iPhone 7/Plus - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MrFail 9. 9. 2016 21:07

K tej strate jacku: Keď bude na svete VÝHODNÁ alternatíva tak milerád sa vzdám jacku. Taká zatiaľ nie je. Bezdrôtové slúchadlá... Lol. Je to drahšie, musíš to nabíjať a ešte je ide z toho (väčšinou) menej kvalitná hudba. Skvelá evolúcia. Fakt ďakujem. Btw. CD boli vytlačené USB lebo USB mali oproti cd len výhody. Sú menšie, zmestí sa na ne viac dát a môžeš tam narvať piate cez desiate, nemusíš riešiť poškrabanie disku.
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod Alpha8520 9. 9. 2016 21:08

Tak ty 3GB RAM u 7+ jsou fail jak sviň. Buď tam měli nechat 2GB u obou nebo dát 3 oboum. Zkrátka další fail vůči menšímu iPhone. Aneb nakupte si všichni pádla, když chcete pořádný telefon. To samé platí o rozlišení a foťáku.
Když si srovnám S7 a S7 edge, tak jediný rozdíl je ve velikosti a zahnutí, jinak S7 má vše, co edge, ať už ram, foťák nebo rozlišení. Tady to ubírání menšímu modelu mě akorát na.sr.alo ještě víc.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod delong 11. 9. 2016 17:12

mobil bez jacku je hodne velka kravovina. do doby kym nebudu vyriesane baterky a vysoka vydrz(aspon niekolko dni az tydnu), tak je to mimo.
delong
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 9. 2016 23:17

Jak fotí iPhone7 Plus
http://smartmania.cz/jak-foti-iphone-7-plus-podivejte-se-na-prvni-fotografie/

-- 14. 9. 2016 22:29 --

7 důvodů, proč nekoupit iPhone7 (Plus)
http://smartmania.cz/7-duvodu-proc-si-nekoupit-iphone-7-plus/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 14. 9. 2016 21:51

Už se někde objevily snímky v plném rozlišení z iPhone 7 plus? (Jinak co se večerních fotek týče, viděl jsem už nějaký test s výřezy v plném rozlišení - je to hodně podobné iP6+, výraznější zlepšení bych nečekal. Osobně jsem spíš zvědav na druhý objektiv s delším ohniskem. Přinejmenším na portréty fajn věc)
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod lojzak02 16. 9. 2016 19:02

iPhone bohužel nemá marketingem nezmanipulovanému člověku co nabídnout. Je to produkt pro své věrné příznivce, nové zákazníky si vzhledem, délkou inovačního cyklu a neúměrnou cenou těžko získá. iPhone 7 je něco jako Eva a Vašek. Ti také zpívají jen pro své věrné, nové posluchače nepřitahují, a i ti věrní postupně ubývají…

Fakt, že menší z modelů je osazen stále pouze displejem s HD rozlišením je zostuzující, dneska je lepší volba Honor8 než iPhone 7 a kdo chce opravdovou voděodolnost, ten si vybere Sony Z5 5.2" FullHD nebo X Performance či Samsung S7 Edge. Ani větší Plus model na tom není nic moc ve srovnání s S7 Edge, ale i několik let starými androidy jako MX4Pro nebo LG G3 3GB/32GB. S vyjímkou hrubého výkonu SoC je LG G3 nebo MX4Pro ve všech srovnatelných parametrech lepší než nově představený iPhone 7 Plus, a díky výrazně lepší optimalizaci androidů ani nebude rozdíl ve výkonu patrný, protože nový iPhone pohání hůře optimalizovaný iOS10.

iPhone & Android … 2014 vs 2016

iPhone 2014
1GB RAM, 16GB internal storage, A8 ARMv8 SoC, FullHD IPS, 67% screen to body ratio, low cost 44bit/16kHz DAC, 3.5mm jack, bez notifikační diody. Price 749$

Android 2014
3GB RAM, 32GB internal storage, Exynos5430 big.little SoC, QHD IPS, 73% screen to body ratio, HiFi Reference DAC high-performance 32-bit/384kHz SABRE ES9018K2M DAC + OPA1612 Amplifier, 3.5mm jack, notifikační dioda. Price 395$

iPhone 2016
3GB RAM, 32GB internal storage, A10 big.little SoC, FullHD IPS, 67% screen to body ratio, low cost 44bit/16kHz DAC, bez 3.5mm jack, bez notifikační diody. Price 769$

https://imgur.com/gallery/5GCf9

XXX vítejte v roce 2014 a tešte se na 3GB paměti RAM, základní kapacitu vnitřní paměti 32GB, energeticky efektivní big.little SoC, užívejte si podprůměrný zvuk a masochistický poslech hudby přes redukci, zapomeňte na hidpi LCD panely a virtuální realitu, to vše jen za 769$ k tomu místo notifikační diody Apple Watch za 599$.
Naposledy upravil opasino dne 16. 9. 2016 20:03, celkově upraveno 1
Důvod: První odstavec odstraněn, poslední upraven. Nevyvolávej zbytečny flame. Díky
lojzak02
BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 16. 9. 2016 19:27

No, tak ses vykecal a možná i něco jiného. Tvůj avatar již napovídá, co jsi za patrona. Jelikož jsem slušně vychovaný, tak si to nechám pro sebe. Ale stejně to podle tvého postu každý pozná jedna/dvě.


A teď k věci:
Šikovná redukce, pokud někdo používá pořád jack:
IMG-20160916-WA0015.jpeg
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ojto 16. 9. 2016 19:47

Lojzak, Lojzak. Neviem na čom fičíš ale zrovnávať LG G3 alebo dokonca Meizu s Iphonom 7 ???? Jediné z čoho som ja sklamaný je rozlíšenie pri obyčajnej 7čke. Ostatné vylepšenia sú super. Jack tam mohli nechať hlavne kvôli pohodliu ale inak mi nič na novej 7čke výrazne neprekáža. Keby mala aspoň full hd tak mením svoju S7 za normál Iphone 7. Riešit cenu pri Iphone je úplne zbytočné nakoľko za podobné ceny sú aj androidove vlajkové lode. Na rozdiel od nich si ale Iphone svoju cenu drží ďaleko lepšie.
ojto
Junior

Odeslat příspěvekod paaras 16. 9. 2016 20:12

Jakej je iphone Karl? Proč si nevzal plusko?
paaras
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 16. 9. 2016 20:25

No, je to moc velké. I když jsem měl (byť jenom pár dnů) Note 7. Ale tohle je takové kompaktnější. Kdyby mělo "pero", tak to bych asi uvažoval. Ale takhle u mne vítězí ta kompaktnost.
Jinak je to rychlé, fotí to lépe než 6s - i za horších světelných podmínek. Kvality fotek SGS7/Note7 to ovšem nedosahuje. Ale v rámci iP je to lepší.
iOS 10 je fajn. Podle mne trošku krok k Androidu. Ale líbí se mi to.
Zvláštní je to NEtlačítko home buttonu. Ale je to o zvyku a zvyknout si lze rychle.
Blbý je, že byť to má stejné rozměry jako 6S - nepasuje na to pouzdro :-( Sklo zkusím zítra.
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paaras 16. 9. 2016 20:29

Mám 6s plus a taky jsem radši objednal ,,malou,, 7. Displej je lepší? Myslel sem, že foťák bude top, škoda. Pouzdro na to nepasuje kvůli větší čočce?
paaras
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 16. 9. 2016 20:36

Hlavně je trošku posunutá :-(
Mě se displej iPhone vždy líbil víc než ty barvičky na Samsungu. Takže za mne displej super!
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mizlerek007 16. 9. 2016 20:40

Karl, hoď i prosím tě nějaký fotky za zhoršenýho světla... docela by mě zajímal posun proti 6s... Díky
xxxx/ LG G4/iPhone 6 Plus/Galaxy S6 Edge+/ Honor 7/ iPhone 6s/ Galaxy S6 Edge / iPhone 6s Plus / Galaxy S7 / iPhone 7 / Galaxy S7 Edge / Huawei P10 / Galaxy S8 / iPhone X / Huawei P20 / Huawei P20 Pro / Galaxy S9+
Mizlerek007
Junior

Odeslat příspěvekod delong 17. 9. 2016 10:16

Karl Kopfrkingl píše:iOS 10 je fajn. Podle mne trošku krok k Androidu. Ale líbí se mi to.

jaky krok k androidu?
delong
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron