Samsung Galaxy A5 (2016) - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Vaclav KP 24. 4. 2017 11:41

Ahoj, jsem zde nový, telefon A5/2016 mám od soboty.
Mám problém se synchronizací kalendáře s MS OUTLOOK pomocí Smart Switch. Řešil jste to někdo?
Popis:
1. Pokud smažu v outlooku událost, stejně se tam znovu po synchronizaci objeví=přenese se z telefonu.
2. Pokud událost posunu na jinou hodinu nebo den, objeví se po synchronizaci dvě události, jedna ve starém termínu,jedna v novém
Kies tohleto nedělal, šlo tam nastavit něco jako který kalendář je prioritní a dle toho se synchronizovalo.

Pokud jsem ve špatném vlákně, prosím o nasměrování.
Děkuji
Vaclav KP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RoSch 4. 5. 2017 14:02

Kdo by měl čas a chuť vyzkoušet Android 7 Nougat na A5 2016, tak začátkem týdne byl uvolněn FW pro Rusko :D
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod H4CK1 4. 5. 2017 22:21

Zkoušel jsem Nougat nainstalovat přes zálohu z TWRP a po restartu se mobil nechtěl zapnout - FRP lock. Nestane se mě to i flashnutím plnýho FW přes ODIN? Nebylo moc lehký dát mobil zase do původního stavu :D
H4CK1
Junior

Odeslat příspěvekod RoSch 5. 5. 2017 08:51

Přes ODIN by to mělo být v pohodě ... je to léty osvědčený postup, navíc i popsaný v instrukcích pro instalaci :D
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod H4CK1 6. 5. 2017 14:27

Tak jsem Nougat nahodil a chodí to zatím dobře :) Díky za tip.
H4CK1
Junior

Odeslat příspěvekod Barykelo 12. 5. 2017 08:34

A jaké omezení má pro nás ten ruský firmware? Je tam čeština? České LTE funkční?
Samsung Galaxy A5 (2016) (T-Mobile)
Barykelo
Junior

Odeslat příspěvekod ski1961 12. 5. 2017 16:42

Přátelé, jsem čerstvým držitelem tohoto telefonu a mám tento dotaz. Nemohu u tohoto telefonu editovat aplikaci, kterou mám třeba na hlavním panelu. U staršího noname čínského telefonu to normálně šlo. Na ikoně jsem dlouze přidržel prst a vyskočuila nabídka, kde byla editace apod. Ono to u tohodle drahého telefonu nejde ? dík
ski1961
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 5. 2017 16:44

Nainstaluj si launcher který to umí
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ski1961 12. 5. 2017 16:58

aha, netušil jsem, že je to otázka launcheru. Je pravda, že v tom starém telefonu jsem měl Nova Launcher. No, včera jsem do tohodle samsungu ten Nova launcher chtěl dát, ale nějak si s mým telefonem nerozumí, spouští se mi sám displej nepravidelně apod. ani nevím, jak to popsat, když jsem ho dal pryč, tak se telefon chová zase normálně..
ski1961
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 5. 2017 17:00

nemáš v tom Nova Launcheru nastavená nějaká gesta?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod H4CK1 12. 5. 2017 20:38

Barykelo píše:A jaké omezení má pro nás ten ruský firmware? Je tam čeština? České LTE funkční?

Omezení žádný, vše funguje. Čeština i LTE na T-Mobile jede.
Na XDA někdo psal, že se dá flashnout bez ztráty záruky - knox zůstane netknutý.

ski1961 píše:aha, netušil jsem, že je to otázka launcheru. Je pravda, že v tom starém telefonu jsem měl Nova Launcher. No, včera jsem do tohodle samsungu ten Nova launcher chtěl dát, ale nějak si s mým telefonem nerozumí, spouští se mi sám displej nepravidelně apod. ani nevím, jak to popsat, když jsem ho dal pryč, tak se telefon chová zase normálně..

Mám Nova launcher Prime a všechno funguje jak má. Na free taky fungovalo.
H4CK1
Junior

Odeslat příspěvekod ski1961 16. 5. 2017 21:21

Prosím, můžete mi někdo říci, kde se v tomto telefonu dají přesunovat aplikace bud na SD kartu nebo zpátky do interní paměti ? Na starém tel. s sndriodem 5 jsem měl v seznamu aplikací a v jejcich správci to, že když jsem ve správci na ni kliknul, tak se mi zobrazila nabídka, kde bylo bud ukončení nebo zastavení aplikace a různé info a byla tam i nabídka bud na přesun na SD nebo zpátky. Tady ve stejném správci tato nabídka není a nikde to nemohu najít..dík :-)
ski1961
Junior

Odeslat příspěvekod H4CK1 16. 5. 2017 21:40

Nastavení - Aplikace - Vyber aplikaci - Úložiště - Změnit - SD karta / Paměť zařízení.

Daná aplikace musí přesun taky podporovat - nejde to u všech.
H4CK1
Junior

Odeslat příspěvekod ski1961 16. 5. 2017 21:54

@H4CK1

moc moc díky za nakopnutí :-)
ski1961
Junior

Odeslat příspěvekod ski1961 26. 5. 2017 15:23

Zdravím,

pořídil jsem si z druhé ruky pár měsíců starý telefon Samsung Galaxy A5 2016 a na displeji je nalepené ochranné temperované sklo. Co se mi však nelíbí je to, že kolem celého obvodu je cca půl centimetrová vzduchová kapsa, přitom sklo na okrajích normálně drží a neodstává.

Je tohle u těhle telefonů, který mají lehce zaoblený displej normální ? nebo je to špatně nalepené ? původní majitelka si nepamatuje, když ho na vánoce dostala, zdali už to takhle bylo od začátku nebo zda se to dělo postupně.
Na mém původním telefonu jsem tohle sklo měl taky nalepené a nebylo skoro poznat, že tam je, ale je pravda, že displej byl rovný.
P5240008.JPG
ski1961
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků