Nokia Lumia 1020 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dwxx 8. 3. 2016 21:10

Zničehonic mi nějak odešlo tlačítko zamykání. Je zapadlé a reaguje až na hodně silné stlačení. Stalo se to někomu? Opraví to záruční servis? A vyplatí se kvůli tomu nechat rozebrat telefon? Mám navíc vypálený display, ale to nevím jestli chci řešit. Nechtěl bych aby mi napsali, že telefon je neopravitelný. Jiný nechci :-)
Co myslíte?
dwxx
Junior

Odeslat příspěvekod d.d.t33 8. 3. 2016 22:07

zapadle tlacitko je mikrospinac zalomeny a vypalenej displej by meli vymenit me ho menili v poho ale stejne mi nakonec vratily penize protoze mi po vymene displeje zacalo nesnesitelne chrastit v telefonu od fotoaparatu nakonerc jsem si koupil huawei p8
d.d.t33
Junior

Odeslat příspěvekod dwxx 9. 3. 2016 19:46

A ten mikrospínač budou brát jako záruční opravu nebo opotřebení? A jde společně se záruční opravou nechat vyměnit např. baterku a tu si zaplatit? Když už by telefon rozebírali kvůli displeji?
V opravách telefonů jsem úplně mimo, tak budu rád za každou radu. Díky
dwxx
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 3. 2016 20:38

Jak kdo, záležï na servisu.
Já když to uvedl na Arvatu do poznámky, tak v pohodě.
Vše co tam napíšeš, max. se ozvou pro odsouhlasení ceny, je to ale víc než staré info.
Zavolej tam, na tom nic nezkazíš :-)
Tak ať Ti to dopadne.
anonymni

Odeslat příspěvekod jindra999 1. 4. 2016 21:32

Museli jste někdo měnit baterii po roce a půl? Já v posledních dnech začal pozorovat citelné zhoršení výdrže. A protože tel. potřebuju kvůli práci víc, než kdykoli předtím, tak budu muset koupit novou baterku. Připadá mi to ale brzo, za rok a půl.
Lumia 1020 black, Huawei P20 black
jindra999
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 1. 4. 2016 22:31

U baterie vždy záleží na používání a na nabíjení, při jaké kapacitě nabíjíš, jestli ho přerušuješ atd atd.
Když si na telefonu hodně hraješ hry, stahuješ přes wifi, jezdíš v autě s GPS a max jasem, lze takovou baterii odrovnat i za pár měsíců...tím mám na mysli výrazné snížení kapacity.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod jindra999 1. 4. 2016 22:51

Právě, že jsem dělal maximum pro to, abych životnost prodloužil. Na nabíječku to dávám okolo 40 % a nehraju na tom hry, nepoužívám wifi a internet. GPS jen občas.
Lumia 1020 black, Huawei P20 black
jindra999
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 2. 4. 2016 02:20

A nač ten telefon teda je, když na něm kvůli baterce radši skoro nic nepoužíváš? Vyměň/nech vyměnit a používej normálně dál.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 4. 2016 07:08

Baterie je to jediné co u mojí L1020 proklínám.
Battery pack je řešení lepší,než být dva týdny bez tlf.
Jinak výměna to řeší o půl dne plus.
anonymni

Odeslat příspěvekod jindra999 2. 4. 2016 17:17

Používám ho na volání, SMS a hodně často na focení. V posledním roce i služebně. Tak mi došlo, že jsem dal asi baterce zabrat častým používáním blesku. Jo a žádné funkce si neodpírám kvůli baterce, prostě jen hry nebo wifi nepotřebuju, resp. zapnu wifi jen občas pro synchronizaci fotek s mou NAS. Baterku koupím originál a u nás. Ty z eBay i s nápisem Nokia jsou často kopie, jak jsem zjistil při průzkumu nabídky včera. Tady je velice detailní video, jak to rozebrat:

Lumia 1020 black, Huawei P20 black
jindra999
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 7. 4. 2016 21:28

Možná bych ještě zkusil tovární reset, jestli nezlobí nějaká aplikace po updatu apod. Jinak výměna baterky je vcelku OK, jen je občas k vzteku závěrečné nasazování té boční plastové tyčky/mřízky/zámku. Když se nasadí blbě, telefon po zmáčknutí z boku trochu vrže.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jindra999 7. 4. 2016 23:38

Dal jsem baterce ještě šanci. Už jsem měl objednanou novou, ale udělal pokus. Vybil jsem poprvé telefon až lehnul (puštěním full HD filmu) a pak to dal nabít přes noc. Dřív jsem to nenechával klesnout pod 40 %, protože jsem četl, že dnešní moderní baterie nesnáší hluboké vybití. A telefon mi drží líp, než když byl nový! Ze dvou dnů na tři dny jsem se dostal, kdy teprve baterka slezla na 42 % a dal jsem to nabít. Tak uvidíme, jestli je náprava dlouhodobější nebo to stejně na dlouho nepomůže.
Lumia 1020 black, Huawei P20 black
jindra999
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 8. 4. 2016 00:26

Nevěř všemu co se píše, píše se taky že se nemá nabíjet do 100% reálně by si tak mohl využívat 40% baterky, trochu blbost, ne. Telefon má sloužit tobě ne ty jemu. Nabijej normálně, nenechávej telefon aby se sám vypl ale nějaké extrasledovaní je na nic.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jindra999 8. 4. 2016 00:42

Tak že se nemá nabíjet do 100 % slyším prvně. Ale že lionky nemají rády velké vybití a mají se dávat na nabíječku co nejdřív, jsem slyšel už mockrát.
Lumia 1020 black, Huawei P20 black
jindra999
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 8. 4. 2016 06:30

No zjevně tvůj přístup baterii moc nepomohl.
roy1
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků