Kaktus v síti T-Mobile - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 13. 9. 2017 19:03

ideální návod existovat nemůže, protože každý má jiné požadavky a každý by si snad měl být schopen sestavit sůvj vlastní model na základě dostupných informací o balíčcích platnosti bonus kreditu a svých potřeb.. jen upozrovním, že přecházet mezi samoobnovovacími a jednorázovými balíčky nelze bez ztráty jednotek.. takže změna později na obnovovací nelze, případně při nadhození konkrétnějších obrysů můžu udělat nějaký návrh, ale obecný návod se udělat moc nedá
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mmulicnik 13. 9. 2017 19:56

No ja prave toho tady nacetl dost a stale to dohromady dat nedokazu, tak kdyby sis nasel cas tak proste cil je vytriskat toho co nejvic za co nejmin penez.

Takze si pri nejblizsi HD po aktivaci karty dobiju za 500, budu mit celkem 1100,- kreditu
o SMS ani tak nejde, ted uz to jde vse pres whatsapp apod. takze treba 50 volnych minut a jinak zbytek dat vse do internetu ale s tim ze jednotky se prevadeji takze by mohl vystacit za tech par stovek treba pul nebo cely rok. Otazka je jestli to tak opravdu muzu udelat, nekdo tvrdi ze bonus kredit plati rok nekdo zase ze 30 dni... Diky ti
Sony 55XF9005
Asus Xonar Xense (rozžvýkány) + Senn PC 350
mmulicnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hauzz 13. 9. 2017 20:27

Z Kaktus faqu: Platnost bonusového kreditu je 30 dní a zobrazí se ti po odeslání kódu *103#.

S bonusovým kreditem nejdou posílat premiové SMSky a platit M-Platbou.

Uvítací kredit má platnost dva měsíce a pokud máš v momentě získání bonusového kreditu na kartě ještě nějaký uvítací, bonusový přebírá jeho platnost (pokud je delší).

No a tady právě lidi psali že nový 100kč simky mají platnost uvítacího kreditu rok takže pak při dobití v HD ten bonus přebírá platnost původního akorát ten uvítací bonus nesmíš hned utratit aby to převzalo jeho platnost.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jan386 13. 9. 2017 20:45

mmulicnik: Já jsem například ke Kaktusu přešel nedávno (těsně před tím, než byly zavedeny nové balíčky). Moje spotřeba dat se před přechodem pohybovala okolo 300 MB za měsíc, většinou neprovolám skoro nic a SMSek napíšu pár, takže je to skoro jako Váš případ.

Koupil jsem si v obchodě T-Mobile SIMku se 100 Kč kreditem a 500 MB dat. Pak jsem si ji aktivoval a přenesl číslo. Počkal jsem pár dní na první HappyDay a dobil 500 Kč. Tak jsem měl kredit 1100 Kč s platností skoro rok, protože nový bonusový kredit převzal platnost starého. Úvodní 500MB balíček platil měsíc, od té doby se mi Internetový balíček 500+250 MB sám kupuje jednou za měsíc z bonusového kreditu. Těsně před tím než se takhle bonusový kredit spotřebuje mám v plánu dobít další pětistovku v HappyDay, čímž bych měl skoro celý rok využívat pouze bonusový kredit a pak druhý rok budu využívat ten kredit skutečný. Předpokládám, že po dvou letech se na českém mobilním trhu něco změní a zase vyhodnotím, kdo je nejvýhodnější operátor pro moje potřeby a adekvátně se podle toho zařídím.
Přílohy
Kaktus_kredit.png
Kaktus_kredit.png (16.75 ) Zobrazeno 5093 krát
jan386
Kolemjdoucí




Odeslat příspěvekod JayDeeSq 14. 9. 2017 11:34

mmulicnik
a to je přesně to co pořád neodkážeš jasně formulovat.. vytřískat z toho co nejvíc, ale zároveň na co nejdelší dobu.. na tuhle formulaci existuje x různých variant, pokud máš kartu za stovku a pokud úvodní kredit nevyčerpáš do doby než dobiješ při HD (nejspíše bude až cca za měsíc mezi 10-15.říjnem) tak bonusový kredit bude platit podle platnosti úvodního kreditu tzn rok od aktivace karty a do vyčerpání bonusu kdykoliv když dobiješ pořád to bude platit bonus do toho data, jakmile o "bonus" jednou přijdeš každý další už bude platit jen měsíc, ale pro propočet je opravdu vědět jakou spotřebu cca (díky převodu jednotek to nemusí být každý měsíc stejně a může se to diametrálně odlišovat) ale aspoň průměrně co potřebuješ.. protože čím vyšší balíčky tím nížší jednotková cena, takže pro někoho kdo projede měsíčně 5GB dat je blbost si aktivovat základní 500+250MB ale zase pro někoho kdo projede 300MB je blbost si dávat vyšší.. sice by z toho vytřískal jak píšeš nejvíc za nejnižší cenu, ale bylo by mu to v podstatě k ničemu a zase za jedno dobití vy vydržel zbytečně málo, jak píšeš minuty že potřebuješ cca 50 tak na to bud existuje balíček za 100 - lze nastavit i jako samoobnovovací a o nic se nestarat, nebo si jednou koupit 200minut a pak dokupovat po 22minutách (1.měsíc 200minut a pak 5x 22minut=celkem na 6měsíců 310minut za 550kreditu tzn. 1,77Kč/min s bonusem tedy 0,88Kč/min) v základním balíčku 50minut to vyjde na 2Kč/min resp. s bonusem 1Kč/min, ale tu variantu s kombinací si mušíš hlídat kdy končí balíček a nejpozději 30den koupit ručně další balíček, to už je pak na každém jestli mu ta úspora 12halířů za minutu za to hlídání stojí, jakmile bys to jednou do 30ti dnů nedokoupil přišel bys o všechny minuty, při spotřebě 50minut za měsíc to dělá rozdíl 6Kč.. ale i obnovovací balíčky mají svojí nevýhodu to při vyčerpání nejdou obnovit dříve než se dovyčerpají, takže když ti např. v balíčku zbývá už jen např. jedna minuta a ty budeš mít 20ti minutový hovor tak se ti balíček obnoví až po skončení hovoru a těch 19minut jedeš za normální jednotky, takže to pak je lepší hovor přerušit počkat minutu dvě než se balíček sám po vyčerpání obnoví a zavolat znova, u jednorázových můžeš nakupovat do zásoby kdykoliv chceš, takže když vidíš že ti balíček končí můžeš si koupit už klidně další, z toho důvodu já osobně přešel ze samoobnovovacích na jednorázové, ačkoliv kupuju výhradně jen 200minutové a vždy je do měsíce provolám, ale tam je cena za minutu už celkem rozdílná 0,75Kč/min vs 1,25Kč/min normálně a hlavně se s tím pak hůře plánovala útrata kreditu, další nevýhoda obnovovacích je že je nelze změnit bez ztáty jednotek, což vadí při nižší než plánovaný útratě (opačně je prostě projedeš a koupíš vyšší) ale přechod na nižší bez ztráty možný není, kdybys např. dlouhodobě provolával jen 40minut měsíčně tak se ti tam z 50ti kupí jednotky a nelze si pak na jeden měsíc koupit nižší a dočerpat ty co tam mas, to lze jen s jednorázovými kombinovat. jinak u tvé útraty (nevím kolik budeš mít tedy dat) ale by se možná vyplatila i 10Kč karta a úvodním bonusem.. ty vyloženě nepotřebuješ bonus mít platný na rok, protože i kdybys měl kombinaci nejmenší datový balíček 500+250MB a k tomu volání 50minut tak to máš 2x100 a tudíž bonus utratíš vždycky když budeš dobíjet po 200..
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mmulicnik 14. 9. 2017 19:54

JayDeeSq, jan386

Ahoj, diky za vysvetleni presne takhle jsem to myslel, konkretni spotrebu uz si muzu dosadit sam kdyz ted vim jak to je.

ja jsem nedavno objevil kaktusackou starou stranku kde se dala objednat SIM s 10 Kc, ale kdyz jsem objednal tak se to ukazalo jako 100 Kc SIM takze si myslim ze jde sehnat jen v trafikach atd. jestli vubec.

Kazdopadne to uz resit nebudu ponevadz jednu SIM navic uz jsem omylem objednal :roll:

Zarizuju to spise rodicum (mam firemni), takze nejake hlidani balicku kazdy mesic moznost neni ale to jak si to rozpocital tak tech par korun za to pohodli stoji, a v podstate zaplatit 600 Kc za cely rok dat + levne volani (uctovani po vterinach dela velky rozdil) to je myslim parada a pak staci dobijet jen za 200 (400 kredit) a je to furt vyhodne.

Ja jsem ted mati naurgoval aby volala O2 jestli ji nenabidnou neco jinyho ponevadz ma zavazek jeste par mesicu, plati 349,-/mes. za 50MB/60minut (neomezenka jen do O2) a dupla si-rekla ze chce platit mene za stejne sluzby, popr. stejne za lepsich podminek.
Nakonec dostala slevu 50% na jeden z tarifu a platila by 375,-/mes. za 1500MB/neomezenka do vsech siti coz si myslim je vic nez slusny, ale jelikoz toho moc neprovola a nepropise tak stejne vychazi lip kaktus.
To pisu jen pro zajimavost.
Sony 55XF9005
Asus Xonar Xense (rozžvýkány) + Senn PC 350
mmulicnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 9. 2017 20:33

mmulicnik píše:ja jsem nedavno objevil kaktusackou starou stranku kde se dala objednat SIM s 10 Kc, ale kdyz jsem objednal tak se to ukazalo jako 100 Kc SIM takze si myslim ze jde sehnat jen v trafikach atd. jestli vubec.

10 kč sim zdarma jde objednat pouze na webu Kaktusu
https://www.mujkaktus.cz/cs/simzdarma

p.s. dal jsem špatně odkaz, tady by měla být 10kč sim zdarma
Naposledy upravil Nick Cave dne 14. 9. 2017 21:23, celkově upraveno 1
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmulicnik 14. 9. 2017 20:46

Mam tam jen SIM za 100,- (tlacitko "koupit kartu" nahore)

Jedine misto kde je zminka o 10,- SIM je zde https://m.mujkaktus.cz/adresa

Tam jsem SIM objednal a vysledna objednavka byla stejne za 100,- :hm
Sony 55XF9005
Asus Xonar Xense (rozžvýkány) + Senn PC 350
mmulicnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonyni 14. 9. 2017 21:00

anonyni

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 15. 9. 2017 11:42

600 za celý rok vyjde opravdu jen na data bez volání, resp. při zvolení balíčku 500+250MB, první měsíc zdarma a pak 11x obnovení, pak je ještě možnost zvolit jednorázový balíček 80MB za 50, to pak vyjde na polovinu, ale je tu ten problém že se musí obnovit každý měsíc ručně, jinak se začne účtovat po 1Kč/1MB. Jinak osobně je lepší se vyprdnout na nějaký úvazek a vzít buď kaktus nebo i něco jiného, ale zbytečnost se vázat smlouvou. Za zvážení by ještě mohl stát ČEZ dtest 100minut a 50sms a 50MB za 93,50 měsíčně
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Džony Brambora 20. 9. 2017 11:45

Ahoj, když si nejdříve aktivuji simku, můžu ji potom dobít a následně na ni převést číslo?
Džony Brambora
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 20. 9. 2017 11:58

Ano
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků