Microsoft Lumia 532 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod garioncz 23. 8. 2015 06:38

I s jednou simkou je telefon normálně plně funkční. Jen ty funkce, které souvisí duálností, budou neaktivní. Jinými slovy, oproti singlesim verzi žádné omezení.
garioncz
Junior

Odeslat příspěvekod poletucha 23. 8. 2015 06:44

takže nemá to třeba vliv na baterii, jako že by tel. pořád vyhledával druhou sim apod. jinak díky za odpověď
poletucha
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 23. 8. 2015 08:01

Nemá to vliv na baterii. Prostě pojedeš na jednu simku. Do druhého slotu na simku dokonce můžeš dát nějakou záložní třeba s 10 Kč kreditem a ten slot v nastavení vypneš!
Výhoda je, když budeš potřebovat druhou, jen ji přidáš.
Pokud je volba mezi single a dual sim, osobně vždy volím dual.
Má potenciálně více výhod a žádné nevýhody.
Teď mám na dual sim telefonu také jen jednu simku.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 8. 2015 08:03

Druha SIM se dá v nastavení vypnout, vyhledávání sítě tak nehrozí..
anonymni

Odeslat příspěvekod poletucha 23. 8. 2015 08:08

Ok diky vsem za komentare ;-)
poletucha
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 23. 8. 2015 10:33

Pokud by měl jedno sim model něco navíc jako třeba u Lumie 640 pak bych doporučil jedno sim model, když dvě nepotřebuješ, ale u 532 není důvod pro jedno sim model. Je to v podstatě model určený pro operátory, protože ti dual sim nechtějí moc nabízet.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod henda 23. 8. 2015 13:06

Při odemknutí telefonu (tlačítkem) to trvá 1-2s než se rozsvítí displej. Pozorujete někdo podobně dlouhou reakční dobu? Mam ho 14 dni. V mobilu žádné ap ani hry. Zkusil jsem restarty atd a nic.
henda
Junior

Odeslat příspěvekod mimonaut 23. 8. 2015 14:11

zkusil jsi uvést telefon do továrního nastavení? jestli ne, udělej to. Najdeš v menu.
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod Martinpa 24. 8. 2015 06:33

Při odemykání tlačítkem skutečně trvá tu 1s než se rozsvítí obrazovka, to samé při odemykání poklepáním, které někdy nezafunguje vůbec nebo také se zpožděním (poklep ovšem nebyl 100% i na tehdejším top modelu SGII) - beru to jako takovou přirozenost dotykových telefonů a alespoň mě to nijak neomezuje.
Martinpa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Psycho vlk Wolf 24. 8. 2015 08:55

uiqjirka píše:Ne, u 532 v absolutni tme mavnutim GS neproberes, je tu jiny snimac.


Díky za odpověď. Občas se mi zdá, občas nezareaguje ani ve dne, tak jak by měl. Ale to je jen detail. :-)

Pár postřehů z přechodu z 1320.

OS se mi zdá lépe odladěný a i celkově stabilnější a plynulejší. Na 1320 se psalo lépe, tady občas seknu o písmenko. Pozorovací úhly jsou sice ze stran nic moc, ale aspoň není tolik vidět co na tom dělám. Bál jsem se té tloušťky, ale nakonec to není tak hrozné a hezky drží v ruce a ovládaní jednou rukou je dobrý. Foťák je fakt jen na momentky a prohlížení v mobilu. Na PC to nemá smysl tahat. Mohli přidat aspoň led diodu. Jako svítilna se hodí. DS funguje bez problémů. V mobilu mám SD kartu od ADATA 32GB UHS-I. Karta funguje, za to v 1320 a v tabletu Asus ME173X se vždy zasekla. Hry jsem zkoušel Asphalt 8, Subway a jedou plynule bez sekání. Tomb raider se občas pocukne, ale nic co by vadilo a hlavně se mobil nehřeje jak 1320. On se nehřeje snad vůbec nebo jsem si toho zatím nevšiml. :D Baterie vydrží určitě den, zatím jsem nezkusil kolik celkově. Za ty prachy je to výborná koupě. :tleskani
Psycho vlk Wolf
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kolousek001 29. 8. 2015 17:24

No mě zezačátku přišlo že telefon reagovat rychle ale teď na poklepání se většinou nerozsvítí vůbec a tím HW tlačítkem někdy taky ne prostě ho musím zmáčknout víckrát, než se vůbec podaří...
Kolousek001
Junior

Odeslat příspěvekod Psycho vlk Wolf 3. 9. 2015 14:39

Mě poklep funguje, ale jak říkáš ten problém s HW tlačítkem mám taky. A ještě někdy moc dobře nefunguje ani ten senzor pro GS.

EDIT: Co jsem vypozoroval je, že pokud HW tlačítko zmáčknu malinko silněji a po delší dobu, tak to funguje hned.
Psycho vlk Wolf
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luk.prikryl 3. 11. 2015 16:58

Dobrý den.

Asi dva dva týdny vlastním Lumii 532 DS a mám jeden zajímavý problém. Se simkartou Vodafone se telefon nějak nekamarádí a lidé si stěžují, že jim přijde stejná smska třeba třikrát a já mám tím pádem tři doručenky. Podobné je to u hovorů, lidé se mi dovolají třeba až na druhý pokus a já to stejné. Vytočím číslo, minutu je ticho a pak se objeví Hovor selhal a hovor se podaří spojit až na druhý pokus. Tohle všechno se děje velmi nahodile. Někdy je celý den bez problému a jindy je to katastrofa.

V druhém slotu je sim karta T-Mobile a tam je vše bez problému. Do teď jsem používal simku Vodafone v Lumii 820 a v iPhonu 4S a tohle se nikdy nestalo.

Vodafone technická podpora tvrdí, že neví čím to může být a vše prověřují.
luk.prikryl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qsubt 3. 11. 2015 18:28

hmm, mam vdf + 532 DS a toto mne nikdy nedelalo, to bude nejaky bug nekde u tebe, to jsi rad, co?
huh?
qsubt
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 3. 11. 2015 20:05

Vyměnil bych sim, je to zadarmo. Některé sim si prostě s některými telefony trochu nerozumí.
myšpulín
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků