Re: Samsung Galaxy S7/S7 Edge - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Petr1989 17. 4. 2017 23:06

Wi-fi zapnuté stále. Na přes noc mobil zapnutý. Dnes celý den včetně psaní těchto odpovědí baterie o 19% dole. Nyní 81% od nabíječky jsem odpojov7al někdy kolem půl deváté. AOD na Amoledu nevyužívám. Mám signalizační diodu tak takovou blbost co jen škodí displeji a zbytečně žere baterku nepotřebuju. Ano pro někoho užitečné pro mě absolutně k ničemu. Pokud potřebuju vědět kolik je hodin rozsvítím si displej. Nevím proč by měl displej svítit celý den i když je někde položený. Škoda že jen není funkce jako u S4 kde se mávlo přes displej a ukázalo se vše potřebné. Inu vše nové má své mouchy. Používám černé schéma. Bílou na Samoled mohl vymyslet jen blbec. Takže tak. S7 Edge je dobrá. Ale upřímně kdybych ji nedostal radši bych zůstal u S4. Měla super funkce pro mě. Jelikož jsem S4 neaktualizoval na android 5 tak super telefon. Ale S7 je svižnější, lepší foťák. U S7 Edge zůstávám zatím u androidu 6.0.1. Ponaučen z předchozích samsungů, že ne vždy vše nové je dobré. Takže aktualizace zakázány. A podle nadávajících lidí potom aktualizuju nebo ne. A zatím spokojenost.
Nokia 5110, Siemens C35i, Siemens MC60, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K750i, Samsung G800, Samsung i8910HD, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 Edge
Petr1989
Junior

Odeslat příspěvekod Kaprar11 17. 4. 2017 23:10

Přejetí nad displejem funguje i u S7edge tak si myslím že i u klasicke S7.AOD používám ale protože mám pouzdro tak nesvítí pořád zapne se po otevření pouzdra.Nastavení-usnadnění-obratnost a interakce-snadné zapnutí displeje.
Naposledy upravil Kaprar11 dne 18. 4. 2017 00:41, celkově upraveno 1
Motorola D160,D520,2xM3888,Amio,Telitel,Alcatel 501,2x 302,2x SE T630,SE D750i,2x SE K790i,SE C905,Satio U1,2x SE 108i,GT 5570 mini,2x S1 I9000,SIII I9300,S4 I9505,S5 G900F,3xTab3T111,N4 N910F,S7edge G935F,S8+ G955F,S9+ G965F,S10+G975F.
Kaprar11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 18. 4. 2017 00:05

Mr.Scully píše:
bastien píše:Hrubě nespokojený s mobilem? Tak ho prodejte a kupte si lepší.


To zřejmě udělám, ale napřed chci vědět, jestli je křivé focení standardem S7 Edge nebo je to vadný kus. Jestli to mám reklamovat nebo je to normální. Proto jsem se ptal, jestli to ostatním dělá taky, případně jaké mohou být šance na reklamaci.


Ještě jsem teď večer googloval a odpovím si nakonec sám :-D Teprve teď jsem zjistil, že v nastavení foťáku je možnost zaškrtnutí korekce zkreslení, která očividně značně pomůže (vyzkoušeno na testovacím obrazci se čtverečky, defaultně je to jak nakreslené opilým námořníkem a teprve po zaškrtnutí to konečně připomíná správné tvary). A druhým důvodem je firmware telefonu, našel jsem různé seznamy, které verze firmware zkreslení generují a které ne. Takže není to HW věc, ale čistě SW. Zkusím si pohrát s Androidem a nahrát tam nějakou jinou verzi/ROMku, měl jsem nějakou T-mobile 6.x a teď tam je tuším O2 7.0 nebo co....

(No mohl jsem googlovat předtím, než jsem se zeptal, ale takhle to třeba pomůže časem i někomu jinému s podobným problémem ;-)
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sinco 18. 4. 2017 08:03

Mam tentyz problem. Fotim si pracovni rozpis sluzeb a kdyz jsem to fotil s LG G3 tak to melo problem s vertikalni i horizontalni carou. Se zmenou na S7 jsem se tesil ze si polepsim. Drobne zlepseni nastalo ale fakt drobne. G3 mam jeste doma a tak jak bude trosku casu udelam srovnani s S7. Zapnul jsem funkci Oprava zkresleni, nevedel jsem o ni, a ve vysledku se zda ze to pomohlo. Zkousel jsem to jen v nahledu. Verze sw ETL 7.
sinco
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 18. 4. 2017 18:22

Nj, koho by napadlo, že foťák bude mít v nastavení v podstatě defaultně nezaškrtnutou možnost "přestaň mršit moje fotky" :-D

Jinak stává se mi ještě jedna nemilá věc. Telefon odemykám tlačítkem a přejetím po displeji, myslel jsem, že je to dostatečné, přesto se mi každou chvíli v kapse džín podaří nějak automaticky/nechtěně udělat kombinace, že se mi zapne bluetooth, NFC a sníží jas displeje na minimum. Zní to jako drobnost, ale člověk by nevěřil, jak s jasem na minimum nejde na ostrém slunci prakticky nic udělat. Na LG G4 jsem nadával, že i nejnižší jas je poměrně dost jasný (nepříjemné v noci). Na S7 Edge je nejnižší jas naopak tak slabý, že na ostrém slunci není na displeji vidět VŮBEC NIC a ten jas tudíž ani nejde nijak zvýšit... horní roletku ještě člověk stáhne poslepu, ale trefit se poslepu do posuvníku jasu a zvýšit ho je věc nemožná. Naposledy jsem se ženou vlezl do stínu pod strom a ťukali jsme různě náhodně do mobilu minimálně pět minut, než se nám podařilo posuvník náhodně trefit a jas zvýšit zpět. (Možná je na to nějaký i hotkey pomocí HW tlačítek, ale nevím o něm).
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 4. 2017 18:35

na tohle mám apku Brightness Level
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M.BoBo 19. 4. 2017 05:20

Mě.Scully: Na samovolné mačkání čehokoli na displeji pokud mas zařízení v kapse funguje jediné a to dávat jej displejem ven.

Co je se kdysi dávno nazlobil s Lumií 920 a jejím ultracitlivým dosplejem pro ovládání v rukavicich. Měl sem tehdy mraky mnou neurčených hovorů někomu, snad vždy, když sem měl telefon v kapse.

Od té doby co jej dávám displejem ven toto ustalo a nikdy se telefonu nic nestalo (to je pro některé, kteří si mysli, že je to pro telefon nebezpečné).
M.BoBo
Junior

Odeslat příspěvekod Kaprar11 19. 4. 2017 05:53

Tak přesně takto přišel bratr o dva dny starý mobil A5(2017) připojoval vozík za auto vozík se zhoupnul oj ho břinkla o kapsu a bylo po displeji.Nikdy za dvacet let s mobilem jsem ho neumístil do kapsy kalhot neměl jsem ani tu potřebu na to mám své mazlíky moc rád.
Motorola D160,D520,2xM3888,Amio,Telitel,Alcatel 501,2x 302,2x SE T630,SE D750i,2x SE K790i,SE C905,Satio U1,2x SE 108i,GT 5570 mini,2x S1 I9000,SIII I9300,S4 I9505,S5 G900F,3xTab3T111,N4 N910F,S7edge G935F,S8+ G955F,S9+ G965F,S10+G975F.
Kaprar11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alpha8520 19. 4. 2017 07:16

Mr.Scully: V nastavení displeje je funkce zábránit zapínání displeje v tmavých prostorech, máš to zapnuté?
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 19. 4. 2017 08:04

Ahoj.

Chci se zeptat zda tu nekdo uvazuje o prechodu na S8 proc a jestli je vubec nejaky znatelnejsi rozdil kdyz uz ma i S7 Anroid 7?
Mam Note 4 a premyslim prave bud o S7 Edge nebo o S8 a nejak nevim.
S8 se mi vzhledove opravdu libi a nevadi mi "blba" ctecka nebo tlacitka na displayi.

Jenze co mi uz trochu vadi je/bude vydrz...kde S7 Edge je paradni (navic jsem zvyklej z Notu na velkou vydrz)
a co mi vadi asi jeste vic je ...no defakto nevyuzitelnost display co se tyce fotek.
Je hezke ze telefon ma o "koprocesor" lepsi fotky nez S7...jenze k cemu to kdyz ty fotky na displayi jsou opravdu pidi a zabiraji skoro sotva polovinu...
Jsem prave zvyklej z Note na vyuziti celeho displaye u fotek.
Jak je na tom S7?
Jinak jsem videl video kde se telefon "probudi" po zatlaceni na horni hranu telefonu...to je nejaka vychytavka?
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod djdekl 19. 4. 2017 08:16

Tak mozna az bude S9 , S10 flat placata...
Samsung S7 7.0 ETL + T-Mobile
djdekl
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 19. 4. 2017 08:22

Kapre, jeste o vanocich jsem mel Note 4 a presel na S7e, ale o S8 neuvazuji ani nahodou. Jednak proto, ze jim za nej tolik nezaplatim :D a druhak pro ten displej. Uz z Note 4 jsem musel hodne obetovat co se sirky tyce a trochu (nekdy vic) mi chybi stylus. Tu ctecku bych se skripajicima zubama prezil, ale ten displej je uz na mne trochu moc... S8 je uzka nudle a S8+ je padlo jak krava. Krome filmu coz neprovozuji je ten displej uplne k hounu. Za mne, bych pockal na Note 8 aspon do doby nez se zacne crtat rozmer displeje, kdyz to bude vypadat blbe :D aspon koupis S8 levneji. Tlacitka na displeji mi taky nevadi, mel jsem Lg G2 a prave mi vyhovovalo ze vzdy svitila a dalo se to prohodit. Podle mne to za ty porachy nestoji...ale to uz je na tobe. Samsung marketing umi a prodavat ty jejich kramy taky...
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod edik13 19. 4. 2017 10:03

T-mobile S7 pravě mi to stahuje 1,3GB aktualizaci.. že by???
edik13
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 19. 4. 2017 11:16

kultus píše:Kapre,..


Hele tak mne o cenu tolik "nejde" pac Edge stoji 19000 a S8 stoji 22000...coz neni velkej rozdil.
Jasne kdybych mel S7/Edge tak nad tim ani nepremyslim.
Mne se ten display prave libi. Libi se mi ze je to celkem uzky a dobre to padne do ruky. Pro mne je prave uz Note 4 velka co se tyce celkove velikosti. S-Pen jsem nepouzil jak je rok dlouhej :D

Kdyby byla S7 Edge stejne velka jako S7 tak do ni jdu hned.

Mne se hlavne ten telefon libi asi jako zadnej jinej po X letech (od S4) a prave je mi jedno ze ma neco co neni uplne na 100% jako ctecka kterou stejne nepouzivam.

Ala jasny kdo ma S7/Edge tak pro nej ten telefon nema cenu...
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod fajn.snek 19. 4. 2017 12:55

Skoro kazdý rok si kupuji novej telefon, a většinou TOP modely. Note 4 ->S7 edge. S8 jsem byl osahat, ale nejaky woe efekt se nedostavil. S7e jsem vzal do ruky a vedel jsem, že tohle musim mit, ale tedy zase vysolit 10kn za přechod S7-S8 nehodlám. Čtečku docela pouzivam, takže na zádech by mi nevadila, kdyby byla jako u Honor 8... Jinak IRIS nepotřebuji, menší baterku nechci, Bixby k ničemu, atd. Zkrátka pro majitele S7 je přínos za vynaložené penize minimální... Fotky budou asi lepsi, ale ne tak aby mi z toho pasla čelist....

Jinak S7e ma ieste akci cach back ne ? Myslim, že urco sezenes lepe než za 19k..

http://www.obchod-samsung.cz/kupte-si-s ... i-2500-kc/
fajn.snek
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků