Samsung Galaxy S6/S6 Edge(+) - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod technikus 25. 3. 2015 06:46

S6 si je již možno vyzkoušet ZDE
technikus
Junior

Odeslat příspěvekod popokatepetl1969 25. 3. 2015 08:59

Měl jsem na mysli ze nikdo zde ho nemel v ruce tak nemůže hodnotit jestli ho měl redaktor hodinu to neni měřítko
popokatepetl1969
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 25. 3. 2015 09:47

Ja uz dnes v ruce mel...a ne jednou :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod technikus 25. 3. 2015 10:00

I já v O2 prodejně,
nicméně asi 10 minut, za kterých toho člověk moc nepozná.

Navíc dle fotky na O2 FB ZDE je jasné, že vystavené telefony jsou tzv. DEMO UNIT, tedy minimálně nemají slot na SIM a možná mají ještě nějaké jiné HW parametry, které mohou zkreslovat.
technikus
Junior

Odeslat příspěvekod fajn.snek 25. 3. 2015 12:14

Mohu potvrdit, mám na jedné z prodejen dobrého známého, a klasické S6 ještě nemají, pouze tyto výstavní kusy. Taky jsem si s ním včera asi 20 minut hrál, ale design mě něják moc neohromil, za Note 4 to rozhodně měnit nebudu, vzhledem k poměru cena/užitná hodnota výměny to nemá vůbec smysl :tleskani
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 25. 3. 2015 12:50

Snek: hlavně proti Note4 mi to přijde jako mrňavá hračka...
A vzhledem ke ztrátě ceny u S5 za rok (dnes jí lze sehnat za cca 13t z CZ distribuce), nemá logické opodstatnění, za S6 dávat 22.5t.
Naposledy upravil Fíla dne 25. 3. 2015 13:10, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněn OT
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod technikus 25. 3. 2015 13:51

Karl Kopfrkingl píše:...za S6 dávat 22.5t.

Jenom pro upřesnění,
základní (32 GB) běžná S6 (ne EDGE) se bude prodávat s cenou pod hranici 20 tisíc (resp. cca 19800 Kč), za zmíněnou cenovku (cca 22600 Kč) bude možné sehnat 64 GB.

Ale jinak souhlasím, pořád to nemění nic na tom, že cenovka S5 během roku padla o nemálo tisíc...
technikus
Junior

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 25. 3. 2015 21:35

jj, máš samozřejmě pravdu. Já jenom beru 64GB variantu jako takový základ. 16GB mi přijde, hlavně vzhledem ke kvalitnímu foťáku a tudíž i velkým fotkám, jako nedostatečná...když už tedy slot na paměťovky dostal červenou. :roll:
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod popokatepetl1969 25. 3. 2015 22:39

Žádna varianta 16gb varianta neexistuje.
popokatepetl1969
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 26. 3. 2015 06:38

nevim kdes to vzal, 32GB je minimum a podle mne je to dostatecne, ty fotky do toho netahej rozhodne zrovna fotkama pamet nezaplnis a jestli ano tak to by ses mel naucit fotit. Ja mam ve fotaku 32GB a to fotim jpeg +RAW a mam problem to zaplnit a to fotim hodne...navic dodatecna narazova kapacita se da elegantne a za par supu poresit pres USB. Sam to tak mam na G2 s 32GB
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 26. 3. 2015 06:48

Tech 32GB je pro uzivatele podobnych telefonu hodne na hrane.
Treba ja mam z EDGE fotky, ktere maji i pres 20MB...pak nejaka hudba, nejake narocne hry a mas plno.
Kort v dnesni dobe, kdy maji hry i pres 2GB a k tomu NAVI a ses v riti.
Takze za ty prachy mit jen 32GB?
Good joke! :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 26. 3. 2015 08:41

mea culpa - slyším 32, píši 16. Ale vše, co jsem napsal, platí...
BTW: ve skutečnosti to bude nějakých 27GB volného.
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mas0n 26. 3. 2015 09:04

Pokud bude S6 fotit tak hrozne, jak to vypada z testovacich fotek na mobilenetu, tak bude 32GB uplne stacit...
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 26. 3. 2015 09:12

Delat stovky fotek je IMHO zbytecne, ale jestli je to vas styl foceni je to taky vas problem a kazdy at si ho resi jinak ;) Kdybys udelal anketu kolik komu staci ulozneho mista v telefonu asi bys byl prekvapen kolik lidi by povazovalo 32GB za dostacujici. Je to videt i na forech. 20MB na mobilni fotku je hodne moc, jen o neco malo vic maji RAWy z 16-20Mpx kompaktu a zrcadlovek. Tam je neco spatne, protoze realna kvalita te velikosti rozhodne neodpovida. 16Mpx jpg by mel mit tak max 10MB i to je na mobil az moc. Vyrobci totizto ten vystup tak zmrsi, ze ta komprese 100% vs. 85% (pokud se pouzije aspon trochu kvalitni algoritmus) na ni uz nema vliv, zato na zmenseni ano. Mam to odzkousene na svych fotkach, kterych delam dost. A co se tyce "premnozenych fotek" tak k cemu? Nafotim, co se mi nelibi/nevyslo hned mazu. Zbytek co si chci opravdu nechat doma doupravim, zmensim na vysku 4K televize (2160p) a archivuji. 200 x 20MB jpeg = 4GB, kdy udelas na zatah 200 fotek? :)
Naposledy upravil kultus dne 26. 3. 2015 09:44, celkově upraveno 1
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 26. 3. 2015 09:29

Co staci ted neznamena, ze bude stacit v jiny cas.
Ja treba mobil pouzivam i jako flashku, tak tam mam nejen mobilni data.
Proste za tu cenu uz je to zbytecny kompromis, ktery muze kdykoliv nastat.

Jinak take pocitam s tim, co psali na jednom webu, ze podle analytiku vzroste poptavka po iPhonech z rad Android uzivatelu, pro ktere byla drivejsim duvodem nakupu TOP zarizeni levnejsi cena u Android.
Ted, kdy Android prekonava cenu iPhonu bude velka cast migrovat prave na iPhone.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků