Samsung Galaxy S6/S6 Edge(+) - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Egee 16. 5. 2017 13:52

Alaskit
jak jsi přišel k Nougatu ? Nebude problém tam?
„Kvalitní produkt /systém nepotřebuje reklamu“
Egee
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alaskit 16. 5. 2017 14:45

Nougat se mi nabidl sam pri hledani nove verze fimware..
Zalohoval jsem data, nainstaloval Nugat, provedl tovarni nastaveni a nahral zalohu.
Puvodni nastaveni plus zmeny v nastaveni jsem louskal pres cely den, az dnes jsem zjistil problemy s klavesnici...

Dekuji za typy externich aplikaci, ale zatim hledam vychodisko skrze samotny samsung.

-- 16. 5. 2017 15:51 --

Behem instalace, mi vyskocila v Pc tabulka (cely proces jsem zacal hned po zaloze skrze Samsung Switch), abych odpojil kabel, tak jsem jej odpojil... mel jsem pocit, ze se to telefonu nelibilo, protoze se ta animace upgrade zastavila a v zapeti se vypsalo "Erasing..." jestli je to normalni nevim, ale vzapeti mi v Pc vyjela tabulka, abych mobil zase k pc pripojil... to jsem udelal, ale k propojeni doslo az po spusteni Nugatu.

Zatim telefon nevykazuje zadne problemy, sms, kontakty - pridavani, emaily, web, atd. vsechno chodi.. obcas je tam znat malinkata prodleva, ale pro mne nic zasadniho.
Jen ta klavesnice... to je poměrně velký problém, mnohdy potřebuji komunikovat s nejakymi uredniky a bez diakritiky proste psat nechci, ja vlastne celkove i v sms pisu jen s diakritikou..

-- 16. 5. 2017 15:53 --

-- podle mne jsem odpojil kabel v bezpecne fazi, jako ve chvili, kdy clovek instaluje widle a uz neni treba dvd tak jej uzivatel vytahne..
Alaskit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dave_de 16. 5. 2017 15:13

To Alaskit: mám stejný problém s klávesnicí. Nejde se přesunout tahem na nabízené písmeno (pouze kliknout na výběr). Není to Nougatem, všiml jsem si toho asi 14 dnů před jeho instalací. Navíc to asi není ani Samsung klávesnicí. Mám koupenu SwiftKey a dělá to to samé.. Kdo na tohle přijde bude teda borec...
dave_de
Junior

Odeslat příspěvekod Alaskit 16. 5. 2017 15:21

No to mi Dave_de nerikej ani z legrace... to by pak znamenalo vetsi problemy s resenim.
Pred Nugatem jsem nemel problemy, a do dnes jsem skrze klavesnici nikdy nepouzil ext. aplikaci.
Snad to bude nejaka banalita, jedine co mohu rici, ze technicky problem to neni, to by dotyky nesly vubec..

-- 16. 5. 2017 16:36 --

Ted' budu asi za blbce, ale ukazoval jsem problém kolegovi a ten v tom nevidí problém, s tím, že mi napsal větu plné diakritiky.. Ptal jsem se jak to, že tak rychle a on mi řekl, že takhle píše pořád - pro výběr diakritiky písmen klikne do políčka nápovědy (tam, kde to nabízí pravněpodobná slova) a zpět ke klavesnici k pokračování.. No, ani jsem si nevšiml, že mi to krom slov nabízí i samotná písmena, nicméně puvodní klavesnice Marčmelounu byla pro mne lepší...
Tím nechci říct, že problém jsem vyřešil.. jen poukázal na možnou alternativu.
Pro plynulý výběr diakritiky či písmen cizích jazyků je to pro mne stále problém..
Vygooglil jsem, ze skupina XDA hleda zpusob jak nasi dobrou klavesnici z marcmelounu nainstalovat do Nugatu... tak snad se jim to nejak podari.. nevim...
Problem resim dal....
Alaskit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Egee 16. 5. 2017 16:03

Řeč je o S6 edge plus
Jen za sebe - měl jsem verzi 32 GB - určenou pro Slovensko - nabídla se mi aktualizace -
proběhla přes WIFI - nic jsem nezálohoval - žádné tovární nastavení - vše fungovalo. Nic jsem nemusel obnovovat, před prodejem jsem tovární nastavení udělal - samsung klávesnice opět OK.
Nyní mám verzi 64GB - vodafone pro cz trh - aktualizace mi zatím nebyla nabídnuta.
„Kvalitní produkt /systém nepotřebuje reklamu“
Egee
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alaskit 16. 5. 2017 16:58

Divný, Vodafone to měl prý jako první.. možná to je státem, ale těžko říct.. tomuhle já nerozumím...
Alaskit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Egee 16. 5. 2017 17:20

Tady má každý možnost se podívat - kdo má aktualizaci
https://www.sammobile.com/firmwares/gal ... /SM-G928F/
„Kvalitní produkt /systém nepotřebuje reklamu“
Egee
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvido79 17. 5. 2017 15:39

Tak dnes stažen Nougat na S6 ETL. Zatím jsem tovární nastavení nedělal, uvidím jak se to bude chovat. Četl jsem, že někteří jedou bez továrního nastavení, můžu se zeptat jestli to jede stále v pořádku nebo už jste museli hard reset dělat?
kvido79
Junior

Odeslat příspěvekod -tomtom- 17. 5. 2017 17:39

Jedu už asi týden bez továrního nastavení a zatím je to v pořádku. Nejdřív mi připadalo, že se rychleji vybíjí baterka ale ustálilo se to a je to stejné jako před upgrade.
-tomtom-
Junior

Odeslat příspěvekod dave_de 18. 5. 2017 09:12

to Kvido79: taky si týden bez továrního nastavení a jede normálně, oproti předchozímu Androidu 6 nepozoruju žádné změny (kromě kosmetických v grafice). Taky jsem zjistil, že verze Nougatu pro SGS6 je oproti SGS7 očesaná a je tam toho méně. Hlavně není Always on top, což mi vadí. Asi to nechám bez hard resetu. Nechce se mi znovu vše nastavovat.

Není nějaká finta jak mazat zprávy atd. jedním klikem a ne několika? Neví někdo?
dave_de
Junior

Odeslat příspěvekod Dolík 20. 5. 2017 23:22

Ja taky dneska aktualizovala soft a úřad napíšu ken na 5 dotyků, ale co mě štve, že z levé klávesy vedle mezerníku zmizela volba čárky a otazníku a tak. Nejde to tam nějak nastavit? Vše mám na pravo a tam jsem měla vždy jen tečku...
Dolík
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarkonen 21. 5. 2017 16:41

Ahojte.
Potreboval by som poradiť. Situacia: Android 7 sa mi moc nepačil tak som sa rozhodol prejsť na 6. Nie som v tomto moc znaly ale po načerpani roznych info som si stiahol ROM aka tam bola CZ G925FXXS5DQC1 ETL. Pomocou ODIN 3.11. som to tam dostal, všetko prebehlo OK. No a android nechce nabehnut. Po uvodnom logu vidieť domacu obrazovku Info v ramiku kde sa striedaju tieto info: Aplikacia UI systemu sa zastavila, Aplikacia Contaxt Service sa zastavila, TouchWiz sa zastavil. Budem vdačny za každu radu.

No nakoniec sa mi to podarilo vyriešiť následným Factory resetom. Všetko fachá.
Naposledy upravil jarkonen dne 22. 5. 2017 09:23, celkově upraveno 1
jarkonen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alaskit 21. 5. 2017 22:38

Už se začínám bát, že jsem jediný, kdo onu chybu má :(
Alaskit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zimcol 22. 5. 2017 08:10

Pozdravujem,
prosím o radu/pomoc. Nový SG S6 Edge sa bez problémov pripojí na wifi doma a internet funguje tak ako má. V práci sa však na wifi pripojí, ale vypisuje hlášku "žiaden internet" a internet nefunguje. V PC, ktorý je pripojený na sieť v práci, je mobil vidno, no internet nefunguje. Mobil som po kúpe a zapnutí aktualizoval na Nougat 7, bez továrenského nastavenia, bez wipe. Nemyslím si však, že to by mohlo byť príčinou, lebo na iné wifi sa pripojí a funguje OK. Mobil kupený v alza.sk, čiže nemala by to byť "šedivka". Viete mi, prosím poradiť, čo s tým? Dá sa niečo v mobile nastaviť? Ďakujem.
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bruco 22. 5. 2017 11:08

Zeby to bolo nastavenim wifi v praci a nie telefonom? ;-)
bruco
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků