EriMobile v sítích T-Mobile a Vodafone - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ebola_ 30. 10. 2016 21:07

Poslední tři týdny docela překvapuje. ERI jede 50-70% maximální rychlosti po celý den. A kupodivu je v mém okolí více stížností na mateřský T-Mobile a O2, než kolik mám já. Sem tam přes poledne mi ping vyletí na 500-700ms, ale přibližně ve stejnou dobu začínají nadávat lidi okolo, že jim vypadly data T-Mobile úplně. :D Možná jestli to nebude tím, že od oznámení zdražení jsem v té síti úplně sám. :-D
Ebola_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dj Lucas 31. 10. 2016 16:02

Tak jsem psal e-mail ohledně toho zdražování a jelikož mám starou smlouvu na 2/1mbit tak se mě to prý netýká a ano jak píšete cely měsíc celkem v pohodě jel internet až včera večer jsem zaznamenal rychlost cca 300/1000kbit a Ping 500ms a ted zase jsem měřil a Ping OK a rychlost 16/5mbit :-D Zajímavé :-D
Dj Lucas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod osobne2 31. 10. 2016 18:15

Ja mam ten nejnizsi tarif s rychlosti 0,5 MB a jelo to dnes i rychlosti 1,2 MB.
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod Zek205 1. 11. 2016 18:06

Od listopadu jsem vam pridal mych 10 az 400kbitu ;) At vam to lita! :D
Nokia Lumia 1020 WP8.1 + Nokia Lumia 620 WP8.1/W10M + Nokia Lumia 820 WP8.1 + Samsung Monte + SE Xperia E15i Android 2.3
Zek205
Junior

Odeslat příspěvekod Ebola_ 2. 11. 2016 16:01

Vypadá to, že koncem měsíce zbyly nějaké gigabajty, tak to pustili naplno všem. Po půlnoci 1.11. zase v rámci tarifu.

-- 23. 1. 2017 11:06 --

Těm co ještě zbyli (jestli vůbec někdo takový je), lítá vám to dneska?

Nevím od kolika přesně, ale co jsem vstanul, tak telefon indikuje datové přenosy (jako kdyby skoro pořád něco přenášel), ale ve skutečnosti se nelze připojit k netu. Zkoušel jsem už dva restarty, 2G, ...4G... ale pokaždé chyba při komunikaci/nelze se připojit. Přitom kaktus (taky t-mobile) jede. Tipuju to na chybu u Eri. :-]

-- 23. 1. 2017 19:42 --

Tak ještě jedno doplnění, už to jede. Nějak po čtvrté se to rozjelo až někam ku 5Mbit. Ale do dvaceti minut to zase stáhli na zaplacené a naagregované stovky Kilobitů. Což nepřímo potvrdilo, že se podělalo něco u nich. :D
Ebola_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gl_st0rm 12. 3. 2017 19:55

Zdravím, není nějaký háček v Eri - Panter Freedom?

Docela mě to zaujalo, 60min kecání(1+1) + 1,5GB včetně LTE za 317,- Kč s DPH, bez závazku s 1 měsíční výpovědí. Chci tam přejít od Vodafonu, kde se asi na podobných podmínkách nedohodnu.
gl_st0rm
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ebola_ 15. 3. 2017 02:38

Já jsem se na to jen tak narychlo díval a když vyplňuji objednávku, tak u mě je cena 480 měsíčně. (http://www.erishop.cz/objednavka-erimobile). Ale je tam 1200MB za 299,- Takže dost možná v tom shopu ještě nejsou zanesené zvětšené objemy dat, které byly od 1.3.

Na http://www.erimobile.cz/cenove-tarify-1 je zase za 293Kč jako předem sestavený, když dáš objednat, tak je tam rozpis, že je to i včetně daně, ale zase je to pevně v síti T-Mobile (odhaduju že díky levným datům, které od T-Mobile kupujou nějak zvláštně podpultově, jako bylo tady o pár stránek zpátky řečeno).

Jediné omezení co tam vidím, tak je až 20Mbit. Prakticky s datama jsou na tom celkem dobře. Od doby kdy v prosinci zdražili a odradili poslední zbytky LTE bez FUP zákazníků na sdílených rychlostech mám od ledna skoro pořád plnou rychlost.
Ebola_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.kure 15. 3. 2017 10:29

20Mbit má i Kaktus a není to problém :-) ... a teď mi napadlo, co Kaktus, ten by pro Tebe nebyl výhodný?
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ebola_ 29. 4. 2017 21:58

Tak dneska je to zase pěkně na *****. Neuvěřitelné čekání na všechno. A když jsem to chtěl změřit a zrovna speedtest nepsal "Network communication issue", tak ping 500+ a download 50Kbit (0.05Mbit) a up tak okolo 100-300Kbit, hodně zubatě(0.1 - 0.3Mbit).

H+/E bez rozdílu.
Ebola_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kardaq 30. 4. 2017 05:53

Uplne stejna zkusenost, jenze jinak cely mesic to jelo OK sjednanou rychlosti. Asi jim na konci mesice dosel datovy pridel od T-M?
kardaq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lachty 18. 6. 2017 06:39

Dotaz k zonam u neomezeneho LTE. Pokud jsem to dobre pochopil, tak postupne snizuji rychlost LTE u toho neomezeneho tarifu po preneseni urciteho objemu dat, ze ano? Takze vlastne maji taky FUP.
Lachty
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ebola_ 19. 6. 2017 09:18

Ano, FUP mají (tak jak to bylo před dvaceti lety definováno), ale ty rychlosti v poslední zóně jsou v poměru k ostatním operátorům nejvíc OK. Oni ty tarify představujou jako datově neomezené, btw.

Trochu z jiného soudku, kdo má data, vypadává vám to poslední dny? Mi se stává že to chvilku jede půl mega a najednou utne a ačkoli telefon datové přenosy indikuje, tak rychlost pár bajtů a všechny aplikace hlásí network error. Třeba na pět minut. A pak to zase dvě minuty jede. A pak zase minutu ne.... :hm Nevím jestli mám podezřívat telefon nebo operátora. Začal jsem měnit typ sítě a dělá mi to tak všude E/3G/4G.
Ebola_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czatlantis 22. 6. 2017 19:37

No prodávat jako "datově neomezené" s tím že po přenesení jednotek GB se rychlost omezí na desítky kilo mi přijde jako blbej vtip...kdyby aspoň ten FUP byl jako ve smyslu desítek až stovek GB jako opravdu FUP. Takhle je to pěknej hnus...
Jediná s odřenýma ušima použitelná rychlost je ten jejich LTE 15, kdy po blbých 7GB má člověk 384kbps. Jako nouzovka do mobilu dobrý, ale platit za to těch 1500 je dost mimo...
+teda jak to tady čtu s tou stabilitou je to fakt jako blbej vtip...
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod Ebola_ 11. 7. 2017 18:15

160Kbit u nejlevnějšího jsou desítky kilo? Defakto šestnáct desítek kilo. Oproti 20Kbit, které už brzo skončí i u síťových operátorů to je použitelné i na prohlížení webu a jako nouzovka se dá kouknout i na 240p youtube video.

Ale někdo prostě raději dokupuje balíčky po 100MB, někdo se vysere na HD video a žije si spokojeně dál. Pokud pominu výpadky které se sem tam objeví, nemám s rychlostí problém, že by to nešlo použít na web, mail, posílání fotek po Hangouts/messenger, facebook atd.
Ebola_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vit20 11. 7. 2017 19:52

160Kbit nestačí na 240p video ani náhodou.
Těch 384kbit u nejdražšího tarifu stačí sotva na 144p, ale jen když to necháš pár minut načítat.
vit20
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků