Re: Samsung Galaxy S7/S7 Edge - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod miromen4 14. 5. 2017 16:34

Bohužel TW, už neni uživatelsky tak přivětivy jak byval a ta okleštěnost a degradace začala u řady S5. Zmizelo plno vychytavek a to co dobře fungovalo, změnil samsung k horšimu.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kari.katura 14. 5. 2017 16:38

Radmik: To už teď vím taky. Resp. si myslím, že to prostě android umí, jen ne všichni výrobci to zpřístupní. A jak jsem psal, prostě jsem nečekal, že by takové věci top telefon neuměl, když některé z těch věcí umely už symbianove Nokie (např. přes Nokia gestures).

Jinak android už to má spočítané - používal jsem Symbian (skončil), Windows mobile/phone (no ještě úplně neskončil...) a teď jsem u Androidu. Podobně to je se značkami-Siemens, Nokia, takže za mě je teď na řadě Samsung... ;-)
kari.katura
Junior

Odeslat příspěvekod pomec 15. 5. 2017 09:23

kari.katura píše:
No to mě na tom telefonu prostě štve. Na android jsem přešel vloni z WP. Na zkoušku jsem koupil Lenovo Vibe P1 za 7500,-. U něj jsem nemusel nic mačkat, prostě jsem se dotknul čtečky a telefon se odemknul. Pohladil jsem čtečku a měl jsem ovládání jednou rukou, přiložil jsem telefon k uchu a zvednul se hovor. Myslel jsem si, že to jsou vlastnosti androidu, tak mě ani nenapadlo, že by takové věci na S7 edge nebyly...no nejsou.

Ak ťa to štve, prečo si ten telefón kupoval? Každý telefón/výrobca má iné vychytávky. Pred kúpou si to treba zistiť. Zdvihnutie hovoru priložením k uchu, keď telefón zvoní nie je podľa mňa šťastné riešenie. S7 má dobre vyriešené vytáčanie, kedy pri otvorení kontaktu a priložení k uchu sa automaticky vytočí. Moju S7E tiež používam jednou rukou, je to o zvyku.
pomec
Junior

Odeslat příspěvekod kari.katura 15. 5. 2017 10:35

Pomec: Třeba proto, že jiné věci mi na něm zase vyhovují? Tys nikdy nekoupil věc, u které jsi pak zjistil, že neumí něco, cos nepředpokládal, že umět nebude? Nebo všechny věci, které používáš jsou dokonalé? Nebo se tady můžou prezentovat jen pochvalné názory?

To, že zvednutí telefonu přiložením k uchu není pro tebe šťastné řešení vůbec nic neznamená, mně to naopak vyhovuje. Naopak nevím, co je dobrého na tom, že lze vytáčet přiložením telefonu k uchu po otevření kontaktu-potom co jsem kontakt vyhledal, už o jedno tapnutí na displej víc nebo míň mi jako velký rozdíl nepřijde. Narozdíl od vyndání vyzvanejiciho telefonu z kapsy a zvednutí hovoru prilozenim k uchu bez nutnosti cokoliv mačkat. To jsem tedy částečně nakonec nahradil skiskem jiné buttonu.

Btw. opravdu nehodlám rozjíždět flame, ale když léta v diskusích čtu příspěvky, že android je nejlepší systém, kde si budu moct nastavit co chci a jak chci, tak tak nějak předpokládám, že nemusím trávit hodiny zkoumáním, co který telefon umí. Pak zjistím, že můj předpoklad je v podstatě v pořádku, jen to chce root. Z uživatelského pohledu můžu říct, že každý systém a každý výrobce a má něco, co mi vyhovuje a něco, co ne. Nebo nemůžu?
kari.katura
Junior

Odeslat příspěvekod pomec 15. 5. 2017 11:11

To už je tvoj problém, že si nezistíš ohľadom kupovaného produktu funkcie, ktoré "obsahuje". Btw. Zbytočne tu robíš flame.
pomec
Junior

Odeslat příspěvekod kari.katura 15. 5. 2017 11:41

Já? Přečti si co jsem napsal já, jak jsi na mě celkem bezdůvodně reagoval ty a pak se placej po ramenou, jak jsi to zas někomu nandal.
Tvůj příspěvek nepřinesl nic nového, nic co bychom nevěděli, můj původní příspěvek byl reakci na povzdech, že S7 nejde odemknout pouhým dotykem na čtečku. Víc k tématu nemám.
kari.katura
Junior


Odeslat příspěvekod cardi 15. 5. 2017 14:07

Nick Cave: jj už na to nějaký ten pátek jedu a super
Panasonic GD67, Samsung C100, Nokia 6230i, Nokia N73, Nokia 5800, Nokia N8, Lumia 720, Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy S7, S8+, S10+ ? ? ?
cardi
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alpha8520 15. 5. 2017 15:51

Google play mi stáhnutí neumožnuje, moje S7 není kompatibilní. Pochybné apk soubory instalovat odmítám. Nevíte proč tomu tak je? Chtěl jsem to jen vyzkoušet, starší vzhled se mi stejně líbí víc, ale i tak.
Alpha8520
Junior


Odeslat příspěvekod cardi 15. 5. 2017 16:31

Alpha8520: a proc si to nestahnes z apk? nic psatneho na tom neni..a novy vzhled je o dost lepši
Panasonic GD67, Samsung C100, Nokia 6230i, Nokia N73, Nokia 5800, Nokia N8, Lumia 720, Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy S7, S8+, S10+ ? ? ?
cardi
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prochymcz 15. 5. 2017 17:39

Staženo a nainstalováno v pohodě
prochymcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kari.katura 15. 5. 2017 20:06

Jde to někomu přímo z Google Play? Jestli ano, jakou máte verzi?
kari.katura
Junior

Odeslat příspěvekod miromen4 15. 5. 2017 21:21

Alpha8520 píše:Google play mi stáhnutí neumožnuje, moje S7 není kompatibilní. Pochybné apk soubory instalovat odmítám. Nevíte proč tomu tak je? Chtěl jsem to jen vyzkoušet, starší vzhled se mi stejně líbí víc, ale i tak.


Po nainstalovani, už zřejmě zpět na předchozi launcher nepujde.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radmik 15. 5. 2017 21:54

A proč by nešlo? Nastavení-aplikace-3 tečky vpravo nahoře-zobrazit systémové aplikace-D.str.Touchwiz-3 tečky vpravo nahoře-odinstalovat aktualizace
radmik
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků