Mobilní aplikace odeslala tajně SMS na zahraniční číslo

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 9. 2016 19:57

Mám takový problém. Mám mobilní telefon Vodafone Ultra 6, kde mám nainstalované běžné mobilní aplikace.

Nedávno se mi stal případ, že mě byla odeslána skrytě sms na toto zahraniční telefonní číslo +351 915 692 826.
Okamžitě jsem volání na zahraniční telefonní čísla zablokoval a tím zamezil takovému odesílání.
Zkusil jsem dát do telefonu jinou simkartu a situace se opakovala. ( došlo k odesílání sms )

Chci se prosím zeptat, zda je nějaká možnost zjistit, která mobilní apliakce toto odesílá a co je obsahem takové sms zprávy na portugalské zahraniční číslo?

Test bezpečnostního program ESET proběhl bez jakéhokoliv zjištění.


Předem moc děkuji za odpověď.
anonymni

Odeslat příspěvekod Franklin 28. 9. 2016 20:32

Máš v telefonu aplikace pouze z Google Play anebo i z jiných zdrojů?
Franklin
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 9. 2016 20:52

Mám tam 2 aplikace,které nejsou z Google Play. Mám je zkusit obě odinstalovat? Nejde nějak zjistit,která aplikace to dělá a co tam posílá? Díky
anonymni

Odeslat příspěvekod Franklin 28. 9. 2016 21:11

V telefonu máš čistý Android, začni takto:

Nastavení - Zabezpečení - Operace aplikací - "SMS a MMS".
Hledej aplikace, které jsou na tomto seznamu a mají u sebe uvedeno "psaní zpráv SMS, odesílání SMS zpráv".

Když pak klikneš na konkrétní aplikaci, dostaneš se na stránku s výpisem všech oprávnění. U každého oprávnění pak najdeš informaci
- buď: (Nebylo použito)
- anebo: datum

To oprávnění můžeš odebrat.

Možná by pomohla i specializovaná aplikace, ale v tomto nemám přehled.
Naposledy upravil Franklin dne 28. 9. 2016 21:18, celkově upraveno 1
Franklin
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 9. 2016 21:17

Zkus aplikaci Malwarebytes Anti-Malware
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 9. 2016 03:04

zjistit to jde z logu.
malwarebytes je sragora neschopna i kdyz lepsi nez dratem do oka. ty potrebujes zakazat opravneni ve zneni odesilani sms na pozadi bez vedomi uzivatele. nikoliv odesilani sms permissions i kdyz to staci taky, nekdy se objevuje perm s popisem , jen na pozadi, bez vedomi uzivatele. to jsou rozdilny permissions oproti klasice.
takze bud perm. manager, nebo trik, mezi odeslani sms a akci potvrzeni odeslani, vlozit meziklik, umi to nektery sms app. tim padem i app s timto opravnenim zustene viset na neschopnosti druhyho autokliku kterej je potvrzovaci a musi ho udelat jedine uzivatel
Hledas toto u dany app
Obrázek
jeste najdi android. permissions bind carrier messaging service, zadna uzivatelska app neexistuje aby ho mela. A call privileged protoze malokdo pise sragory s jednim zasekem, byl by blbej.
.Pri zaplym permissions manageru s default nastavenim allways ask musis byt mega umelec aby neco hrozilo. Presneji pouze pokud ti neni divny ze treba svitilna ma opravneni call. Existuji jen dve varianty, lempl vyvojar nebo svitilna ma future ze hodla volat :-) Clovek se zdravym rozumem da na call u svitilny- deny allways a je vyreseno.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků