Samsung Galaxy A5 (2016) - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod K-u-b-i-a-k 2. 2. 2017 22:31

Plánujem zakúpiť A5 2016 alebo Huawei P9 Lite. Mal niekto z Vás možnosť otestovať obe telefóny? Ku ktorému by ste sa priklonili? :)
K-u-b-i-a-k
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod H4CK1 2. 2. 2017 23:18

Před koupí sem se taky rozhodoval mezi P9 Lite a A5 2016. Teď máme doma oba a když to vidím, tak sem rád, že sem si vybral Samsung.
Jedinou výhodu P9ky vidím v umístění čtečky otisků na záda telefonu. Čtečka na Samsungu moc dobře nefunguje.
Výdrž baterky je +/- stejná.
P9 má o něco vyšší výkon.
Samsung má o dost lepší zpracování.
P9 nepodporuje 5GHz wifi.
U Samsungu se mě nelíbil touchwiz, ale když vidím tu nástavbu od Huawei, tak sem za touchwiz rád.
H4CK1
Junior

Odeslat příspěvekod K-u-b-i-a-k 4. 2. 2017 11:08

Tá čítačka na A5 reaguje zle, alebo je len zle umiestnená? Dôležitý je pre mňa zvuk do slúchadiel. Hudbu počúvam z mobilu každý deň. Ide mi hlavne o dobré basy.
K-u-b-i-a-k
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mst3891 4. 2. 2017 12:37

Umístění čtečky mi naprosto vyhovuje, ale reakce čtečky jsou fakt špatně. Často otisk nepozna a pokud ano, trvá to docela dlouho. Nemám zkušenost s jinýma cteckama, takže nemohu porovnat, ale na A5 jsem ji radeji přestal používat...
mst3891
Junior

Odeslat příspěvekod K-u-b-i-a-k 4. 2. 2017 14:32

Tak to zamrzí. Máte Android 6.0?
K-u-b-i-a-k
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoSch 4. 2. 2017 16:18

Tak já se čtečkou nemám sebemenší problém. Samozřejmě, že když člověk dělá manuální špinavou práci a má zasviněný ruce nebo třeba oděrky či říznutí, může to rozpoznání dělat problém (to asi ale u všech biometrických čteček). Osobně si také myslím, že řešení umístění, jako mají nové Sony nebo Honor 8, je asi praktičtější, ale i na toto u A5 se dá zvyknout ;-) .

Co se týká kvality audio výstupu, tak si myslím, že A5 2016 je na tom výborně. Poslouchám hudbu (Hard & Heavy) každý den na cestě do/z práce … hraje dostatečně nahlas a ve spojení s PowerAmp jsem nadmíru spokojený. Používám full verzi už od začátku a je to také první aplikace, kterou do nového telefonu instaluju :D .
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K-u-b-i-a-k 7. 2. 2017 11:55

Ináč Android 6.0 je pristupný cez OTA?
K-u-b-i-a-k
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoSch 7. 2. 2017 22:29

Podle mě ano, ale už si teď vážně nevzpomínám, jestli jsem aktualizoval přes OTA nebo Smart Switch :roll:
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rewi 11. 2. 2017 11:44

H4CK1 píše:Folii nemám, ale doporučím sklo:
https://www.aliexpress.com/item/for-Sam ... 1e49a445ca

Na rozdíl od ostatních nikde po stranách nedostává a krásné zakryje celý display.

Ctu, ze se nekterym nedarilo koupit sklo padnouci presne na a5. Problemy trvaji, nebo uz se presne sklo da sehnat? Zmineny odkaz uz neni aktualni totiz. Diky
Zákon schválnosti mi komplikuje život.

Za snížené viditelnosti používejte potkávací = tlumená světla, nikoliv světla pro denní svícení ! ! !
rewi
Junior

Odeslat příspěvekod H4CK1 11. 2. 2017 15:20

https://goo.gl/65ujMn

Toto by měla být alternativa. Tento typ skla padne na A5 2016 přesně. Zkoušel jsem i objednávat skla bez toho černého rámečku a ty po stranách nedoléhaly.

Viz foto jednoho, co si přesně toto sklo koupil:
Přílohy
Bez názvu.png
H4CK1
Junior

Odeslat příspěvekod samuraj.cz 12. 2. 2017 18:00

Dobrý den, jak vlastně funguje ta čtečka musím nejdříve rožnout displej a pak priložit prst? A stačí jen přiložit nebo přes tlačítko home musím přejet celým prstem? Díky za radu ;-)
samuraj.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod H4CK1 12. 2. 2017 18:42

Rozsvítíš display tlačítkem home a přiložíš na něj prst. Někdy se odemče, někdy ne :D
H4CK1
Junior

Odeslat příspěvekod sima222 19. 2. 2017 18:44

Nevíte jak na Samsungu a5 2016 fungujou aplikace Endomondo nebo Runtastic?Koupil jsem si Huawei p9lite a tam je s nima problém.Po hodině vždy spadnou.Tak bych nerad při koupi a5 dopadl stejně.
sima222
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K-u-b-i-a-k 10. 4. 2017 18:21

Je lepšie spraviť update cez Smart Switch alebo OTA?
K-u-b-i-a-k
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K-u-b-i-a-k 13. 4. 2017 09:52

Tak už som majiteľom A5. Zaujímalo by ma pár vecí. Dá sa niekde nataviť aby mi novo nainštalovanú aplikáciu v menu hneď zoradilo podľa abecedy? Funguje vám dobre inteligentné oznámenie o zmeškanej udalosti? Dá sa niekde v nastaveniach vypnúť a zapnúť optická stabilizácia? Vďaka
K-u-b-i-a-k
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků