Telefon +-5", dual, okolo 5 000Kc

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod zivan 11. 8. 2017 10:13

Ahoj,
neocekavane mi chcipnul Ativ S a ted resim, co misto nej. iPhony jsou za ceny, ktere za telefon nejsem ochotny dat. Uz nejakou dobu jsem premyslel i o WM10, mam tu dokonce Lumii 640 s WM10, ale to asi nebude ta spravna varianta na dalsi treba 4 roky. Takze zbyva Android...

Pouzivani: volani, foto, web, navigace, obcas nejake jednoduche hry

Pozadavky:
- velikost - Ativ mel 4,7", 137mm na vysku a vyhovovalo mi to, takze urcite nic pod 4,5", pak tu mam jeden cinsky 5,5" a 155mm UMI a to uz je trochu nepohodlne, takze tech 155mm je fakt maximum, kdyby vyhovoval nejlepe ostatnim pozadavkum
- rozliseni minimalne 1280x720
- foto - vysledky z Ativu mi prisli OK, takze stejne nebo lepsi fotky a videa
- dual SIM - to je jedna z veci, ktera mi na Ativu nejvic chybela, casto menim druhou SIM na internet, nanoSIM by vymenu komplikovala
- RAM - mene nez 2GB asi v dnesni dobe nema cenu brat
- uloziste - Ativ mel 16GB, volno bylo samozrejme mene a po stazeni map, nekolika her a pri hromade fotek a videi nebylo dost mista. Resila to uSD 32GB karta. Takze novy by mel mit minimalne 64GB nebo 32GB s nesdilenym slotem na uSD kartu (16GB jen jako nouzova varianta). Vim o moznosti vlozeni SIMky i uSD do kombinovaneho slotu, ale to asi nejde uplne vsude a hrozi riziko zniceni slotu.
- LTE - samozrejme s podporou 800MHz
- GPS - spolehliva a rychly fix i bez dat
- baterie - Ativ mel 2300mAh a obcas to bylo malo, takze bych byl rad za 3000mAh a vic
- Android - nic starsiho nez 6 asi taky nema cenu brat, nelibi se mi launcher, kde jsou vsechny aplikace na domovske obrazovce a nekde jsem cetl, ze treba u Xiaomi zmenou launcheru clovek prijde o cast vyhod (mozna moznosti foto aplikace?), je to tak?
- cena - idealne okolo 4-5 tisic, ale pri vyrazne lepsich parametrech (treba na foto) je mozne pritlacit na 6 tisic
- vyuzil bych i rychle nabijeni, ale neni tu nutne potreba, spatna by nebyla vodeodolnost proti potu, vyssi vlhkosti za deste v kapse/batohu

Nabouchat zakladni pozadavky (velikost, RAM, uloziste a baterii) do vyhledavani do katalogu umim, takze vim o:
- Samsung J5 2016, 2017 - maji jen 16GB uloziste, ale slo by pridat 64GB uSD kartu a na ni ulozit mapy, fotky a videa, pripadne vetsi hry, pry slusne foto na svoji cenu?
- Motorola E4 Plus, G4 a G4 Plus - velikost uz na hrane, netusim jak foti, E4 ma poradnou baterii
- Lenovo Moto G5 - sice jen 16GB uloziste, ale samostatna uSD karta, vodeodpudivy?, nanoSIM komplikuje castou vymenu SIM
- Asus Zenfone 4 Max - zakladni pozadavky splnuje, netusim co foto, verze Max Plus uz je opet velikosti na hrane, verze 4 jeste asi neni v prodeji
- LG X Power - asi jen EU distribuce, netusim jak foti, uloziste jen 16GB, ale samostatny uSD slot, slusna cena
- Xiaomi Redmi Note 4 Global - na 5,5" displej neni zas tak velky, sdilena SIM a uSD karta, launcher, cena uz je vysoko
- Xiaomi Redmi 4A Global, 4X Global - sdilena uSD karta a uloziste jen 32GB, slusna baterie, slabsi foto?, nelibi se mi ten launcher, ale dobra cena
- Huawei Honor 6X - na 5,5" displej mensi velikost, sdilena uSD karta a 64GB varianta nad limit, launcher?
- Honor/Huawei Lite, Huawei Y6 a dalsi - vetsinou jen 16GB uloziste a sdilena karta, takze pro me asi nepouzitelne

Vynechal jsem nejaky zajimavy model? Co foto tech vybranych? Uvital bych i info o zmene launcheru u Xiaomi...a cokolv dalsiho, co mi pomuze s vyberem :)
Naposledy upravil zivan dne 11. 8. 2017 11:29, celkově upraveno 1
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod roy1 11. 8. 2017 10:44

Změna Launcheru u Xiaomi nepředstavuje žádné jine omezeni než použití alternativního Launcheru u jiných značek s nadstavbou. Jediný problém je s číselnou indikací událostí přímo na ikoně aplikace, ne u všech apk to funguje, ale to je problém obecně u všech. Používám na 4x Apex.

Na slot se dá koupit adaptér a schovat pod pouzdro.
https://m.aliexpress.com/s/item/3281552 ... -eub6yrrBy
https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1rxkxPpXX ... XFXXX2.jpg
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 11. 8. 2017 11:13

Adapter zajimavy, ale kdyz jsem mel v pouzdru pod telefonem bezkontaktni nalepku, ktera ma tak 3/4mm , tak to bylo na stole znat. uSD by mela mit tloustku 1mm a uSIM 0,76mm, tak se mi nezdaji ty udaje na Aliexpress 1,7mm, realne bych to spis videl na 2mm a to je vic nez 2x tolik, nez mela ta bezkontaktni nalepka :(

Ty ho pouzivas?
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 8. 2017 11:21

Vyber něco s nehybridnim slotem, pořádnou baterií a interní pam. 32GB, na velikost displeje si zvykneš vždy, ale nižší parametry ti po nějakém čase mohou docela vadit..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majk 11. 8. 2017 11:34

Za mě jednoznačně Redmi Note 4. Mám necelé 2 měsíce a naprostá spokojenost!
4A má taky slušnej poměr cena/výkon, ale fotky dle recenzí hrozné.
Nokia 5110 -> Philips Azalis 288 -> Sam X450 -> Moto V360 -> Nokia N70 -> ZTE Blade -> Huawei G600 -> inew V3 -> Ulefone Be Touch 2 -> LG Flex 2 (+ nokia N3109 a Samsung Galaxy Nexus) -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Honor 8X
Majk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 11. 8. 2017 11:36

To mi zustanou jen ty Moto(roly) a mozna jeste chystany Zenfone 4 Max. Teda ne ze by to dost nezjednodusilo vyber :)

Edit:
Oprava, vyhledavac mi sice nasel ty Moto(roly) i J5 2017, ale u nas prodavane varianty vidim jen s 16GB ulozistem, takze z aktualniho vyberu neni nic? :(
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Majk 11. 8. 2017 11:59

Záleží na využití, pokud nebudeš zaplácávat paměť filmama a točit hodinový fullHD videa, tak bych se těch 32 GB u note 4 global nebál.
Samozřejmě 4/64GB verze je bez kompromisů, ale ta je den ode dne dražší a to i přes posilující korunu. :-(
Nokia 5110 -> Philips Azalis 288 -> Sam X450 -> Moto V360 -> Nokia N70 -> ZTE Blade -> Huawei G600 -> inew V3 -> Ulefone Be Touch 2 -> LG Flex 2 (+ nokia N3109 a Samsung Galaxy Nexus) -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Honor 8X
Majk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 11. 8. 2017 12:28

Jak je to u Androidu 6, 7 se SD kartou? Jde ji provozovat samostatne nebo "pripojit" k interni pameti? U samostatne pak jdou opet presouvat jen nektere aplikace a jen kdyz to vyrobce telefonu dovoli?

Ne ze by tech 32GB nestacilo, ale realne je podle recenze dostupnych jen 22,5GB. Treba ted mam na SD karte z ATIVu 14GB fotek a videi. A kdyz jsem jel na dovolenou, tak jsem si do navigace krome mapy CR a SR stahnul i mapy Rakouska, Slovinska a Italie a to uz zas neco zabere. Do toho treba mapy.cz s offline mapou CR a SR zabere dalsi 1GB, par desitek aplikaci...a za chvili uz clovek resi misto a co smazat. Do Ativu jsem jednoduse dal 32GB kartu, takze realnym mistem na ulozisti bylo okolo 40GB mista a nemusel jsem se vyrazne omezovat.

Edit:
Ano, priplatek 1500-2000Kc za 32GB uloziste a 1GB RAM se mi zda docela hodne.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Majk 11. 8. 2017 13:24

No, když byl uveden na trh (resp. v TS bohemia ještě v přdprodaji), stála 4/64GB verze 5390 Kč, což bylo pěkné. Já nakonec vzal 3/32GB v TS bohemia v akci za 3999 (teď je taky o 300 dražší). A to i kvůli tomu, že jsem nemohl / nechtěl čekat (byl "na čestě").
Jinak jo, je tam volného 23GB po vybalení. Po tom, co jsem tam dal všechny updaty a nahrnul a aktualizoval svých asi 105 aplikací, vč. 2 navigací a offline podkladů pro ČR a 2GB hudby zbylo mi asi 16GB místa.
Samozřejmě, pokud si tam člověk instne třeba Real Racing 3, sežere mu to další 3GB. :-)
Mapy.cz taky dost žerou svými podklady (oproti klasickým navigacím s vektor. mapama).

14GB fotek asi taky nemáš z jedný dovolený. Já dřív taky fotky přehrával do PC a na kartě v mobilu nechával do doby, než jsem mobil dával pryč. To už bohužel nejde.

Sečteno a podtrženo, pokud člověk nehodlá připlácet 1600 za +1/32GB a smíří se s tím, že fotky nebude v mobilu po zazálohování nechávat a nebude mobil špikovat videama (s tím problém nemám, moc na filmy v mobilu nekoukám a když už, mám miniaturní flashku, která přes OTG funguje bezvadně i ve fullHD), je to super volba. Ten telefon za 4000 je prostě pecka. A pro mě jako největší bonus senzrová tlačítla pod displejem.
Nokia 5110 -> Philips Azalis 288 -> Sam X450 -> Moto V360 -> Nokia N70 -> ZTE Blade -> Huawei G600 -> inew V3 -> Ulefone Be Touch 2 -> LG Flex 2 (+ nokia N3109 a Samsung Galaxy Nexus) -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Honor 8X
Majk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 11. 8. 2017 17:16

Kdyby ty Xiaomi meli jeden suplik na SIM a SD a druhy na druhou SIM, tak bych sel i do toho spojeni SD a SIM, ale tu druhou SIMku celkem casto menim a tak se bojim, ze by to opakovane zasouvani a vysouvani "combo" varianty ten slot dlouho nevydrzel :(

Tusi nekdo, jak vypadaji fotky z Note 4, Moto G4 (pripadne G5) a Samsungu J5?
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod metyn 11. 8. 2017 19:53

z note 4 za dobrého světla jsou fotky nadprůměrné na danou třídu s velkým množstvím malých detailů, barevně ok, občas lehce podexponované ale jen lehce, za horšího světla taková ta klasika co zajisté znáš, Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod Majk 12. 8. 2017 23:29

zivan píše:Kdyby ty Xiaomi meli jeden suplik na SIM a SD a druhy na druhou SIM, tak bych sel i do toho spojeni SD a SIM, ale tu druhou SIMku celkem casto menim a tak se bojim, ze by to opakovane zasouvani a vysouvani "combo" varianty ten slot dlouho nevydrzel :(

Tusi nekdo, jak vypadaji fotky z Note 4, Moto G4 (pripadne G5) a Samsungu J5?


Tomu nějak nerozumím. Pokud máš tím kombem na mysli tah jako u Huawei, kde se odpájí čip ze sim atd, tak to u xiaomi ani nejde. Má čtečku pro SIM 2 i pro SD (resp. i pro SIM 1) z jedné strany šuplíčku, takže tady jde opravdu jen SIM 2, nebo SD.

Co se týká fotek z Redmi Note 4 Global, za dobrého světla fotí vzlhedem k ceně určitě nadprůměrně. Za horšího světla je to prů*er.
Pár fotek (je to zmenšený a doostřený automaticky rajčetem, tak se to trošku podepsalo)

http://mihol.rajce.idnes.cz/Xiaomi_Redmi_Note_4_GLobal/
Nokia 5110 -> Philips Azalis 288 -> Sam X450 -> Moto V360 -> Nokia N70 -> ZTE Blade -> Huawei G600 -> inew V3 -> Ulefone Be Touch 2 -> LG Flex 2 (+ nokia N3109 a Samsung Galaxy Nexus) -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Honor 8X
Majk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod roy1 13. 8. 2017 00:00

Opravdu tomu nerozumíš, čip se nepáji, kontakty všeho jsou vždy na jedné straně a konečně kombem myslel ten adaptér co jsem postoval výše...
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bellouomo 13. 8. 2017 00:14

Mám Samsung J5 2017 a ohledně foto....překvapivě docela dobře fotí. Pravda je ze ma jen 16ku paměť.
bellouomo
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 13. 8. 2017 19:54

Majk: Urcite to nejde? I kdyz jsou kontakty na stejne strane, tak jsou jinde. Nasel jsem tohle video, kde to nekdo delal pro Note 3:
https://www.youtube.com/watch?v=Zz_sLdIzJfM
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků