Nokia 301 / 301 DS - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod hokysan 21. 2. 2015 22:43

Joooo,to už konečně jede a jak se teď prosím zbavím věcí v telefonu,víš??Si machr :-)
Asus ZenFone2,ZE500CL
Microsoft Lumia 640XL DS W10
hokysan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hokysan 22. 2. 2015 09:12

Tak jsem to prolezl jak se jen dalo,ale našel jsem jen hrstku toho,co jsem potřeboval.Např.Youtube,originál témata,apod.,ale ani jedna z těchto položek nejde odinstalovat.Ty obludy jako FB nebo Twiter to ani nevidí,max.jen ikony k těmto programům.No budu si asi muset na ten balast zvyknout. :/
Asus ZenFone2,ZE500CL
Microsoft Lumia 640XL DS W10
hokysan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Myčoken 22. 2. 2015 11:10

Fíla píše:...Přešel jsem na Samsung S5610...

Jakým způsobem jste převedl kontakty z Nokie do Samsungu?
Myčoken
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nalap 22. 3. 2015 13:09

Mám kritickou připomínku k manuálu na Nokii 301 Dual SIM : píše se tam, že ve slotu pro SIM1 se může používat SIM karta 2. a 3. generace, to jest Micro a Nano SIM. Není to pravda, musí se tam dát SIM karta 1. generace, to jest Mini SIM karta !!! A do druhého slotu píšou, že se tam musí dát SIM karta pouze 2. generace, to jest Micro SIM karta - zase lež, musí se tam vložit Mini SIM karta !!! Co je to za blbej manuál ???!!!
nalap
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Naecken 22. 3. 2015 13:44

Co to je za blbého uživatele? http://m.mobilenet.cz/clanky/techbox-ja ... fonu-10996 První generaci ani většina současných uživatelů nikdy neviděla.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 22. 3. 2015 17:38

Jak bys tam tu SIM první generace narval? :D
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kotrcka 22. 3. 2015 18:23

mini sim je 1. generacia? hmmm

ak by sme brali ze kazda zmena rozmeru je nova generacia, tak:

1. generacia je cely ten plastovy obal, velkost kreditky, nepouziva sa od polovice 90. rokov

2. generacia je mini SIM, to je to s cim vacsina uzivatelov prichadzala do styku, orezaval sa len plast okolo, cast mobilov pouziva dodnes

3. generacia je micro SIM, stale viac mobilov ju pouziva ako primarny rozmer, orezava sa plast, nedaju sa orezat velmi stare mini SIM kvoli velkej ploche kovovych kontaktov

4. generacia je nano SIM, najmensi rozmer, paradoxne casto pouzivany prave u najvacsich mobilov, je riziko ho vyrezavat, vhodnejsia je vymena u operatora a potom pripadne pouzitie redukcie do inych / sarsich mobilov.
kotrcka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nalap 22. 3. 2015 20:52

Jo tak to jsem nevěděl že 1.generace je ten velkej plastovej obal, nikde jsem to na netu ani nenašel, dík za info, ale proč to rovnou nenapíšou, že jde o mini, micro, nano apod. a která je která ? copak je každej expert přes mobily ? Jinak hezkej den :)

-- 22. 3. 2015 20:56 --

Naecken píše:Co to je za blbého uživatele? http://m.mobilenet.cz/clanky/techbox-ja ... fonu-10996 První generaci ani většina současných uživatelů nikdy neviděla.

Dík za vyčerpávající odkaz, tak tenhle jsem fakt neviděl a z něho je to jasný, omlouvám se za renonc :))
nalap
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pukavec 24. 3. 2015 11:18

Zdravím a mám prosbu.

Nokii 301 DS mám už asi rok a půl. Měla být mým hlavním telefonem, ale zkazila to jedna nešťastně vyřešená funkce. Konkrétně to je nemožnost vyhledání kontaktu s využitím jakékoli části jména, ale hledá jen od jeho začátku.
Mám v kontaktech záznamy typu "Jan Novák elektrikář", takže na Nokii 5230 pak si vyhledám "elekt" a vyjedou mi všichni elektrikáři, které tam mám uložené. Na N301DS to ale nejde, nebo aspoň nešlo v té verzi firmwaru, kterou mám: V 02.33; 17.5.2013; RM-839.

Chci se tedy zeptat, jestli to nebylo v některé novější verzi opraveno? Umí už hledat jakoukoli část jména? Díky.
Pukavec
Junior

Odeslat příspěvekod hokysan 24. 3. 2015 12:32

Ne,bohužel neumí a si nikdy už umět nebude
Asus ZenFone2,ZE500CL
Microsoft Lumia 640XL DS W10
hokysan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pukavec 24. 3. 2015 13:51

Díky za info. Škoda. Přitom takováhle blbost by se dala vyřešit přidáním pár řádků kódu...
Pukavec
Junior

Odeslat příspěvekod hokysan 24. 3. 2015 15:22

No to asi jo,ale Microsoft už tuhle řadu Nokií totálně odpískal a tak již žádná aktualizace asi nepřijde.Je to škoda,sám telefon mám jako pracovní,jinej nástupce není a ani nechci.Až na pár detailů jsem s ním spokojenej.Pokud neberu 515ku,tak podle mě poslední pořádná tlačítková Nokia s S40kou :-(
Asus ZenFone2,ZE500CL
Microsoft Lumia 640XL DS W10
hokysan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bigg.I 30. 3. 2015 01:35

zdravím, potřebuju vymazat ze své Nokie 301 předinstalované hry atd....
Používám nejnovější verzi FW 08.02
Stáhnul jsem si mobimb mobile browser demo od fíly z jednoho jeho příspěvku, nainstaloval, nastavil připojení, telefon se zobrazil ( RM-840) v seznamu, ale nelze "rozkliknout" abych viděl soubory, natož s nima mohl manipuloval......
Zvláštní, přitom jsem přesně to samé dělal cca rok zpět a fungovalo to.
Mám v PC nainstalované Nokia Connectivity Cable Drivers, Nokia suite bylo vypnuté...
Operačni system mam v laptopu stejný Windows 7 Home Premium
Neví někdo v čem je háček prosím?

EDIT - četl jsem příspěvky o stranu zpět, ale není tam žádný fungující link na download jak mobilemb nebo oxycube

Děkuju moc ;-]
Oldschool lover
Nokia 6.1
ex. Sony Xperia X compact, BlackBerry Z10, Nokia 808, Nokia 5630 XpressMusic...
Bigg.I
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nalap 26. 8. 2015 17:51

Zdravím, nevíte někdo, jak v kontaktech přidat hromadně více telefonních kontaktů do utvořené skupiny ? V adresáři mám skoro 500 kontaktů rozdělených do 12ti skupin. Ke každé skupině mám určitou specifickou melodii MP3 a podle toho hned poznám, kdo mi volá. Přidávání jednotlivých kontaktů do skupin po jednom je hrozně pracné - jde to hromadně ? Nokie 301 DS např. umožňuje označit více kontaktů, ale volbu uložit je do určité skupiny nenabízí, to je divný. Moc díky za radu a info
nalap
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ze.us 14. 12. 2017 19:03

Koukam, ze je tu delsi dobu mrtvo, presto zkusim dotaz. Da se stahnout flashovaci program a firmware s cestinou a doma si telefon pocestit?
ze.us
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků