S8+ nebo počkat na nový NOTE 8 ?

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Regrep 9. 4. 2017 12:52

Ahoj,
Jsem majitelem NOTE 4 a přichází období změny telefonu.
Chtěl jsem NOTE 7, ale to jaksi nedopadlo... ^^
Takže se teď potřebuji rozhodnout, jestli vzít vycházející S8+ nebo počkat do podzimu na NOTE 8
Můžete mi napsat Vaše názor PRO nebo PROTI.
Chápu, že nemůžeme tušit parametry NOTE 8.
Proto je to jen taková spekulace, abych si udělal obrázek, který vzít.
Díky
Samsung Galaxy S20 ULTRA 5G
Dobrá nálada nevyřeší všechny Tvoje problémy, ale nasere ve Tvém okolí tolik lidí, že stojí za to si jí udržet...
Regrep
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SirionRazzer 9. 4. 2017 14:26

Note by mohl mít duální fotoaparát a určitě 6 GB RAM. Určitě nějak využije stylus při práci s DEXem. Asi bude používat displej z S8+, takže velká plocha na poznámky, ale zároveň menší baterie kvůli prostoru na stylus. Pokud pro tebe nehraje stylus roli, tak S8+ stačí. 6 GB RAM naopak časem může být výhoda pro desktopové využití.

Note byl zajímavý v době, kdy phablety začínaly a lidé chtěli stylus. Dneska už je stylus překonaný, prostředí i obsah je v dostatečné míře přizpůsobené pro prsty a tak nemá moc smysl čekat na další Note, ale raději vzít S8(+) a počkat časem na Samsung X.
SirionRazzer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 9. 4. 2017 15:38

Já jsem opačného názoru. Stylus rozhodně pro všechny překonaný není a tak za mě jednoznačně počkat na Note 8.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 9. 4. 2017 16:54

Souhlas s opasinem - stylus není překonaný a podle mne je to velké + při využívání potenciálu telefonu a aplikací. Pokud bych se měl rozhodovat mezi S8+ a Note8, tak rozhodně Note8.
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 9. 4. 2017 19:23

kravina, kdyby byl stylus prekonany Note rada by se tak neprodavala. To neni foun pro pubertaky co se potrebuji chlubit pred spoluzaky tem staci rada S pokud jim na to daji rodice. :D neni stylus jako stylus, muzes mit aplikace jake jen chces, ale Spen nicim nenahradis...za mne pockat na note ale cena muze byt vysoka v te dobe uz buse S8+ o neco levnejsi. Nevim S8 ma dost uzky displej oproti S7e naopak S8+ uz je IMHO dost veliky vetsi nez Note 4 ktery jsem mel a uz byl na hrane. Note 8 bude podobne veliky neli vetsi...
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 9. 4. 2017 22:49

Mám S7 Edge, vždy jsem musel mít to nejnovější a nejlepší, ale tentokrát udělám vyjímku a do S8/S8+ nepujdu.

Hrál jsem si s oběma v Datartu a display pěkný, fakt velký oproti S7E a rozměry podobné, ale strašně mě iritovala ta SW tlačítka...na to bych si asi nechtěl zvykat.

Takže za mě Note 8, jestli bude mít HW tlačítka.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 4. 2017 00:08

Já bych počkal na Note 8, nejenom proto, že se mi S8+ nelíbí :(
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 10. 4. 2017 07:29

Já S8 také vypouštím a čekám, zda se i u nás reinkarnuje Note7, protože ten mi vyhovoval maximálně nebo když ne, tak Note8.
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Auto1 10. 4. 2017 07:39

Pokud Note využiješ, tak není absolutně co řešit.
Já zkoušel Note7 nahradit S7E a :
i když Ti 9z 10 ti lidí (ti absolutně neví vo co go) řekne že S7E protože lepší cena a je to to samé,
i když jsem to zkoušel, týden prežvýkat, tak ne. Note ničím nenahradíš! (Argumentů by bylo mraky)
Dokonce i Note5 je lepší než S7E, protože je tam všechno jinak, protože je to Note.
Teď je jen otázka, zda nebude lepší jít do konzervativního Note7, zda Note8 nebude příliš šílený.
Osobně mám rád inovace a větší display ale většina je spíše konzervativní.
No aspoň je z čeho vybírat.

Ale S8plus je nesmysl.
Je to rozhodování mezi pasivním spotřebováváním obsahu a aktivní tvorbou.
Kdo v tom má jasno, ten ví.

Z hlediska dostupnosti Note7 to zatím vypadá tak, že verze co půjdou na trh po druhé repasi s malou aku budou určeny pro jiné trhy a i když si ho necháš poslat tak budeš mít problémy s jinými standardy. Zejména frekvence LTE.
Čili pokud Note7 tak jen model SM-N930F a vypadá to, že ten se vůbec prodávat nebude...
Pokud by tomu tak bylo, tak už zbývá volba jen mezi Note8 nebo použitý Note7 s CZ LTE
Auto1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kouless 10. 4. 2017 10:49

Mám Note 3,a přemýšlel jsem nad S8+. Včera jsem se byl podívat a osahat si S8+ v Electroworldu, a porovnal jsem si jej se svým Note 3. Na délku má S8+ displej delší, celkem o dost, ale je úzký, je to taková nudle. Můj první dojem byl- úzká vysoká nudle, a ještě k tomu zahnutý displej. Asi počkám na Note 8, mám z S8+ smíšené pocity. Stručně řečeno, moc důvodů přecházet na S8+ nemám...
kouless
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 10. 4. 2017 12:01

Mam z toho bohuzel stejny pocit. Vlastnim starickou a uz ponekud dychavicnou LG G4 a planoval nahradu S8/S8+, jenze z prohlidky nazivo docela velke zklamani. Obe varianty jsou strasne nudle. S8 je cca stejne dlouha jako LG G4, ale ma velmi vyrazne uzsi display, S8+ ma stale o trochu uzsi display nez G4 (cisla jsou matouci kvuli zakriveni), ale pritom jde o vyrazne vetsi telefon. U displaye mne delka nezajima vertikalne si text odskroluji, dulezita je sirka, protoze ta urcuje jak moc musi byt text fragmentovan mezi radky a tudiz citelnost textu.
Trosku mi tahle situace pripomina jak kdyz pred lety prisel Iphone 5, tak se vsichni smali jak Apple "zvetsuje" display jeho prodlouzenim, dokonce obrazkove vtipy na tohle tema behaly. Ted udelal Samsung to samy. :-(
Naposledy upravil Nick Cave dne 10. 4. 2017 12:09, celkově upraveno 1
Důvod: necituj předchozí příspěvek!
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kouless 10. 4. 2017 15:04

Nudle ! Nudle ! Nudle! V každém případě, případným zájemcům doporučuji, před objednáním si S8 a S8+ jít někam prohlídnout naživo. Pro někoho může být úzký a dlouhý displej celkem šok.
kouless
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Regrep 10. 4. 2017 17:34

Díky za všechny podněty a návrhy k přemýšlení.
První krok co tedy udělám - Zajdu se ho prohlédnout osobně.
A uvidíme jaké budou moje osobní dojmy.
Ale už jsem na 70% nakloněný počkat na Note 8.
Samsung Galaxy S20 ULTRA 5G
Dobrá nálada nevyřeší všechny Tvoje problémy, ale nasere ve Tvém okolí tolik lidí, že stojí za to si jí udržet...
Regrep
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 10. 4. 2017 20:06

Řeknu to ještě takhle. Každému vyhovuje něco jiného, po nějakém čase si lze zvyknout na jiný styl užívání.
Ze svého pohledu, pohledu bývalého majitele telefonu z řady Note, však musím konstatovat, že kdo si navykne využívat Note a Spen, těžko si pak zvyká na něco jiného. Já v tom prostě vidím velkou odlišnost, pero jsem aktivně využíval a jeho přesnost mi velmi vyhovovala. A to jsem ho ještě nevyužíval ke všem funkcím, které s ním lze dělat. Mě vyhovovalo například na prohlížení internetu a to velice.
Ale můžu mít trochu zkreslený pohled, jelikož mi telefony z řady Note prostě příjdou jako to nejlepší, co mobilní branže ze všech mobilních zařízení nabízí.
Jediné, co je z mého pohledu škoda, pokud se oproti Note7 rapidně zvětší velikost. Note7 byl z mého pohledu max. co do rozměrů, alespoň pro mě.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod orgasmic 10. 4. 2017 20:25

Display u S8+ je hodně širokoúhlý, ale žádná nudle to zase není.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků