Výběr fotomobilu s nej manuálním fotoaparátem

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Stovi 18. 6. 2017 17:34

Zdravím, vybírám mobil, kde prakticky jediný požadavek je na fotoaparát - chtěl bych maximální volnost a hodnoty v nastavování při focení a točení - čas závěrky, ISO apod. Víte o nějakých konkrétních typech? Padlo mi do oka LG g4, asus zenfone. U G5 mi moc nesedí ta modulová konstrukce, prý to po čase používání vypadá hrozně.
Např G4 čas závěrky 1/8000 - 30 s, pro mě ok, ale radši bych měl víc modelů na výběr, jednou jsem narazil na nějakej test kde si v tomhle nestálo zle nějaký htc a myslim huawei, ale nemůžu najít. Jde mi o to mít víc modelů k porovnání pak třeba i podaní barev a celkový kvality

Je celkem těžký něco najít, když hledám nejlepší fotomobily, většinou jsou to testy co se timhle vubec nezabývají. Na tyhle 2 telefony jsem narazil docela náhodou, většinou tohle nikdo moc neřeší, takže je i těžký to dohledat u každýho typu zvlᚍ, jestl itohle umí
Vím že S6 a výš si nevedly uplně nejhůř, ale G4 mělo pořád hodně navrch a i cenovka je trochu zbytečně napálená, taky jsem spíš fanda vyjmutelných baterií

Jediný další požadavky - android, slot pro sd
Stovi
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Pan Kája 18. 6. 2017 19:28

LG G4 má problém s odcházejícími základními deskami (pomůže jen výměna za nový díl). To se může, ale nemusí stát. Ta pravděpodobnost není zanedbatelná, takže bych jej koupil jen jako nový od rozumných prodejců. Zmínil bych alternativy v podobě Galaxy S6, lumií 930 a 950, ale ani jeden z telefonů nesplňuje další požadavky...a S7 je cenově jinde (obrazová kvalita žádný vyložený zázrak, ale rychlost ostření je úžasná).
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vaso00 18. 6. 2017 21:40

LG G4 jsem měl, ale už si nepamatuji přesně, jak to bylo v manuálním modu. Momentálně mám Asus Zenfone 3 Zoom a fotí velmi dobře, avšak manuál jsem zatím moc netestoval. Co by tě zajímalo?
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 19. 6. 2017 02:13

Vynikajici manualni rezim maji Xperie od Sony, takze XZ a novejsi XZ Premium.

Doporucovat dnes jakoukoli Lumii je naprosty nonsense. Obzvlaste, kdyz autor pozaduje Android. A nezapomen to zase smazat, ty "hrdino".
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 19. 6. 2017 06:38

Nezapomen na to ze bude obrovskej rozdil v moznosti nastavovani pokud pouzijes vestavenej soft a pokud pouzijes treba fv5 camera.Protoze hardware se nevybira NIKDY podle toho co umi vestaveny software,pokud system - tedy android ,umi vymenit vestaveny ovladaci software kamery za jiny,o tri tridy lepsi.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 19. 6. 2017 19:15

Katikakus: a) ještě jsem ti nikdy žádný příspěvek nesmazal; za b) sám jsem napsal, že by to připadalo v úvahu, kdyby neměl tyto požadavky... osobně mi dělá l930 pohlednější fotky jak S7 a za c) nebuď hloupý .)

ooooooo: Mě se ta teorie s gv5 moc nezdá... nemáš nějaké ukázky?
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků