Samsung A5 - Huawei P9 Lite - HTC One A9 - Xiaomi Redmi 3S.

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod maniakovzostravy 16. 1. 2017 19:07

Dobrý večer,

vybírám nový mobil a do neužšího výběru se dostala tato čtveřice Samsung A5 - Huawei P9 Lite - HTC One A9 - Xiaomi Redmi 3S. Cenově jsou plus/mínus stejné.

Od mobilu očekávám, odladěné prostředí, v ceně slušný foťák, alespoň jednodenní výdrž.

Využtí: hlavně volání, SMS, messenger, sociální sítě, internet, přehravání videa, focení. Z aplikací používám jen Waze, kancelářský balík Office, MasterPass, 1Password, Portmonku, Facebook a hraji SimCity. Nic víc.

Za každý názor budu vděčný.
maniakovzostravy
Junior

Odeslat příspěvekod PunuisherHD 16. 1. 2017 19:50

Samsung A5...6 533kč (alza)
Huawei P9 Lite ...6 289kč (Max-shop)
HTC One A9 ...8 000kč (nevyplatí se už, máš lepší telefony ve výběru)
Xiaomi Redmi 3S...5 100kč (jeden z nejlepších mobilů do "5000"kč(+-100kč))

Chápu, že je to tvůj nejužší výběr a tyto telefony se ti líbí, ale dokud si neujednotíš cenu, tak ti sem budou létat jeden telefon za druhým a budeš z toho ještě více zmatený.

Přidám Nexus 5x...7 000kč (czc) - odladěny, čistý android, skvělé fotky, USB-C, jen už je trošku starší, ale to by ti nemuselo vadit, bohužel nejde do něj přidat karta na rozšíření paměti.

Na konci ledna přijde Honor 6x...s cenou pod 7 000kč- hit ve své třídě, ale bohužel můžeš vycházet jen z recenzí

V únoru má dorazit Huawei p8 lite (2017) za cenu cca 6500, ale zase to jsou jen spekulace a mužeš vycházet jen z recenzí.

Pokud si vybíráš jen z toho, co sis vybral ty, tak bych za sebe zvolil Samsung galaxy A5 (jen doufám, že myslíš verzi 2016).

Pokud chceš telefon ihned, ale ptas se i po jiných, volil bych Nexus 5x.

V poslední řade, jestli nespěcháš, tak bych si počkal na Honor 6x.
Naposledy upravil PunuisherHD dne 17. 1. 2017 11:28, celkově upraveno 1
PunuisherHD
Junior

Odeslat příspěvekod aikoN 16. 1. 2017 20:18

Redmi 3S (3GB/32 GB) LTE mám asi měsíc a můžu doporučit. Kvalitně zpracovaný, svižný, super výdrž (u mě není problém dát 3 dny), fotky dle mého solidní, podle internetu dostane update na Android 7.0. Jediné, co mě štve, jsou nepodsvětlená tlačítka pod displejem.

Za tu cenu dle mého bezkonkurenčně nejlepší poměr cena/výkon.
aikoN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maniakovzostravy 16. 1. 2017 20:26

taky se mi rozumově tlačí do prostředí samsung A5, aleosobně mě láká Xiaomi Redmi 3S- kvůlí výdrže a větší RAM paměti, Odrazuje mě od ní - neoficiální dopora. Huawei P9 má u mě velké plus za dualsim, ostatní bude plus mínus stejné.
maniakovzostravy
Junior

Odeslat příspěvekod aikoN 16. 1. 2017 21:03

Redmi 3S má rovněž dva sloty na sim.
aikoN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejca 16. 1. 2017 21:08

papirove hodnoty baterie nejsou vse. a5 ma velmi dobrou vydrz a mnohem lepsi fotoaparat a displej nez 3s. nevahal bych a vzal a5...
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod RoSch 16. 1. 2017 21:25

Souhlas ... A5 2016 můžu doporučit. Baterka 3 dny bez problémů, a odladěnost taky dobrá :D
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baf13 16. 1. 2017 21:50

Zkusit počkat na Honor 6X nebo Xiaomi Redmi Note 3
https://www.mall.cz/mobilni-telefony-du ... GwodguQLFQ nejlepší poměr cena/výkon.
Naposledy upravil Baf13 dne 16. 1. 2017 22:00, celkově upraveno 3
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod Nechic 16. 1. 2017 21:51

A5 2016 je za tu cenu momentálně super koupě (je nemá miracast, což mě trochu zklamalo, ale to asi moc lidí nepoužívá). Nexus 5X je fotograficky skvělý, ale ten chybějící slot na karty a žádné vychytávky výrobců mohou někomu vadit. Baterkou je na tom asi taky A5 líp. Honor 6X už má z Číny kámoška, fotky z něj jsou fakt pěkný, výdrž taky solidní. Myslím, že chybu neuděláš s žádným
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlamos 17. 1. 2017 08:28

Z výše uvedeného doporučuji Samsung A5 (2016) - mám ho cca půl roku a nemůžu si stěžovat - fotky dělá solidní, výdrž je super (využívám především na brouzdání na netu, colání, občas foto, aplikace) - 2 dny při normálním používání, rychle se nabíjí (za hoďku máš nabito z 15% na 90%), fotky dělá na svoji cenovou kategorii super. Neseká se ani po x měsících a nejspíš dostane i další aktualizaci Androidu.
vlamos
Junior

Odeslat příspěvekod maniakovzostravy 27. 1. 2017 22:43

Zdar všechny,

vybírám nový mobil a řeším, který bude ten numero unu.

Požadavky jsou: odladěný systém, foťák, výdrž, přesná GPS,

Využití mobilu bude, psaní přes sociální sítě, focení, navigace, kancelářská práce, procházení netu, a možná sem tam nějaká hra.

Mezi favority je Asus ZenFone 3, Honor 8, Samsung A5 2016, a Huawei Nova.

Nevím, zda se mám bát číny nebo ne a to z bezpečnostních důvodu.

Díky
Naposledy upravil opasino dne 27. 1. 2017 23:38, celkově upraveno 1
Důvod: Téma vzhledem k totožným požadavkům sloučeno s předchozím.
maniakovzostravy
Junior

Odeslat příspěvekod PunuisherHD 27. 1. 2017 23:27

Číny se už v dnešní době neboj.

Teď stojí honor 8 9999kc. Což z toho výběru nejlepší, mrkni na LG G5 ještě.

Píšu narychlo, kdyztak napiš ještě kolik max displej, jaká cena by to měla být (aspoň se přiblížit k nějaké), jak moc kvalitní fotky, já se pak rozepisu víc.

Mobil za 7000 Kč má jinou (horsi) kvalitu fotek, ale nemusí to tak být vždy, pak je to i s podporou horší, ale takový nexus 5x má, jak podporu, tak krásne fotky, jen nemá rozsiritelnou paměť.
PunuisherHD
Junior

Odeslat příspěvekod maniakovzostravy 28. 1. 2017 00:35

No, cena tak do 12 000 Kč, co nejlepíčí foťák a výdrž.
Naposledy upravil Nick Cave dne 28. 1. 2017 00:45, celkově upraveno 1
Důvod: duplicita
maniakovzostravy
Junior

Odeslat příspěvekod PunuisherHD 28. 1. 2017 10:35

Asus nemá nfc, takže to by mohlo být pro tebe do budoucna omezující, kdyby jsi chtěl začít platit mobilem. Jinak je to takový průměrný telefon.

Honor 8 má skvělý poměr cena/výkon. Ještě můžeš uvažovat o Huawei p9, ale chybí mu Infraport (ovládání TV, satelitu, projektoru atd). Na některých fotkách jsem viděl, že je hezčí p9 a na dalších zase že honor 8. Honor se mi zdá, že má moc světle barvy při focení, ale to se dá v mobilu upravit. Honor má skleněné záda, takže se může poškrábat ihned, P9 má kovové. Jinak jsou si telefony podobné, to už je na tobě co upřednostňuješ.

Pak tam máš Samsung Galaxy S6, ale tu bych nedoporučoval, má slabou baterii a nemá rozšiřitelnou paměť. Systém zabírá 8-9 GB.

LG G5 skvělý foťák, nejlepší z výběru. Ale dočetl jsem se, že má hodně problémy se systémem. Ale já žádný problém nenašel, ale měl jsem ji krátce.

Otevři si vlákna pod tvoji diskuzi, poslední myslím 2 témata rozebíraji stejne problémy. Takže mrkni tam a inspiruj se a pak se ptej dále.
PunuisherHD
Junior

Odeslat příspěvekod djdekl 28. 1. 2017 11:43

Kup S7 - za 12-14 se da sehnat novej se zarukou...
Samsung S7 7.0 ETL + T-Mobile
djdekl
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků