Dual Sim s Windows

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod napster2012 29. 11. 2016 21:32

Chci vás poprosit o názory. Potřebuji si pořídit nový telefon, ale musí to být dual sim a mít OS Windows. Co jsem tak koukal, tak v úvahu připadá Lumia 650 nebo 640. 950ka je už pro mě moc velká a drahá. Který z těch 2 by byl lepší? Simky budou jedna Kaktus na telefonování a sms a druhá Vodafone hlavně na internet. Nikdy jsem dual sim neměl, takže s ním nemám zkušenosti. To obě sim pojedou na LTE? A jde nastavit, z které sim se má telefon připojovat na net? Prý je někdy problém s frekvencí Vodafone LTE. Zvládnou to obě zmíněné Lumie? A co je u L650 inteligentní podpora 2 sim? Je to něco lepšího? L650 se mi líbí více, ale L640 je o něco lepší. L650 natáčí video jen 720p, což bych zkousnul, tolik videí nenatáčím. Dále prý nemá digitální kompas. K čemu slouží? Potřebuji ho nutně k běžné navigaci v autě? Ještě by mě zajímalo, zda má L650 tu funkci, že po vyfocení s bleskem si poté mohu přizpůsobit intenzitu blesku u té fotky, jako to má L640 (nevím, jak se ta funkce jmenuje)? A L640 má SesorCore, na co to je?
Telefon chci hlavně (kromě funkcí telefonu :D ) na internet, audio-video, focení, občas navigace v autě
Pokud se chcete učit programovat, tvořit grafiku, apod., vřele doporučuji kurzy od http://www.learn2code.sk?a_box=ynvubfb5
napster2012
Junior

Odeslat příspěvekod cadworker 29. 11. 2016 22:13

Pozor ať koupíte správnou variantu telefonu.
640 dual sim LTE se v česku neprodávala (mám takovou, ale pochází z Francie :)
Hledejte 650 LTE dual sim.
Dualsim je v Windows řešen dobře.
Zvolíte si, která karta má primárně tahat data (u vás sim od vodafone).
Jestli umí LTE obě sim, nevím. Neměl jsem jak vyzkoušet, na druhé sim nemám žádná data.
Problém s frekvencemi není. Vodafon už používá standardní 800 MHz. 900 MHz zůstalo na jen na mizivém zlomku procent vysílačů, takž to není téma.
Kompas na navigaci v autě nepotřeujete.
cadworker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glock69 30. 11. 2016 07:32

Kdyby náhodou, jedna lumie z Francie se mi valí doma v šuplíku...
glock69
Junior

Odeslat příspěvekod AndrewSimek 30. 11. 2016 18:19

Měl jsem oboje, 650 je o dost lepší, design a celková hmotnost/rozměry - super, display, rychlost - bez problémů. Vrzající zadní strana - někdo neměl, já měl, dá se zafixovat zevnitř.

Jediné co měla 640tka lepší je video

Bral bych 650 LTE DS, za ty peníze je to pecka.
AndrewSimek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod napster2012 30. 11. 2016 19:19

Měl jsem možnost zkusit si 640ku, ale 650ku měli v obchodě jen maketu, takže tam jsem poznal jen design a váhu a v tomhle směru se mi hrozně 650ka líbí, váha skvělá, je hezky tenký, hrozně mi seděl a líbil se mi. Ale neměl jsem možnost ho vyzkoušet zapnutý. A nevím, zda u foťáku je ta funkce s bleskem, jak jsem psal v prvním příspěvku. A video by mi asi stačilo 720p, alespoň bude zabírat méně místa :D ale celkově mě vyděsily některé recenze 650ky, jak kdyby to byl opravdu hrozný telefon
napster2012
Junior

Odeslat příspěvekod napster2012 12. 12. 2016 19:05

Tak už týden jsem majitelem 650ky DS a zatím jsem spokojený. Koupil jsem v akci bílou variantu za 3 500 Kč, což je pro mě super cena. Z čeho jsem vyloženě nadšený je displej, oproti L735, kterou jsem měl do teď, je to velký rozdíl :) a Glance screen je hodně návykový :D akorát ohledně LTE jsem zjistil, že nastavit ho mohu jen na 1 SIM, na obě to nejde. Ale to až tak nevadí. Nastavím ho na SIM, kde běží net a druhá, která je na volání a SMS může běžet na 2G
Pokud se chcete učit programovat, tvořit grafiku, apod., vřele doporučuji kurzy od http://www.learn2code.sk?a_box=ynvubfb5
napster2012
Junior

Odeslat příspěvekod Lafí 12. 12. 2016 20:26

Zdravim

Taky zvažuji přechod z 735 na 650
Můžu se zeptat v čem vidíte +a- ? oproti 735

Diky Patrik L.
Lafí
Junior

Odeslat příspěvekod napster2012 12. 12. 2016 20:57

Do zítra to dám dohromady, co mě napadne
Pokud se chcete učit programovat, tvořit grafiku, apod., vřele doporučuji kurzy od http://www.learn2code.sk?a_box=ynvubfb5
napster2012
Junior

Odeslat příspěvekod Lafí 12. 12. 2016 21:27

napster2012 píše:Do zítra to dám dohromady, co mě napadne


Diky
Klidně dejte na email: Patrik282@centrum.cz
Lafí
Junior

Odeslat příspěvekod qsubt 12. 12. 2016 23:20

super displej, perfektni vaha a kompaktnost, nevypada a ani v ruce nepusobi jako telefon za 3500, je to sice plastak, ale ta vaha! budi docela udiv tem co ho vezmou do ruky :)

Vykon neni buhvijaky, ale kdo nehraje hry a pouziva telefon primarne jako komunikator... nebral bych jiny. Ale chce si predem overit bez jakych aplikaci nemuze zit.

-- 13. 12. 2016 00:22 --

pokud na to chce nejaky kondomovsky kryt, doporucuju:
https://www.aliexpress.com/item/Soft-Tr ... 06917.html

sedi jak ulity, (nebojednaval jsem pro sebe). Ja mam za to, ze takovy telefon nepotrebuje kryt, je levny a zbytecne to o par gramu zvysuje hmotnost :-D
huh?
qsubt
Junior

Odeslat příspěvekod daja33 13. 12. 2016 11:50

Zdravím.
Mam lumia 730,a pro dceru jsem před týdnem koupil 650 ds.Dostane jí na vánoce tzn.mám čas porovnat.
Takže za mne oproti 730
+lehký,tenký,krásný design,ne že by 730 byla škaredá.
+trochu jde poznat novější procesor rychlejší reakce,i při hrách.Asphalt extreme atd.jedou úplně v pohodě
+glance screen
+ baterie na to že má menší kapacitu než 730,tak výdrž +- stejná.

-nižší hlasitost vyzvánění,stejná melodie na 730 stačí vol.7,na 650 musí být na vol.9,naopak při přehravání medii apod. mi přijde 650 stejně,možná hlasitěji!?
- nedaří se mi na 650 dosahnout stejného podáni barev.atd jako na 730,Ale to nevidím jako problém,protože za 1.jsem moc rozežraný ve vnímaní barev atd. za 2.když je mám obě vedle sebe tak poznám rozdíl,ale potencionálního majitele 650 to nemusí trápit.
-zadní kryt u 650 to je mazec,tam je fuga že bych tam strčil i nehet.Dá se pořešit dokoupením zadního nacvakavacího krytu s kterýma mám dlouholeté zkušenosti na mnoha telefonech.Někdo možná namítne proč pěkný telefón zakrytovat.Každému vyhovuje něco jiného.

https://www.zbozi.cz/hledani/?q=nillkin ... m=referral

Kvalitu fotek záměrně neuvádím,protože to je tak individualní záležitost že by to bylo fakt na dlouho.Za mne obě lumie fotí v dané cenové katogorii nadprůměrně.
daja33
Junior

Odeslat příspěvekod napster2012 13. 12. 2016 14:44

Tak pánové to shrnuli zhruba tak, jak bych to ohodnotil i já. Jako + u 650ky vidím váhu, design, 16GB paměť, Glance screen!!!, kvalita displeje, reproduktor není na zádech, ale na přední straně pod displejem, a foťák, když se vezme v potaz, že to není telefon za 20k, ale za 3,5k, tak mi přijde solidní
Pokud se chcete učit programovat, tvořit grafiku, apod., vřele doporučuji kurzy od http://www.learn2code.sk?a_box=ynvubfb5
napster2012
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků