro něj, zajímavý je i designově povedený Alcatel Shine lite, dá se koupit už od 2890, asi nejzajímavější nabidka v poměru výkon/cena na aktuálním českém trhu. Dobrý tip pro začátečníka by mohlo být i Xiaomi Redmi 4A v podobné ceně, ale trochu horší výbava.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sinryx 14. 9. 2017 11:36

Děkuji moc za odpovědi, potvrdili jste můj prvotní výběr. Mě u toho xiaomi převážně lákají ty jeho parametry, že je prostě z jejich hlediska lepší než jakýkoliv mobil stejné cenové relace. Malý nabušený čínský zázrak :D. Jen jsem se chtěl přesvědčit , protože znáte to ten kdo ho má mi potvrdil ať si ho koupím a ostatní mě zas odrazují, protože je to z jejich pohledu neprověřený "číňan" a jsou k němu skeptičtí. Přeji hezký den.
Sinryx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 14. 9. 2017 12:02

Nevím, jestli na podobné dotazy "Vybral jsem si správně? "existuje vůbec nějaká "správná" odpověď :-)

To je jako když se v roce 2030 půjdu někoho zeptat, jaké auto bych si měl koupit. Bo nedávno jsem viděl článek "VW přepřahá na elektřinu, v roce 2030 nabídne 300 modelů na baterky", a to je jen jeden výrobce a felektrice! Samozřejmě, z třista modelů si vybírat moct nebudu, jde o celosvětový trh, ale i tak se už netěším :-)
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 14. 9. 2017 16:59

Roy1 se jako obvykle mýlí. Byl to právě on, kdo se mohl strhat, když jsem zhruba před dvěma měsíci doporučil jako alternativu Honor 6A vůči Xiaomi Redmi 4X, protože prý doporučuji horší mobil. Vtipné. Dnes udělá to samé on. Taky bych napříště ocenil, kdyby si mě přestal brát do úst, jestli potřebuje pohonit ego, ať se laskavě trénuje na někom jiném.

Tazatel si chce zahrát hry, nevím sice jaké, třeba na Angry Birds by stačily asi i ty navržené místním provokatérem, ale to nic nemění na faktu, že Xiaomi a Honor jsou nejvýkonnější nové mobily do 4 tisíc z české distribuce. Ano, tazatel si může koupit i levnější stroje, ale dost tratí na výkonu. Cože nám to pohání ten Alcatel Shine? A co je v Redmi a Honoru?
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sinryx 14. 9. 2017 17:35

Takže Xiaomi nebo Honor? :D a chtěl jsem se ještě zeptat, vím že xiaomi je s androidem 6.0, neví někdo jestli se to dá pak upgradnout na tu novou 7mičku co má vyjít nebo už vyšla ? Angry birds mě neužijou já spiš towerdefency apod. :D
Sinryx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod opasino 14. 9. 2017 17:48

Za mě Honor. I když nemusí mít papírově nejlepší parametry, dle mé zkušenosti dělá kvalitnější výrobky.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dockalacek 14. 9. 2017 17:57

Sinryx píše:Takže Xiaomi nebo Honor? :D a chtěl jsem se ještě zeptat, vím že xiaomi je s androidem 6.0, neví někdo jestli se to dá pak upgradnout na tu novou 7mičku co má vyjít nebo už vyšla ? Angry birds mě neužijou já spiš towerdefency apod. :D


V zásadě je dobrá volba obojí, někomu nemusí sednout MUI, jinému EMUI, ale těžko do 4 tisíc pořídíte něco lepšího. Většina mobilů v téhle cenové kategorii spoléhá na Mediatek nebo starší Snapdragony 400/410. Jsou použitelné taky, ale řekněme, že ten Alcatel Shine dělá v Antutu cca 27 tisíc bodů, Honor 6A 43 tisíc bodů, Redmi 4X 45 tisíc bodů. To je dost velký rozdíl a za těch 800 ušetřených korun to nestojí.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sinryx 14. 9. 2017 18:19

Tak jo tak xiaomi :) děkuji moc všem zúčastněným a přejí hezký víkend :)
Sinryx
Kolemjdoucí



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků