Nepřijdou vám SMS na dnešní dobu drahé?

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Virtual2015 14. 1. 2017 17:14

Odorik
minuta volání na mobil - 0,59 Kč/min (1+1)
SMS - 1 Kč

Kaktus
minuta volání - 2,5 Kč (1+1)
SMS - 1,5 Kč

Předpladenka
minuta volání - neomezeně
SMS - 2 Kč

Nepřijde vám toto na dnešní dobu extrémní? Když vemu, že těch 160 znaků vyřknete za 10 sekund, tak to máte za 0,1 Kč u Odoriku, za SMS přitom dáte 10x víc. Podobně je to u Kaktusu, u Předpladenky je navíc cena 2 Kč !!!!!!!!!!! i když voláte neomezeně klidně 5 hodin do všech sítí. Je toto normální?
Virtual2015
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 14. 1. 2017 18:25

Já jsem staromil, takže na textovky nedám dopustit. Asi to bude tím, že jsem na vozíku, tudíž špatnou motoriku, a používám tlačítkovou Nokii, dotykáče nedávám. U chytrých telefonů, pokud má uživatel mobilní net, skutečně textovky postrádají smysl, když existuje Facebook, Viber, WhatsApp. Za mě je ale textovka stále nejspolehlivějším způsobem písemné mobilní komunikace a doufám, že je tak nezaniknou. Náklady operátorů na ně jsou minimální, takže ano, za mě drahé jsou. Ale když jsem si v létě 2002 pořídil Alcatel OT501 s tarifem Quatro GO, textovky stály 3,30. Nyní mám od 12. října 2016 FREE CZ Data S (neomezené volání, smsky + 200MB netu) za 399 korun a jsem spokojený.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sonix 14. 1. 2017 19:12

SMS jsou šíleně drahé a navíc se můžou ztratit, tak je nepoužívám. I krátký hovor při účtování po vteřinách vyjde levněji.
sonix
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 1. 2017 19:53

SMS se mohou ztratit ? Kam ?
Používám Whatsapp, ale zároveň používám i SMS.

Přesto mi tohle téma přijde naprosto zbytečné, každý ať si používá co chce. Pokud někoho zrujnuje 1 koruna za 1 SMS tak by měl začít přemýšlet o své existenci.
"Každý" má neomezený tarif, tak proč by někoho zajímala cena u nějakého "operátora"

Nesmyslné téma, to je jako řešit jestli provoz auta není drahý, když můžu jezdit vlakem. Nesmysl.
anonymni

Odeslat příspěvekod osobne2 14. 1. 2017 20:17

Nesmyslne tema? Nesmyslna je spis nenazranost operatoru. Napr. takove MMS se diky nastavenym vysokym cenam v CR vubec nepouzivaji. Kolik jste kdo poslal MMS? Ja ani jednu.
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 1. 2017 20:34

Takže se z toho stane téma, kde bude každý fňukat jak je to všechno hrozně drahé, ještě lepší :D :D
anonymni

Odeslat příspěvekod opasino 14. 1. 2017 21:50

No, proč by to mělo být nesmyslné téma. Když se ti tak nelíbí, nechápu, proč do něj přispíváš. A věř, že každý "neomezený" tarif opravdu nemá. Myslím, že je zbytečné se tu dohadovat o takových věcech.
Jinak co se týká shora uvedeného, osobně si myslím, že některé služby jsou stále předražené. Zrovna takové MMS. Osobně nepoužívám, všechny obrázky-fotky, které potřebuji odeslat, odešlu prostřednictvím whatsapp nebo emailem. To zase souvisí s dostupností mobilního internetu, ale ono datové připojení bude mít stále více uživatelů, proto počet SMS i MMS bude klesat. Navíc pro psaní přes aplikace jako WA, Viber, atp., stačí minimální datové balíčky.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod freddy158158 14. 1. 2017 22:20

taky nechapu co tady fnukate kdyz i kolega vozičkar ma na free tarif 399.- kaček ;-)
kdo posila velmi malo sms je uplne fuk co stoji.kdyz se ti to zda drahe tak to nepouzivej.nebo jak je zde zmineno zavolej.
to ze jsou ceny nekdy nesmyslne ci neadekvatni snad tady uz nikoho neprekvapuje.
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 15. 1. 2017 03:53

Jenze free tarif za 399 Kc je take predrazeny, muj zamestnavatel distribuoval uz pred cca 6 lety mezi zamestnance sluzebni SIM s neomezenym tarifem za 150 Kc mesicne. Jde jen o to, kolik je zakaznik ochoten platit.
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod krysta 15. 1. 2017 08:06

Tu je někdo "chytrý" srovnávat firemní tarif s předpokládám soukromým.

Osobně SMS nepoužívám (max. 1 měsíčně) volám nebo píšu přes email, facebook dle zavedeného zpúsobu konverzace s osobou a toho jak se mi chce a jak to spěchá.
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod freddy158158 15. 1. 2017 09:53

osobne2 : tak 399.- levny neni (sam vim ze nabizi bez dat za 300) sam mam flat za 400.- ale tazatel si stezuje ze je sms drahe. .. ano je.s tim nikdo nic nenadela mel dat jiny dotaz ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 15. 1. 2017 10:05

freddy158158 píše:taky nechapu co tady fnukate kdyz i kolega vozičkar ma na free tarif 399.- kaček ;-)
kdo posila velmi malo sms je uplne fuk co stoji.kdyz se ti to zda drahe tak to nepouzivej.nebo jak je zde zmineno zavolej.
to ze jsou ceny nekdy nesmyslne ci neadekvatni snad tady uz nikoho neprekvapuje.


Kolega vozíčkář ho dostal náhodou, dorazilo mu to jako reklamní e-mail od O2, v ceně už je stovková sleva, protože od O2 má i net. Ještě tak před šesti sedmi lety platil na kreditu měsíčně i 900 korun, protože psával textovky fakt hodně. Někdy v roce 2011/2012 mu nabídli IVM S+ (Internet v mobilu), jehož součástí byly i neomezené SMS do O2. A jelikož téměř všichni kámoši jsou právě u Kyslíka, tak to vzal. Nejdřív to stálo 40 korun týdně, pak zdražili na 50. Ale útrata dost klesla, volal jsem málo a dobíjel 400 měsíčně, aby něco zbylo i na volání. V roce 2015 mi oznamují, že balíček o korunu zlevňují, ale jeho součástí už nebudou textovky (ten net jsem měl kvůli textovkám, ne textovky kvůli netu). Naštěstí nabízejí nový balíček, bez netu, s neomezeným voláním a textovkami do O2. Jelikož splňuji podmínku dobití 300 měsíčně a víc, využívám výhodu volání 5,90 za hovor do ostatních sítí (tu využívám už nějakou dobu předtím). Takže z těch 400 většinou něco zbylo.

No a 6. října 2016 mi na mail dorazila ona nabídka, nikam jsem nevolal, předtím 14 let předplacenkář. Nikdy jsem nebyl příznivcem paušálů, ale když v tom bylo i 200MB netu, po konzultaci s rodiči jsem to vzal. Těch 400 jsem stejně dobíjel tak čtyři pět dozadu, takže jsem si nepohoršil, i když z kreditu třeba 100-150 měsíčně zbývalo.

S firemními tarify bych se tu moc neoháněl. Ano, jsou super, ale ne každý má nutně známého nebo kamaráda, který má možnost výhodného tarifu. A i pokud takového kamaráda máte, ne každému se může chtít si o něco říkat nebo škemrat. Já byl dost spokojený i na kreditu, a i kdyby mi ta nabídka v mailu shodou náhod nepřistála, nikdy bych na paušál nepřešel.

Kdo pošle 5, 10 textovek měsíčně, toho fakt cena za kus nemusí trápit. My předplacenkáři jsme na tom blbě, pokud člověk nemá možnost firemního tarifu, tak jediná možnost, jak vyrazit z opa zajímavější nabídku, je pohrozit odchodem. A to můžete jen jako paušalista. Já tvrdím, že do 200 korun měsíčně kredit, za 300-550 neomezený paušál, ať už s daty, nebo bez nich. Dneska si neumím představit, že bych platil za každou minutu hovoru nebo smsku. Ale zas na druhou stranu, jen kvůli neomezenýmu tarifu bych na něj za ceníkových 749 korun fakt nepřistupoval. Moc nevolám, ale když chci, tak můžu, a těch 200MB netu pro mou tlačítkovou Nokii bohatě stačí.

-- 15. 1. 2017 10:19 --

freddy158158 píše:osobne2 : tak 399.- levny neni (sam vim ze nabizi bez dat za 300) sam mam flat za 400.- ale tazatel si stezuje ze je sms drahe. .. ano je.s tim nikdo nic nenadela mel dat jiny dotaz ;-)


Klidně se přiznám, že má nejlepší kamarádka je u O2, má neomezené volání i SMSky od roku 2013 nebo 2014 jen do něj, z Chytrého Neonu S (+ 120 SMS všude) za 350, jež si vyhádala na retenčním, ji následně přetáhli na FREE tarif a i ona má většinu rodiny i kámošů pod O2, takže i kvůli ní jsem zůstával u O2. Před Neonem měla O2 Bronz a textovky za kačku.

Ten dotaz moc nechápu - jako zamyšlení ok, ale podstata? Pokud píše málo, nechť to neřeší. Pokud píše hodně, tak T-Mobile nabízí u všech tarifů neomezené SMS. Nechci tu dělat reklamu, ale existuje červený web, kde nabízejí za 399 neomezené volání, textovky a 1,5GB netu. Nevím, jak věrohodný poskytovatel to je, kdo za tím stojí, aby za půl roku nekrachl nebo aby to nebyli neseriózní vyčůranci. Pokud voláte a píšete hodně, je lepší paušál, ale jste vázáni smlouvou. Pokud mluvíte a píšete málo, je lepší kredit, kde si prostě dobijete, když potřebujete. Já už de facto na paušálu jel roky před tím. Vše má své pro a proti a závisí to na tom, kdo jaké služby chce a kolik je za ně ochotný platit. Flat za stovku by asi brali všichni. Ten můj paušál není nic světoborného ve srovnání s retencemi tady, ale na O2 rozhodně nadstandardní nabídka a nabídli to oni, žádné vyhrožování odchodem nebo konkurencí. Například víc dat bych stejně nevyužil. I pán na lince mi potvrdil, že tenhle tarif nabízejí zejména kreditářům, a v ceníku mají výslovně uvedeno, že tento tarif nelze aktivovat na vyžádání zákazníka. Takže jsem měl štístko, i když je jasné, že pro operátory jsou zajímavější z hlediska dojení paušální zákazníci než majitelé předplacenek. A že já byl dřív velký odpůrce paušálů, obzvlášť když jsem tady občas četl horory s výpovědí, měnění podmínek, hlídání si změn, začátku nové smlouvy, prostě musíte být ostražitější, aby s vámi nevyje...ali, kdežto uživatel kreditu nic takového, kromě dobíjení, řešit nemusí.

A jinak dost věcí v týhle zemi mi připadá drahých :-)
Naposledy upravil dockalacek dne 15. 1. 2017 19:38, celkově upraveno 1
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 15. 1. 2017 12:54

Ja stále vesele sms hojně používám a me okolí také, na sms reagují hbitě, nevidím na to nic podivného, nedejbože špatného.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda512 17. 1. 2017 21:07

SMS používám u lidí, kteří nemají FB. Jinak Messenger, hodně kamarádů má iPhone, tak tam automaticky iMessage.

Reakční doba při psaní přes Messenger, dvříve i přes Viber nebo WA mi přijde stejná, jako při psaní přes SMS.
Tonda512
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 21. 1. 2017 15:15

S uchylným facebookem mám naprosto minimum kamaradů a známých.Ještě, že tak.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků