Samsung Galaxy S7 nebo Honor 9?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Frery 6. 7. 2017 19:33

a to jako má S7 Edge větší baterii a proto se ten telefon seká ?

a má větší displej
S7 Edge

pospíchám, jedou mi stroje
Frery
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pan Kája 6. 7. 2017 20:51

Já sáhl po S7 a celkově spokojenost. Vadí mi vlastně jen trochu foťák (celkově OK, rychlý, konzistentní výsledky, ale po přiblížení snímků žádná kdovíjaká krása... stačí se podívat na posledních pár stran místní diskuze o S7).
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alpha8520 6. 7. 2017 21:03

Mimo velice průměrný fotoaparát bych ještě vyzdvihl problém, který mám s S7 a může někomu vadit - velice silně se zasírá telefonní reproduktor (po 3 měsících tam mám víc prachu jak rodinný příslušník na 4 roky starém iPhonu 5S), který vlivem prachu chrčí nebo je to prostě šunt, ale kvalita hovoru je velice průměrná a hovor zkrátka chrčí. Na začátku byl v pohodě.
Mimo to (budu se opakovat) je tu problém jménem AMOLED. Bral jsem to dlouho jako nepotvrzeného strašáka, nicméně děti s častěji puštěným youtubem mne přesvědčily, že to zas takový strašák není. To mi velice znechutilo používání tohoto telefonu a proto jsem pořídil znovu iPhone a Xperii XZ premium. Tím chci tazateli říct, pokud bude displej svítít třeba déle než hodinu v kuse, amoledu se zatím vyhni obloukem
Celkově hodnotím mou první zkušenost se Samsungem po 7 letech s iPhony jako podprůměr a to ne kvůli androidu, který mám radši a na Samsungu je skvělý, ale kvůli celkovému pocitu z HW tohoto telefonu.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod miromen4 6. 7. 2017 21:10

Chybu hledej předevšim u sebe, tedy u podpruměrneho nejen uživatele. 8-)
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bouracka11 6. 7. 2017 21:12

Teď mají na alza.cz 1 500kč za starý jakýkoliv tlačítkový telefon plus k tomu 3 500kč od samsungu. Takže S7 vyjde na 11.000kč
Já už to využil ale cashback od Samsungu je platný pro prvních registrovaných 1500 S7 a 1200 S7 EDGE
Bouracka11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alpha8520 6. 7. 2017 21:15

miromen4 píše:Chybu hledej předevšim u sebe, tedy u podpruměrneho nejen uživatele. 8-)

Aha, takže za to, že se po pár měsících zasere reprák, že je otrava s tím volat a že se vypaluje amoled je moje chyba? Ale kdeže ovečko.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod miromen4 6. 7. 2017 21:20

Ovcoidove jsou předevšim ti co uživaji to s tim uzavřenym systemem.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xr33 6. 7. 2017 21:23

Proč se hádat?
Honor 9 je nový kvalitní vykonny dual SIM pristroj. ;-]
Xr33
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 6. 7. 2017 21:39

To jsou blbosti, s tím rozsvíceným displejem hodinu v kuse.... Mám Amoled rok a půl, klidně mám displej rozsvícen hodinu nebo i dvě v kuse, a vše OK. Prostě máš vadný kus, Alpho.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tergan 6. 7. 2017 22:10

Rozhodoval jsem se čím nahradit G3, volba padla na Honor 9, ale S7 taky připadla v úvahu, tak jsem ji zkoušel u kamaráda. Celkově vše hovoří pro H9:
- 2017 flagship
- design
- novější a výkonnější HW
- DUALSIM !
- displej (IPS mám osobně raději)
- EMUI 5.1 je fakt odladěný a funguje
- duální fotoaparát, kterej dělá fakt úžasně krásný fotky + bonus zoomu (video je taky v pohodě, škoda chybějící OIS) - možnosti nastavení foťáku a kvalitní přední kamera
- až směšně rychlá čtečka otisků, která je umístěná oproti S7 na použitelným místě
- rychlost celého systému
- H9 bude mít delší podporu, S7 je výběhový model, který se moc dobře neprodával a Samsung potřebuje vyklidit sklady
- baterie drží až neskutečně
- kvalitnější repráček a zvykový výstup do sluchátek
- a mohl bych pokračovat ...

Navíc, u MP je docela příjemný bonus a to Bonus 2k k výkupu starého mobilu (s hodnotou min. 2k) a cena se tam příjemně sníží (navíc si lze s touhle "akcí" pohrát a cenu snížit ještě více).

Pro S7 nad mluví jen voděodolnost a VR set, který dávají v MP zdarma, ale jak dlouho to bude reálně člověk používat? Navíc, nikdy jsem mobil neutopil a ani "nepřiblížil" k vodě a doufám, že se tomu budu i nadále úspěšně vyhýbat.
-- Všichni jsou mrtví, Dejve --
Tergan
Junior

Odeslat příspěvekod Ulrico 6. 7. 2017 22:23

Tergan: Díky za info. Ještě bych se zeptal:

» Má Honor 9 notifikační diodu?
» Podporuje Honor 9 USB OTG?

A jak to myslíš, že má Honor 9 lépe umístěnou čtečku? Stejně jako u S7 je přece v home tlačítku, ne?
Výkonnější HW u Honoru je také otázkou. Co jsem viděl testy Antutu na Youtube, tak výsledky jsou přibližně stejné jako u S7.
Ulrico
Junior

Odeslat příspěvekod Tergan 7. 7. 2017 05:04

Ano, diodu má. OTG jsem nezkoušel, ale měl by. Ano, je v home buttonu, ale ten je o něco větší a hlavně je jen dotykový a oproti S7 funguje precizně. Navíc je o nějaký ten milimetr víc odsazený od displeje, u S7 se mi stávalo, že jsem kliknul na displej, když jsem chtěl zmáčknout home (mám prostě větší ruku :D ).

Na výsledky Antutu se vy*er! To ti neřekne nic o UX a může to být tak jako s OP5, kdy vyhoní výsledky na max aby se měli čím chlubit, ale v reálu to ten telefon nevydrží dýl, než na ten benchmark. Ten HW je nejnovější, vždyť u H9 je Kirin 960, letošní čip - ten mobil je fakt nechutně rychlej a né zalagovanej jako S7 (v době kdy jsem ji zkoušel byla 3 dny stará, pro rýpaly). Navíc u S7 budeš mít pořád ten jejich bordel, kterýmu říkají uživatelský prostředí.

A co se testů týká - http://www.androidauthority.com/soc-sho ... 16-732870/ , nepříjdou mi až tak úplně podobné a kromě Antutu Kirin přejede S7 (opět podotýkám, Antutu a benchmarky všeobecně nic neznamenají).

Prostě, proč by sis kupoval výběhový model, kterej Samsung za rok odkopne jako nechtěný dítě, když můžeš mít za míň peněz zářivou novinku, vlajkovou loď roku 2017?
-- Všichni jsou mrtví, Dejve --
Tergan
Junior

Odeslat příspěvekod Anik 7. 7. 2017 05:57

Navíc, u MP je docela příjemný bonus a to Bonus 2k k výkupu starého mobilu (s hodnotou min. 2k) a cena se tam příjemně sníží (navíc si lze s touhle "akcí" pohrát a cenu snížit ještě více).



Jak si pohrát s touto akcí? :-) taky mi přijde ta akce od MP zajímavá a přemýšlím nad Honorem 9. Díky za odpověď :-)
Anik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tergan 7. 7. 2017 06:23

SZ.
-- Všichni jsou mrtví, Dejve --
Tergan
Junior

Odeslat příspěvekod miromen4 7. 7. 2017 07:14

Ulrico píše:Tergan: Díky za info. Ještě bych se zeptal:

» Má Honor 9 notifikační diodu?
» Podporuje Honor 9 USB OTG?

A jak to myslíš, že má Honor 9 lépe umístěnou čtečku? Stejně jako u S7 je přece v home tlačítku, ne?
Výkonnější HW u Honoru je také otázkou. Co jsem viděl testy Antutu na Youtube, tak výsledky jsou přibližně stejné jako u S7.


No nesmiš věřit všemu a všem, co kdo napiše. Už jen věta, že S7 se dobře neprodaval a že Samsung potřebuje vyklidit sklady, což se jaksi neslučuje s realitou. Ona totiž S7 jestli neni nejprodavanějšim androidim modelem všech dob, tak minimalně patři k těm nejprodavanějšim. Jinak ja sice nemam doma Honor 9, ale Huawei P9 a jistě viš, že Huawei je nadřazenou značkou Honor, ktera ma narozdil od ni u nas oficialni zastoupeni. Takže i některe dalši body jsou pro mě minimalně zavadějici.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků