Samsung Galaxy A5 (2016) - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mates7474 15. 11. 2016 10:28

Prosim o doporuceni folie na Samsung A5 2016
Mates7474
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod H4CK1 15. 11. 2016 14:43

Folii nemám, ale doporučím sklo:
https://www.aliexpress.com/item/for-Sam ... 1e49a445ca

Na rozdíl od ostatních nikde po stranách nedostává a krásné zakryje celý display.
H4CK1
Junior

Odeslat příspěvekod Barykelo 29. 11. 2016 09:33

Mates7474 píše:Prosim o doporuceni folie na Samsung A5 2016

https://www.obaly-baleni.cz/alu-folie-a ... Aoej8P8HAQ
Samsung Galaxy A5 (2016) (T-Mobile)
Barykelo
Junior

Odeslat příspěvekod RoSch 1. 12. 2016 08:18

Jen pro info ... v rámci včerejší aktualizace FW A510FXXU3BPK4 je krom nových zásad zabezpečení už i napevno předinstalovaný Facebook - nechápu! :roll:
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xRockyJ 13. 1. 2017 09:00

Mě aktualizace A510FXXU3BPK4 dorazila na telefon až včera. Zjistil jsi v ní nějaké další neduhy krom toho Facebooku?
xRockyJ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RoSch 13. 1. 2017 10:06

Na nic zásadnějšího jsem nenarazil … šlape stejně jak před aktualizací. ;-)
Ten FB se dá samozřejmě vypnout, ale stejně to pár desítkami MB zbytečně zabírá místo v paměti. :-(
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vikk 25. 1. 2017 06:51

Mám takový dotaz,možná obecnějšího charakteru. Vždy jsem vlastnil telefony s windows,ted jsem si koupil chytre hodinky ktere s aplikací ve windows nejdou,proto jsem si zakoupil tento tel s androidem.Byl jsem zvyklý,že jsem si hned na začátku nastavil,kde chci aby se mi jednotlivé aplikace,hry ,hudba apod. nainstalovali,jestli na kartu nebo pamět. Lze toto někde v tel.nastavit,nebo se automaticky vše instaluje do paměti a pak max.mám možnost přenést na kartu,což jdou jen některé aplikace.....ale pak zase nefungují :-( Všichni nadávají na windows,ale s takovou tady budu za chvíli s místem v uložišti někde....Díky za odpovědi.
vikk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RoSch 25. 1. 2017 10:08

V podstatě sis odpověděl sám. Nevím, co všechno za aplikace máš v plánu instalovat, ale s vnitřní pamětí „zatím“ problém nemám. Všechny aplikace mám instalované v paměti telefonu a zbývá mi ještě necelých 6GB … a to už mám nainstalované největší žrouty paměti, jako:
- Facebook-290MB, Messenger-195MB
(obojí se dá kdyžtak nahradit jednotnou aplikací Facebook Lite)
- Sygic (s mapami CZ a SK)-265MB (lze přesunout na SD kartu)
- Mapy.cz od Seznamu (s mapami CZ)-685MB
- Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, OneDrive, Lens)-855MB (předinstalované, lze vypnout a nainstalovat jinou aplikaci na dokumenty, např. WPS Office+PDF)
- Služby Google Play-196MB
- atd.
A to jsem uvedl opravdu jen ty největší žrouty, od cca 200MB výše. Hudbu a video mám na MicroSDXC kartě … takže zatím s místem není problém ;-) . Je jasné, že pokud tam chce někdo mít mapy celé Evropy a spousty her, tak časem se ta paměť zaplní :mrgreen:

Obrázek

-- 25. 1. 2017 10:38 --

Jen pro info ... právě běží aktualizace (ETL) FW A510FXXU3BQA3.
Changelog v přiloženém odkazu ;-)

Obrázek
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vikk 25. 1. 2017 11:55

Každopádně dík za odpověd.......nainstaloval jsem si mapy.cz u kterých byla možnost přesunu na kartu sd,ale právě potom mi přestali fungovat s hláškou,že není nainstalováno a myslím si,že po odinstalování jsem nezaregistroval,že by těch 600mb naskočilo zpět,ale to se možna mýlím.Jinak je fakt,že v podstatě už není zas tak moc aplikací,které by se mohli nainstalovat,kromě těch které už tam jsou.

-- 25. 1. 2017 13:00 --

Jo a ještě jedna otázka.....při každé aktualizaci aplikací,to také sežere určité místo?
vikk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RoSch 25. 1. 2017 13:33

Jestli každá aktualizace zabere místo navíc jsem až tak dalece nezkoumal. Já u těch větších aplikací, např. Facebook nebo Messenger, neprovádím aktualizaci pokaždé, když mi ji to nabídne, ale cca po každé 3. aktualizaci (cca 1x za měsíc až dva) si apku odinstaluju a znovu nainstaluju s tím, že před odinstalací vymažu paměť a veškerá data: Nastavení/Správce aplikací/Vybrat požadovanou aplikaci/Úložiště/Vymazat paměť a data/a pak odinstalovat, popř. vypnout (u předinstalovaných aplikací) čímž se obnoví původní verze.
U navigací a map to bude zřejmě trochu jinak, protože mapové podklady se ukládají jinam než data samotné aplikace a nejsem si úplně jistý, zda po odinstalaci aplikace se vymažou i stažené mapy, poněvadž např. u Mapy.cz mám mapové podklady na externí SD kartě (a fungují) ve složce Android/data/cz.seznam.mapy/files … čímž si teď uvědomuju, že jsem tě v mém předchozím příspěvku s tou pamětí trochu mystifikoval ... sorry! ;-)
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlendi 25. 1. 2017 22:19

A5 je dobrý telefon. Ideální pro manželku (případně pro méně nenáročné dítě). Na jakékoliv běžné použití stačí, 16 GB úložiště je sice dneska už relativně málo, ale pokud tam necpete hry typu Asphalt apod., tak to půjde i dlouhodobě (tragédie jsou u Samsungu telefony s 8 GB úložiště a s Androidem 6, kdy se nedá nic nainstalovat na kartu). Jinak pro bývalého uživatele WP telefonů - všechny požadavky, které mají widle, je třeba u Androidu násobit minimálně dvěma (u vyladěných telefonů, jakým A5 2O16 je), u ostatních lépe třemi či čtyřmi. Jestli je můj WP telefon s 1 GB paměti a 8 GB úložištěm pořád dobře použitelný, tak u Androidu tomu odpovádá tak 2 GB RAM a raději 32 GB úložiště s tím omezením, že se dneska z něj nedají přesunout aplikace na SD kartu. Osobně mám nyní Zenfone 2 s Androidem 6.0.1 a s 64 GB úložištěm (a 4 GB paměti) a předpokládám, že morálně zastará dřív, než můj postarší Note II, který měl na tehdejší dobu abnormální parametry 2 GB RAM / 16 GB úložiště a má stále možnost (i u Androidu 4.4) přesunout některé aplikace na kartu. Upřímně, kdyby podporoval LTE, tak jsem u něj ještě zůstal, je pořád výborný.
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod vikk 27. 1. 2017 12:24

Náhodou.....lze nějak nastavit na zamčené obrazovce čas,datum,příchozí zprávy...tak abych nemusel bočním tlačítkem aktivovat dispay?
vikk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roddy 29. 1. 2017 09:15

Ahoj, je tu nekdo, kdo by mohl ze zkusenosti porovnat Galaxy A5 2016 a Sony Z3 Compact?
Mam Z3C, ale bohuzel zacina pomalu odchazet.
Jako o pripadnem nastupci zatim uvazuji prave o A5 2016.
Byl bych vdecny, kdyby nekdo treba mohl obe uzivatelsky porovnat.
Srovnat parametry mohu z recenci a specifikaci, jde mi prave spise o uzivatelsky nazor.
Diky moc.
roddy
Junior

Odeslat příspěvekod RoSch 29. 1. 2017 21:23

vikk píše:Náhodou.....lze nějak nastavit na zamčené obrazovce čas,datum,příchozí zprávy...tak abych nemusel bočním tlačítkem aktivovat dispay?

V základu těžko, jelikož nedisponuje funkcí AOD (Always On Display). A jestli s příchodem A 7.0 Nougat tato funkce přibude, to nedokážu říct.
Jedině si zkusit pomoct nějakou podobnou aplikací, např. NoLED, Glance Plus, Always on Screen, apod. ... osobně ale nemám vyzkoušeno.
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mahonay 30. 1. 2017 11:16

AOD určitě na tomto modelu nebude. A ty ostatní aplikace žerou baterku, odskoušeno. Ale vyzkoušet to samsozřejmě můžeš.
Než se na něco zeptáte použijte políčko hledat
mahonay
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků