Samsung Galaxy S6/S6 Edge(+) - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod curdas 10. 3. 2015 08:49

Je to krasavec. A jdu do toho okamžitě.
No a kdo ty peníze nemá, tak ať si ho nekupuje.
curdas
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 10. 3. 2015 09:16

Me by se libil Edge v te zelene :love:
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 10. 3. 2015 12:46

orgasmic: Note Edge má v tom zahnutí "druhý display" .. S6 Edge nikoli. Takže notifikace při hře a podobné vychytávky prostě ne...
Přesto se mi to z hlediska designu líbí. Je to neotřelé a je to něco, co tu ještě nebylo..
Naposledy upravil beat dne 10. 3. 2015 16:21, celkově upraveno 1
Nic není dokonalé.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod curdas 10. 3. 2015 13:46

Naprosto souhlasím. Konečně u Samsungu změna. Jiné materiály, jiný vzhled. A něco co konkurence nemá. To z S6 Edge dělá luxusní kousek. Bohužel s větší cenou.
Tak uvidíme jak se bude prodávat. Já si ho ale určitě koupím.
curdas
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 14. 3. 2015 09:34

Recenze v angličtině

Tak a teď jediný důvod, proč si to koupit.
Výdrž skoro poloviční oproti Note 4 a Note 4 lépe fotí....dobrý fail od Samsungu.
S6 nechci, díky :D
Naposledy upravil Fíla dne 14. 3. 2015 14:58, celkově upraveno 1
Důvod: upraven odkaz
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod popokatepetl1969 14. 3. 2015 10:13

No nikdo zatím ten samsung s6 nemel tak je asi zbytečný mimo ceny ho hanit až bude mezi námi můžeme kritizovat
popokatepetl1969
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 14. 3. 2015 10:25

Na aréně už ho měli, jestli umíš číst :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 14. 3. 2015 10:41

Proc srovnavas Note4 a S6? Naprosto odlisna zarizeni...S6 je prakticky note4 do kapsy. Ne kazdy chce nosit padlo v kapse. Vzdy to tak bylo, kazdy note byl ten rok vylepsene "predvojove" S-ko. Co se ti na tom nezda? Co se tyce foceni je dost predcasne hodnotit, hlavne v noci/spatnych svet.podminkach nejsou poradne fotky. Za pekneho pocasi budou rozdily skoro nulove. Vzdyt maji stejne snimace. Co jsem si zatim vsiml tak zmenili postproces. Jestli k lepsimu nebo horsimu je silne subjektivni. Staci se podivat na studiovou scenu gsmareny, fotky z S6 nejsou tolik umele priostrene jako u note4/S5/S4, u kterych je videt jasne bile lemovani kolem tmavych objektu (napr. textu, car a pod.) kvuli umelemu zvyseni kontrastu a tudiz i "ostrosti". Fotky z S6 tak vypadaji malinko prirozeneji, ale mene ostre, mne se to libi vic. Dalsi vec, kterou jsem vypozoroval pri srovnani fotek S6 a Note Edge, S6 malinko vic patla obraz aby vyhladil roztrepene hrany a sum na fotkach z Note edge/note4 (foti stejne). Tohle se mi uz libi min. Vsechno co jsem napsal je videt i na venkovnich fotkach. Vydrz asi nebude atakovat rekordy, ale kdo dneska pri poradnem pouzivani nenabiji kazdy den? Ja s tim nikdy problem nemel. Co mne ale vic zarazi, tak vsude nechutne bile prostredi a prave u AMOLED to opravdu nechapu! Jediny zpusob jak u tohoto typu displeju aspon trochu snizit spotrebu je dat co mozna nejvic cerne a oni tam naperou vsechno bile at to porad sviti. Umim si predstavit jak fajne by vypadal material dizajn v cerne...snad budou aspon zajimava temata a odpora uzivatelskych. Aaaale co, za par mesicu to bude stejne vsechno naportovane na note4 tak proc se vzrusovat ;)
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 17. 3. 2015 14:45

Naposledy upravil Fíla dne 17. 3. 2015 19:15, celkově upraveno 1
Důvod: k odkazům patří popis
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 17. 3. 2015 15:36

Kultus: Studiovou scénu z gsmareny nemá cenu hodnotit. Třeba všechny vrcholné lumie zde absolutně pohořely (pravda, možná díky ostření? To mají celkově slabší) a ani jedna tam nemá ostrý obraz.
Nicméně mě zaujala aktualizace testu na gsmaréně, kde přidali cca srovnání z nočního města s iphonem 6. Je jasné, že vyhrála S6 s dvojnásobným rozlišením, vyšší světelností a optickou stabilizací (nesrovnávali jej s pluskem), ale překvapilo mě, že ten rozdíl není až tak propastný. A také mi přijde, že S6 zbytečně maže detaily. Ale i tak patří k naprosté špičce.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xanderovitch_1 18. 3. 2015 15:48

Kdyz uz je baterie tedy oficialne nevymenna, tak aspon dat kapacitu 5000, at neco vydrzi, jinak to bude opet 2x denne nabijeni..
xanderovitch_1
Junior

Odeslat příspěvekod cardi 18. 3. 2015 17:21

xanderovitch_1: a tloušťka mobilu by byla asi někde jinde nemyslíš? o tohle jim šlo, zeštíhlit..
Panasonic GD67, Samsung C100, Nokia 6230i, Nokia N73, Nokia 5800, Nokia N8, Lumia 720, Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy S7, S8+, S10+ ? ? ?
cardi
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 18. 3. 2015 19:27

Pan Kája píše:Kultus: Studiovou scénu z gsmareny nemá cenu hodnotit. Třeba všechny vrcholné lumie zde absolutně pohořely (pravda, možná díky ostření? To mají celkově slabší) a ani jedna tam nemá ostrý obraz.
Nicméně mě zaujala aktualizace testu na gsmaréně, kde přidali cca srovnání z nočního města s iphonem 6. Je jasné, že vyhrála S6 s dvojnásobným rozlišením, vyšší světelností a optickou stabilizací (nesrovnávali jej s pluskem), ale překvapilo mě, že ten rozdíl není až tak propastný. A také mi přijde, že S6 zbytečně maže detaily. Ale i tak patří k naprosté špičce.


ale ma, protoze se da S6 srovnat se soucasnou android spickou. Staci se podivat na fotky z terenu, ty se taky nedaji hodnotit? Proc by tam mel byt tak propastny rozdil? Staci se podivat na parametry fotaku z S6 a z IP6. Rozdil f1.9 vs. f2.2 je tak 1/2EV, ale IP6 ma vetsi pixely coz castecne smaze rozdil ve vykonu snimace. 16 vs. 8Mpx to je jasne, pri zmenseni relativne kvalitnich fotek z S6 musi byt IP6 v detailu porazena ledaze by samsung uplne zmrsil postproces nebo podelal cocku. Takhle to vidim ja. IP6 ale neni vubec tak spatny fotomobil, jde na to jinak. Nevidim duvod pro propastny rozdil jednak kvuli zanedbatelnemu rozdilu v clonach a pak v malem premegapixlovanem snimaci S6. Kdyby nebyli vyrobci paka, zustali by pri dostatecnych 8-12Mpx na 1/2,3" a bylo by castecne po problemu, takhle je to jen marketing a je to videt i na tech fotkach. Mobhli aspon zpristupnit RAW! Tam by se hned videlo jak na tom je snimac i cocka. iOS foceni do RAWu a na plny manual ma uz aspon rok dva. Androidn a tom loni zaracoval, jenze to by to museli zpristupnit i samotni vyrobci...
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 22. 3. 2015 21:39

kapacita je vyšší než u Galaxy Alpha, takže si myslím, že to bude klasický "onedayphone" - čili, že pracovní den vydrží v pohodě.

24. 3.
Tak jsem měl možnost zkusit S6 i S6 edge.
Lízátko 5.0.2: graficky pěkné, prostředí rychlé a bez lagů. Akorát se mu to blbě drželo v ruce a zadní strana byla po chvilce plná otisků :-(
Modelu EDGE vůbec nerozumím... V ruce, při psaní i telefonování, je to hodně nepraktické a cena je úplný úlet.
Naposledy upravil Fíla dne 25. 3. 2015 13:07, celkově upraveno 1
Důvod: příspěvky sloučeny
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 25. 3. 2015 01:26

Jinak to zahnuti u S6 EDGE taky nechapu.
Na Galaxy Note EDGE tu notifikacni listu pouzivam porad, ale nechapu, proc ji nema novy S6 EDGE...verim, ze to moc pohodlne na ovladani nebude.
Naposledy upravil Fíla dne 25. 3. 2015 13:09, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněn OT
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků