Huawei mate 8 vs 9

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Noddik 20. 12. 2016 11:29

Ahoj lidičky, mám momentálně Huawei Mate 8 32GB, 3GB RAM.

Mohu mít v lednu Huawei Mate 9 64GB a 4GB RAM za 16tis.

Vyplatí se vůbec ttao změna a vzít Mate 9 nebo zůstat u 8 ?

Díky
Noddik
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 20. 12. 2016 12:14

já mám mate8 a jsem max spokojenej, podle mě se vyplatí přechod že sedmičky ale z osmičky pokud máš prachy a chceš vlajkovou loď tak do toho jdi.. podle mě je to zbytečný, parametry plus mínus stejný, žádná revoluce.. spíš do Porsche nebo do mate 10.
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Refael 20. 12. 2016 13:45

Také vlastním Mate 8 4GB/64GB a jsem s ním též spokojen.
U Mate 9 bude lepší asi jen foťák. Jinak vydrž na baterii je podle GSMarena lepší u Mate8 a aktualizaci na Nogat 8čka dostane též.
Podle mne není absolutní důvod k obměně.
U majitelů Mate 7 je to něco jiného.
Refael
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 20. 12. 2016 18:08

Přesně jsem také majitelem M8,zvažoval jsem to také,zaprvé mě odradilo test fotaku,není to tiž žádný zázrak,baterka v testech horší než má M8,a co čtu na netu,zatím mnoho chyb,už vyšla opravující update,ale mnoho nevyřešil,zůstávám u M8,ta cena M9 je také přehnaná,jak píší nade mnou budu řešit až M10,tedy pokud konkurence nepřijde s něčím lepším a lepší cenou,huawei to začíná přehánět.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 20. 12. 2016 19:01

ale pořád je to s porovnáním se samsungem na jindy úrovni.. na M8 taky ty updaty byly úplně na prd ze začátku ale pak se to zlepšilo. pro nás jedině dobře, na M9 to budou testovat a na M8 to pustí a plnou paradou :-D
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 20. 12. 2016 19:37

Měl jsem S7 Edge v opravě, tak jsem si na zkoušku koupil Mate 9 a jsem rád, že jsem ho vrátil a mám zpět Samsung.
Měl jsem i Mate 8 kdysi a přijde mi lepší.

Mate 9 je úplně stejné jak Mate 8, akorát má strašně nekvalitní foto v horších světelných podmínkách a co mě iritovalo nejvíc, necitlivý display.

Baterka také žádný zázrak...U Mate 8 100% lepší.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cartee 20. 12. 2016 19:57

kluci sry že sem píšu off topic ale jak poznám že mám vadný grafický čip? nějaký hry mi jdou plynule nádherně a nejaky se sekají. čím to může být? dík moc
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 20. 12. 2016 21:06

Huawei Mate 9 možná není dokonalý telefon, ale takový ani neexistuje. První verze firmware nebyla ideální, ale aktualizace (v České republice už nějakou dobu dostupná) hodně věcí zlepšila. Stran výdrže - záleží to na používání, při něčem je spotřeba nižší, při něčem vyšší. Rozhodně nejde říci, že by vydržel méně než Mate 8 (mám doma oba současně už několik týdnů, takže můžu srovnat).

Nedalo se čekat, že Mate 9 bude revoluce, vždyť Mate 8 už tak patřil k nejlepším telefonům na trhu, tam už se tolik věcí zlepšit nedalo. Za 16 tisíc bych Mate 9 rozhodně vzal, zase je to posun někam do budoucnosti. PS: parametry stejný? Zlepšil se výkon, rychlost nabíjení, fotoaparát, rychlejší paměť, infraport, od začátku android 7.0 Nougat, podpora Galileo se taky může hodit.
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod cartee 20. 12. 2016 21:08

Jozefe a ted objektivně. vím že jste za to placený vyzdvihnout vlajkovou loď ale tak nějak zkušenosti uživatelů mluví malinko jinak :-)
cartee
Junior

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 20. 12. 2016 21:27

Spíše nemám rád, když někdo komentuje dle technických specifikací telefon, který dosud nepoužíval. Sám jsem za poslední dva roky zkusil kolem 70 telefonů a tudíž se mi srovnává mnohem lépe. Každý tady chválí svůj vlastní přístroj, ale málokdo má možnost jich dlouhodobě používat více. Pokud mrknu na vaše příspěvky k diskuzi, tak tazatel se z toho nedozvěděl téměř nic...
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 20. 12. 2016 23:08

Já bych neřekl že se nedověděl je zde popsáno vše podstatné,důležité je jestli mu telefon bude vyhovovat,mě dost mrzí,ta cena a foták je opravdu dost mizerný za ten peníz,jak bylo napsáno není problém koupit vyzkoušet a vrátit,ta baterka je opravdu horší mate 8,má lepší výdrž je to dan za vyší výkon.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod Refael 21. 12. 2016 13:57

"Spíše nemám rád, když někdo komentuje dle technických specifikací telefon…"

Ty informace ohledně životnosti baterie a kvality snímků u Mate 8 a 9 jsou z různých odborných recenzí, které se v tomto shodují, nikoliv vycucané z prstů.

"Pokud mrknu na vaše příspěvky k diskuzi, tak tazatel se z toho nedozvěděl téměř nic..."

Právě že dozvěděl ;—).

Vy Jozefe pracujete pro Huawei, proto v rámci vašeho zaměstnavatele nemůžete mluvit o těchto problémech otevřeně. Je to pochopitelné, každý ve vaší situaci by se choval stejně.
Navíc nikdo tu netvrdí, že Mate 9 je špatný telefon, jen podle odborných recenzí se nejspíš nevyplatí přecházet z Mate 8 na Mate 9.
Mate 8 také dostane update na Android 7.
Refael
Junior

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 21. 12. 2016 14:35

Však se taky se jménem neskrývám za nějako nic neříkající přezdívku. Ale je třeba prostě uvádět fakta kompletní... Ta první verze firmware ideální nebyla, to už jsme psal. A právě s touto verzí testovala Mate 9 většina redakcí. A je logické, že zpětně nikdo recenze opravovat nebude. V Antutu měl taky telefon nejprve cca 124 tisíc, teď má přes 140 a neřeší se to. Přitom budoucího majitele bude zajímat spíše ta aktuální hodnota, protože aktualizaci firmware po pořízení telefonu provede snad každý.
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 21. 12. 2016 15:01

Ona snad někoho zajímají čísla z antutu? Ale jdi ty brepto...
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rajs 21. 12. 2016 16:03

Přesně mě tedy vůbec.
rajs
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků