Rychlosti a zkušenosti s mobilním internetem

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 8. 11. 2015 17:50

audis píše:neomez + neomez .. 850 kč
No však, tak dejme tomu půlka z toho je volání, druhá internet. Takže neomezený internet za 425 korun. A já si posteskl, že už ho nelze mít za 150 jako dřív :-)

Měsíční FUP 10 GB mi přijde k smíchu. Člověk si pustí pár videí a to, co má vydržet měsíc, je pryč za hodinu a půl.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spartann 20. 11. 2015 23:30

LTE 800MHz u nás na vesnici, není to špatný výsledek

http://www.speedtest.net/my-result/a/1572892482
spartann
Junior

Odeslat příspěvekod msimcard 13. 3. 2016 00:28

Dobrý den,

potřeboval bych radu od těch, co mají zkušenosti s internetem vedeným vzduchem, který nabízejí O2, TM i Vodafone. Mám na mysli tu službu, kde se jen zapojí "krabička" do zásuvky a vysílá přes wifi signál.
Lokalita: malá vesnička, malý domeček jednopatrový. Potřeba aby byl pokryt celý signálem pro až 8 lidí.
Je toto řešení vhodné? A nebo mám zvolit jíné řešení? Obávám se toho signálu, nevím, jak velký to má dosah a jestli pro 8 lidí na běžné používání je to v pořádku nebo ne.
Je tam i možnost ADSL, tak případně bych zvolil toto.

Co doporučujete?

Děkuji za rady
msimcard
Junior

Odeslat příspěvekod Pepan_22 13. 3. 2016 11:28

Pro 8 lidi to vhodné není. Ledaže by to byli lidé co si videa stahuji v noci z ulož.to a druhý den se na ně divají. To by možná šel ten Vodafonní, bo má v noci odblok jak na rychlost, tak na FUP. Dva důchodci, co ještě navíc jezdí na chatu - super. Dvě domácnosti a ještě s mladými lidmi, kteří jsou zvykli na online video? - nebrat.
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod msimcard 13. 3. 2016 11:43

A co tedy doporučujete? Myslíte, že ADSL by bylo vhodnější? Max. rychlost je tam možná 20MB/s, což je v podstatě stejná rychlost jsko nabízí O2 a TM vzduchem.
Jde o to, jestli lepší signál by měl ten internet vzduchem nebo přes ADSL vysílané modemem s Wifi.
msimcard
Junior

Odeslat příspěvekod xtonda 13. 3. 2016 13:09

ADSL nebo spíš VDSL je lepší už jenom proto, že tam není omezení na objem dat. Pokud jsou tam dostatečně dobré dráty aby se dalo na DSL dosáhnout rychlosti 20 Mbit/s, tak DSL je jasná volba.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod msimcard 13. 3. 2016 14:18

No jo, ale to právě nevím a vzhledem k tomu, že to je zapadlá vesnička, tak se obávám, že tam moc kvalitní dráty nebudou. Dokáže operátor dopředu určit jakou rychlostí by to tam zhruba tak jelo? Nikdy tam internetové připojení nebylo(pouze telefon) Vzdálenost od ústředny je cca 3km.

A musel by být wifi modem v případě ADSL připojený pořád k počítači? Nebo stačí jen v zásuvce jako tomu je u bezdrátu, který nabízí všichni operátoři. Všichni uživatelé by se připojovali pouze přes wifi.
msimcard
Junior

Odeslat příspěvekod polda 13. 3. 2016 15:23

Napiš kde to je rovnou, třeba tam někdo je s LTE internetem. Já potvrzuji ,ze na Krivoklate kde 3G skoro nechodí a 2G je k hovnu, LTE od Vodafonu běhá jak z praku. Takže kdo má potřebu at si LTE VF pořídí.

Pokud máš telefonní dráty, technik od O2 ti je promeri
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msimcard 13. 3. 2016 15:28

Ano od O2 dráty mám. Ale technik to proměří až když zadám objednávku, co jsem si zjišťoval. Potřeboval bych to předem.
msimcard
Junior

Odeslat příspěvekod polda 13. 3. 2016 19:59

Šak jo,objednej 20Mb, pokud ti naměří 5M nebo 10M tak nahlaš zrušení,že je to málo.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snoop69 13. 3. 2016 21:34

Teoretickou rychlost si můžeš ověřit podle adresy. Mě to naměřilo 1Mb , ale technik nás kdysi napojil na DSLAM na kterým provozují O2TV a jede mi to mezi 2-3Mb a vzdálenost od ústředny 3,5Km.
https://www.o2.cz/osobni/adsl-vdsl-internet/
Alcatel OT 302,Siemens C55,Siemens CX75(modified),SE K750i(W800,modified)...Samsung S8500 Wave(android port), LG V20
LCD TV SAMSUNG 42M87BD , WD TV LIVE - 2TB , 1TB , Onkyo TX-NR807 ,Heco Metas 700 , Magnat Betasub 30A
snoop69
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msimcard 13. 3. 2016 22:52

ok, při zadání adresy mi vyjdede, že maximální rychlost je tam 20Mbis/s, ale na O2 lince říkala, že stejně to záleží pak na technikovi a že toto je jen orientační.
Ještě uvažuji o jiném operátorovi - předpokládám, že je jedno, jestli to vezmu od O2 nebo Vodafone nebo TM, případně někdo jiný. Vše se stejně provozuje na stejných drátech od O2 a tak rychlost bude od všech stejná že?
msimcard
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 14. 3. 2016 06:09

tak pochopitelne ze k pc ho mit pripojen furt nemusis, ptal ses na to o post zpet..
Jinak zapomen na to ze rychlost zalezi na technikovi a na tom jaky draty lezi v zemi, to je odpoved na jsem na vesnici, nebudou kvalitni a na pipinu na helpdesk ktera rozumi sitim jak koza petrzeli.Samozrejme operator vi proc u vdsl jakz takz garantuje vetsu up i down pri vzdalenosti do 5 km k ustredne..Ses na stejnejch kablech i na miste kde rychlost je diametralne jina.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msimcard 14. 3. 2016 08:59

oooooooooo:
Jinak řečeno - Rychlost bude pořád stejná ať to vezmu od jakéhokoliv operátora ano? Myslím tím O2, Vodafone, TM a další případně.
msimcard
Junior

Odeslat příspěvekod polda 14. 3. 2016 09:27

Přibližně ano ale úplně ne. Ve stejných drátech internet od TMO 20+2 nyní od O2 16,5+1,8Mb oba služba 20Mb.
Toť moje zkušenost ,přitom je jasné ,ze net od TMO jede na službě O2(cetin) ,pouze preprodávají kapacitu. A to se mi za celých 5 let stal jeden výpadek. U O2 již 2x za 2 měsíce všední den večer nešel 3 hodiny,údajně restart ústředny
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků