Nokia Lumia 920

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod gagy007 5. 1. 2016 17:09

Ahoj .. LIdi měl by někdo prosím EU firmware pro 920 ? .. Nejde mi LTE .. A nevím kde bych stáhl... :/ starší návody nefungují.
gagy007
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 5. 1. 2016 17:12

Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gagy007 10. 1. 2016 14:24

Díky

EDIT: Nakonec se mi to nepodařilo, měl by někdo ještě jiný ?
gagy007
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 25. 4. 2016 13:00

Táááák... po půl roce jsem i s L920 nazpět v Osmičkách. W10M musím uznat že je systém silně návykový a po celou dobu jsem nechtěl o návratu slyšet.. Jenže poté, co L920 byla vyřazena se seznamu ofiko podporovaných zařízení (a nalijme si čistého vína, modely jako L830, 640 sice v seznamu jsou ale pokud nedostanou i desítkový FW, tak na tom s funkčností W10M nikdy nebudou o moc lépe, než 920) a zamezení instalace větně Redstone prakticky nebyla jiná možnost, protože TH je slepá větev, která se už vyvíjet nebude. No a když k tomu připočtu smutný fakt, že slaboučká L620 s Denimem běhá svižněji (zcela jistě ne pomaleji) než L920 na desítkách, začal jsem sumarizovat....

Pro desítky hovoří jednoznačně...
+ líbivý design, nekonzistentnost ovládání (tu hamburger menu, tam tlačítka vespod) neřeším, jako celek vypadají skvěle
+ nové UNI aplikace
+ mapy na SD kartě
+ ve fotkách konečně odkaz na mapy pokud jsou vyfoceny i GPS data
+ dialer, kde je možno hledat kontakty klávesnicí
+ skvělý mail klient a kalendář
..a to jsem zcela jistě na mnoho věcí zapomněl...

jenže W10M mají i své mouchy
- stále to není ono pokud jde o svižnost i energetickou náročnost
- měřič datového limitu o ničem
- Edge se sice lepší ale starý IE mi furt připadá lepší
- a hlavně konec vývoje TH


Navíc věci jako kalendář, souřadnice ve fotkách mám pořešené aplikaceni třetích stran, hledání lidí v dialeru je podle mě jen o zvyku, mapy na SD kartě v L920 neřeším... Ona ta L650 až tak drahá není ani nyní, po prázdninách půjde pod čtyřku (tak jako dnes je pod touto cenou 640) a hlavně je to telefon vyloženě postavený pro W10M s desítkovým FW. Telefon má sloužit mi, odešel jsem od Androida právě proto, abych se v telefonu vrtat nemusel ale s Desítkami jsem tam, kde jsem byl s tím zeleným pajdulákem. L920 pod Denimem mi připadá jako raketoplán a funkčně co si budem povídat - o nic jsem nepřišel....
Naposledy upravil hotovyrado dne 25. 4. 2016 14:31, celkově upraveno 1
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dm52 25. 4. 2016 14:22

Pls, co je to TH? Díky
dm52
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 25. 4. 2016 14:27

to jsou sestavení označená jako Threshold, mající číselnou řadu 10586***. Nyní se již tato větev nevyvíjí, nová Redstone řada má číslování 14***** a do nepodporovaných modelů se už nedostane, takže z mého pohledu je lepší se vrátit na WP 8.1
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubenij 4. 5. 2016 10:48

Hotovyrado: Zrovna o víkendu jsem na to myslel, když jsem dělal tovární obnovu potom co se mi L920 začala zasekávat, zpomalovat a zkracovat výdrž.
Zatim jsem u W10M, fakt se mi ten systém líbí. W8.1 toho tolik zdaleka nenabídnou, i když uznávám, že jde hlavně o vizuální stránku věci, jinak ten telefon prostě nestíhá a je to, bohužel, vidět...
Na L650 jsem taky koukal, ale zas tak moc mě nezaujala, bál bych se té operační paměti a místa na disku, ale v té cenové relaci je to asi OK... Studoval spíš L1520, je sice veliká, ale nabídne toho, možná, mnohem víc.
bubenij
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 4. 5. 2016 11:32

Jenže větev TH se už rozvíjet nebude, a možná tohle sestavení je už taky poslední... a Redstone do L920 nenarveš, takže v mých očích je s L920 jediné správné řešení návrat k Denimu a pozdější koupě nového founu....
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubenij 4. 5. 2016 12:02

Jj, já vím, proto jsem taky hledal jiný telefon. U 650 bych se bál jak to pojede. A protože nechci za telefon dávat víc než, řekněme, 10.000, tak nové vetší nepřichází v úvahu. Ta 1520 je navíc podporována a ještě by snad šla sehnat.
bubenij
Junior

Odeslat příspěvekod herma 8. 5. 2016 12:08

Co s tím, předem píši že nemám odzkoušenou SIMku v jiném telefonu.

Před 4 dny mi telefon zablbnul, ukazoval signál LTE ale nešlo se na něj dovolat ani z něj nešlo volat. Data však fungovala(maily,...). Po restartu vše OK. Ovšem o dva dny později po několikátém restartu už nešlo LTE, nejvíce H+. Včera jsem tedy udělal kompletní reset do základního nastavení. Bohužel opět jen max H+.
Vyskytuji se v oblasti Jesenicka, pohybuji se běžně po okrese kde z několika BTS mívám planý signál LTE. Nyní však jen H+. Už jsem tedy rezignoval že je telefon v háji.
Dnes jsem však odjel mimo běžné místo pobytu, úplně jiné BTS, dokonce v lese kde jsem ani moc signál nečekal a telefon běžně načetl LTE. Opět minimálně ze dvou BTS.
Po návratu do domoviny ale opět ztráta LTE a síť zase jen H+ či nižší.

Mě z toho vyplývá že telefon je po HW stránce OK, ale v čem je problém. Má někdo tucha? O2 samozřejmě nemají žádný problém s vysílači, tedy aspoň dle půlhodinového telefonátu na podporu :(
herma
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 8. 5. 2016 12:52

herma: Vem si jiný LTE jako referenční a srovnej to. Možná fungují už jen některé frekvence LTE na té Lumii, zkus to zjistit pres mapu pokryti (VF to má, nevím jak O2).
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 8. 5. 2016 16:50

Starsi telefony s S4 byly citlive i na verzi SIM a dělalo to presne takove problémy jako vypadky apod.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod herma 9. 5. 2016 15:04

ok, dnes ráno stále H+, během dne postupně naběhl LTE. Věřím tomu že po včerejším telefonátu na O2 pondělní směna nalezl krpu u nich. Jinak si to vysvětlit neumím.
herma
Junior

Odeslat příspěvekod Maries 20. 7. 2016 12:11

Jak je na tom 920 a lte od vodafonu? Není s tím nějaký problém? Simkarta by byla nová.
Maries
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 18. 8. 2016 21:12

U Vodafonu naprosto bez problému, podporuje všechny jejich frekvence, včetně 900MHz pásma. Používám jej jako pracovní telefon s Vodafone OneNetem.

Ale mám dotaz - já dostat do L920 aktualizaci na GDR2? Mám jen Denim a systém už žádný update nehlásí :-( ani s Insider programem.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků