Re: Samsung Galaxy S7/S7 Edge - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mas0n 17. 4. 2017 16:22

Kaprar11: Se ti divim, ze na to vztekly decko jeste reagujes...

Tenen: Co jsi mel predtim za telefon?
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 17. 4. 2017 17:19

S7e je klasický onedayphone. Pokud používám stejné zatížení na různých přístrojích, tak si obrázek umím udělat velmi rychle. Klasická S7 mi vydrží tak ¾ pracovního dne a musí na nabíječku. Edge verze má ve stejnou dobu ještě cca 30%. Z valné části za to může rozsvícený displej.
Pak jsou případy, kdy se nepovede aktualizace, ať už Samsungu nebo nějaké aplikaci, která zůstává na pozadí viset a to pak baterka jede dolů raketově.
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1989 17. 4. 2017 17:47

Normálně ty 3-4dny výdrže na jedno nabití v pohodě S7 Edge. S Adroidem 6.0.1.(aktualizaci ani neplánuju).
Nokia 5110, Siemens C35i, Siemens MC60, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K750i, Samsung G800, Samsung i8910HD, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 Edge
Petr1989
Junior

Odeslat příspěvekod rafekhsk 17. 4. 2017 18:18

Ale to ti leží na stole a bojíš se ho jen zvednout :-)
rafekhsk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xzeit 17. 4. 2017 18:19

A s vypnutýma datama a wifi :-)
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod Alpha8520 17. 4. 2017 18:58

radmik píše:Alpha8520:
Jak píšeš S7 Edge má baterku o 500mAh větší. Ale při stejném displeji? To asi sotva... S7 má 5.1 a S7 Edge 5.5 palců.

Myslel jsem to tak, že oba mají QHD. Jestli je to 5,1 nebo 5,5" je na spotřebu už podle mě vedlejší, ale možná se pletu.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 17. 4. 2017 19:35

Jakožto majitel S7 Edge jsem hrubě nespokojený s fotoaparátem. Výrazně jsem si pohoršil především v jednom aspektu - linie na fotkách jsou výrazně křivé. Nevšiml jsem si toho hned, ale dávám na web fotky ze stavby domu a začali mi lidi psát "hele ten překlad je křivě" a "nespadne ti garáž?" a podobně, až jsem se na to zaměřil a je to tak, foťák v S7 Edge fakt výrazně zkresluje obraz. Jsem částečně profesí fotograf a je mi známo samozřejmě zkreslení perspektivy při širokoúhlém pohledu, ale tohle je extrém (navíc jen na 26mm ohnisku). Měl jsem předtím LG G4 a ten fotil podstatně líp, S7 Edge je pro mě v tomto ohledu velkým zklamáním.

Příklad - fotka garážových vrat:
http://photos.browse.cz/download/garaz.jpg

Vrata jsou pochopitelně v reálu perfektně rovná, odchylka tak milimetr na metr max. A na fotce to přitom vypadá, jako kdyby vrata byla v půlce téměř zlomená, na dolní i horní hraně je naprosto nesmyslné prohnutí, které vyrobil tenhle údajně skvělý foťák.

Co s tím, je to na reklamaci nebo se mi Samsung vysměje? Nemůžu vyfotit nic rovného, protože ze všech rovných linií vyjdou vlnovky. Vlastnil jsem spoustu smartphonů a foťáků obecně, ale v takovém extrému to teda vidím prvně.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bastien 17. 4. 2017 19:53

Hrubě nespokojený s mobilem? Tak ho prodejte a kupte si lepší.
bastien
Junior

Odeslat příspěvekod Terminator3 17. 4. 2017 19:54

brňák73 píše:
Terminator3 píše:Při LTE Advanced tam svítí LTE+.

To je divné T-mobile mi tvrdí, že LTA advancese u nich nijak nezobrazuje... čili žádne LTE+ ani 4G+ ....


Při LTE Advanced tam mám takovéhle hezké plusko, jinak je to bez pluska. Mám origo 6.0.1. od TMCZ

http://www.fotodisk.cz/di/J6SV/1492455017421.png
Terminator3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1989 17. 4. 2017 20:17

xzeit píše:A s vypnutýma datama a wifi :-)

Wi-fi zapnuté. Data nepotřebuju (kvůli tomu i přepnuto na 2G). Nemusím být jak blb pořát na facebooku. Ale chápu, že lidi potřebují mít alespoň kámoše na netu, když si neumějí najít reálné a potřebují vědět kolikrát byl kdo na velký a co měl kdo k obědu. Já to vedět nepotřebuju ;-). No a běžné sms a skype a jsou tři až čtyři dny reálné na jedno nabití ;-).
Petr1989
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 17. 4. 2017 20:36

bastien píše:Hrubě nespokojený s mobilem? Tak ho prodejte a kupte si lepší.


To zřejmě udělám, ale napřed chci vědět, jestli je křivé focení standardem S7 Edge nebo je to vadný kus. Jestli to mám reklamovat nebo je to normální. Proto jsem se ptal, jestli to ostatním dělá taky, případně jaké mohou být šance na reklamaci.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Alpha8520 17. 4. 2017 20:50

Vidím to u tebe, ale nevidím to nikde u sebe. Pár domů v pozadí za lidmy jsem někde našel a mám příklady stejných fotek i z jiných telefonů (hlavně iPhone SE) a přijde mi to přibližně stejné
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 17. 4. 2017 21:03

Petr1989: uff....facebook fakt nemám.pouzivam jen whatsapp pro komunikaci, volání.. Sem tam se podívám na něco na netu. Dobře. 3 až 4 dny a jsi jen na WiFi. Takže se zeptám dal. Máš po celou dobu záple AOD? Jaký je tak tvůj běžný den s mobilem? 3 až 4 dny to je tak 72 až 96h na jedno nabití? Screenshot využití baterie by nebyl? Diky
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 17. 4. 2017 21:09

Tenen:
5) format 4:3..

S tim musim souhlasit...opravdu hodne se mi nelibi ze se z toho stal trend...
Muze mi nekdo rict ktery lemple si rekli ze "max" co z fotaku bude lezt bude format 4:3 na display 16:9?

Videl a zkousel jsem snad vsechny telefony co ted jsou a maji fotky nativne 4:3...a ano vim ze se da nastavit 16:9 ale to uz je mensi "kvalita" Mpx a na detailech to je znat (zkouseno na starsich i na S7/Edge i S8/+ )

Mam Note 4 ktery ma velky display a foti v 16Mpx na 16:9 a kdyz se koukam na fotky na display telefonu tak prave diky tomu ze fotky jsou pres cely dislay jsou proste "hezci" nez na jakemkoliv telefonu kde jsou oriznute diky pomeru stran 4:3.
Nerikam ze jsou kvalitnejsi to ani nemuzou kdyz novejsi maji lepsi "fotaky" ale jsou proste...libivejsi a hezci.

Nejvic mne zklamala asi S8 kde pomer stran dela opravdu pidi fotky vzhledem k tomu jak je display velky a natahnuty.

Mne to celkem stve pac jsem zvyklej mit fotky pres cely display a prave ten velky display vyuzit...
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod MaTToS8806 17. 4. 2017 22:02

xzeit píše:Dobře. 3 až 4 dny a jsi jen na WiFi. Takže se zeptám dal. Máš po celou dobu záple AOD? Jaký je tak tvůj běžný den s mobilem? 3 až 4 dny to je tak 72 až 96h na jedno nabití?

3-4 dni je super výdrž ale reálne potom to zariadenie nevyužívaš... pozrieť si občas web cez wifi, mať wifi v spánku vypnutú, vypnuté AOD a minimum aplikácií ktoré sa na pozadí synchronizujú s kadejakým serverom tak dajmetomu že ti vydrží ale načo potom taký telefón.
Jednu vec som si zo zaujímavosti vyskúšal a telefón s A6 po factory resete bez sim a aktívnej wifi iba s AOD vydrží 4dni než klesne baterka na 10% a AOD sa vypne pričom počas dňa je AOD jasnejšie keďže bol telefón celú dobu pri okne a v noci sa jas AOD znížil. Tak už len skrz AOD pri akomkoľvek používaní nie sú 4 dni reálne.
GS7 Edge 32GB ORX
MaTToS8806
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků