LG G Flex 2 - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Franklin 19. 2. 2015 01:19

Tak konečně první pořádná recenze LG G Flex 2
http://www.gsmarena.com/lg_g_flex2-review-1209.php

Co mě velice nepříjemně překvapilo: tragická výdrž baterie v testu "web browsing", pouze 6:16 hodin. To je ještě horší výsledek než u LG G3 s hodnotou 6:40 hodin. Tohle LG bohužel opět nezvládlo. Na trhu jsou špičkové smartphony s výdrží při "web browsing" přes 10 hodin, což považuji za použitelnou hodnotu a de facto standard u telefonu, který bych si měl koupit. Do LG G Flex 2 jsem vkládal naděje, protože rozlišení displeje je pouze 1920 x 1080, což se zdálo jako rozumnější řešení než QHD u LG G3. Ale ani to nepomohlo. Ach jo, další naděje zklamala. Já asi fakt půjdu koupit tu LG G2. :-|
Franklin
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 19. 2. 2015 06:10

Nesmutni. G2 je stále špičkový telefon. Vlastním dva. Výdrž i výbava, naprosto mi to dostačuje. Rozumná velikost a dnes dobrá cena.

Počkám si ještě na další recenze, taky jsem do budoucna trochu plánoval vyzkoušet Flex. Ta výdrž by mi vadila, u G2 píší: while the video playback and web browsing tests drained the batter after more than 11 hours.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod backpa 19. 2. 2015 10:56

Sakra, taky to byl můj adept na další telefon (teď mám G3), až zlevní, ale hlavně i pro to, že jsem čekal lepší výdrž. No takhle mě zájem opadl.
backpa
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 19. 2. 2015 11:06

Je to 5.5 1080 na 1920 s 3000 baterkou.Neni šance na srovnatelnou vydrž s pětipalcem kterej ma baterii stejnou,už vůbec ne s pětipalcem kterej ma baterii o kapku větší,no a jakou vydrž to bude mit oproti stroji kterej ma nižši rozlišení je to pětipalec a ma o kapku vyšší baterii?To je prostě nemožny aby to byl šampion ve vydrži a to ani po opravnym firmware kterej vyjde.Jinak ten web browsing bych nebral nijak tragicky - to neni standartizovanej test.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 19. 2. 2015 12:16

gsmarena.com (v rámci svých interních testů) všechny telefony testuje stejně. Výdrž telefonu v hodinách v absolutních číslech nemusí být úplně vypovídající, ale velmi dobře lze telefony srovnávat mezi sebou. Tak například lze spočítat, že u Note 4 (5,5", QHD) vyšla výdrž při "web browsing" o 65% vyšší než u LG G3 a dokonce o 75% vyšší než u LG G Flex 2. A to už je hodně.

Do LG G Flex 2 jsem oproti LG G3 vkládal naději právě proto, že na stejně velkém 5,5" displeji má menší rozlišení.
Franklin
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 19. 2. 2015 12:59

takže k web browsingu - viš o tom že rozdilně nakodovana stranka ma vliv na spotřebu telefonu?Pokud se bavime o 6 hodinovym brouzdaní?Nebo mně chceš řict že testuji na totožnych strankach co se rok nezměnily :-),ne vid?WEB BROWSING není standartizovany test z toho důvodu,něco maličko vypovídá,maličko...
Nebo jinak odkaz na popis jak provaději web browsing?Browsi X hodin spočitaji spotřebu a finito,jestli tak , tak opravdu to není skutečny obraz vydrže telefonu.
Note nepočitej vubec - samozřejmě že ma větši vydrž ale Note dokažu zvyhodnit i znevyhodnit v testu proti spoustě modelů - stači vhodny vyběr stranek jejich barevne rozložení,to je X let známá věc.Do hry vstupuje proměna amoledy,ltps,ips...Samozřejmě chapu žes čekal větši vydrž ale prostě ty rozdily budou ve finale minimalní - ta baterka je jednoduše na 5.5 chciplá a to prostě nijak,nijak neodrbou,vychytavky ve firmware tzv. šetřici režimy nedělaji nic jineho než že pracuji s governors podle schematu což si můžeš udělat sam..Prace s jasem dle tasků to nepočitam už vůbec - na konci,pokud FW nema zasadní chybu se hraje na jediné - rozlišení,typ displaye - velikost baterie.Přičemž položka poslední je nejkličovějši pokud se nebavime o extremech ala 4 palcovej s tragickym rozlišenim versus pětipalec.
Samozřejmě ještě tady jsou žrave chipsety versus umirněné,ten extrem taky škrtnem,je klidně možny že v real provozu na tom budou obě LG plus minus skoro stejně,rozdil nebude dramatickej.Tan test prostě z logiky věci pokud probiha způsobem jakej předpokladam ma děr jak much.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 19. 2. 2015 15:41

Testy na gsmarena.com jsou standardizované v rámci jejich metodiky, tj. výsledky jednotlivých telefonů na gsmarena.com jsou přímo porovnatelné.

Závěr: výdrž LG G Flex 2 je podprůměrná v úlohách, kdy se používá displej, a je horší než u LG G3.
Franklin
Junior

Odeslat příspěvekod backpa 20. 2. 2015 11:15

Tak ono by jenom stačilo do těch telefonů implementovat funkci, která by nám dovolila si povypínat zbytečná jádra a nastavit frekvenci jak GPU, tak CPU. Na volání nebo brouzdání po netu nepotřebuju mít vždycky všechny jádra, aby stránka jela dobře.... Nebo při dalších desítkách činností.
backpa
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 20. 2. 2015 14:46

ta funkce tam je v každem jednom - menuje se governors a stači ho sprahnout s ulohou.je fakt že si to musiš najit sám a nastavit sám,nema cenu ani poisovat jak pokud si to člověk neumí sam najit..Ona tak nějak funguje i v default - osobně poněvadž s default chovanim nejsem spokojen si ji upravuji.
re Franklin: byl by tedy nakej ten odkaz jakym způsobem ten webtest probíhá?celkem by mne to zajimalo - musí totiž probihat při webbrowsingu na totožnych www strankach - stejně kodovanych,celkem fuška pokud gsmarena existuje nakej patek a nakej patek testy děla je najít.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod backpa 22. 2. 2015 16:16

Tak governory jsem používal už v roce 2011, upravoval jsem si i napětí... Ale teda na G3 jsem nenarazil, jak si vypnout zbytečná jádra, popř. snížit frekvenci. Toto Governor nevyřeší, ten ti maximálně ovlivní, kdy se zapne vyšší frekvence a kdy zůstane na minimum nebo nízké. Na 4.4 jsem zkoušel různé programy a ani jeden mi nefungoval. No a navíc teď na Lolipop snad root ještě ani není. Takže změna governoru je mi k ničemu, když si stejně nemůžu nastavit trvale např. 2 jádra místo 4.
backpa
Junior

Odeslat příspěvekod XatriX1410 24. 3. 2015 00:01

Mal som doma G Flex 2 "až" dva dni a musím povedať, že dizajnovo je o triedu lepší, než G3 (subjektívny dojem). S kamarátom, ktorý má G3 sme ich dali vedľa seba a porovnali. G Flex 2 je trochu väčší. Taktiež G3 trpí praskaním plastu po obvode v blízkosti konektorov, na G Flex 2 to nehrozí, keďže celý telefón pôsobí tak trochu elasticky. Čo sa výkonu týka, za tie 2 dni sa mi nič nezaseklo, ani sa telefón veľmi nezohrial (ale zase nenaložil som mu toľko, ako to vedia benchmarky alebo 3D hry). Bohužial som mal šťastie na pondelkový kus, keďže sa samovoľne reštartoval, keď bol v kľude zamknutý...telefón mi už za nový vymeniť nechceli, teraz čakám, či si s tým poradí servis.
Gear: Ryzen 3900x / Noctua U12A / Asus x570-i / ASUS RX 5600 XT / 64GB Vengeance LP / SSD 1TB + 120GB + 500GB / HDD 500GB / Corsair SF600 / Lian Li TU150
Audio: PreSonus Eris E5 / Temblor T10 / Roland Rubix22
Mobile: Lenovo Yoga 920, LG G7 ThinQ
XatriX1410
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 3. 8. 2015 07:27

Za 9 977 Kč vč. DPH u Vodafone. Udeřit či neudeřit ? ;-]

http://www.vodafone.cz/telefony/lg/lg-g-flex-2/
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 8. 2015 11:24

Cena Flex2 klesla na přijatelnou úroveň, ale pořád v tom prohnutí nevidím nějakou extra výhodu, tedy kromě jiného designu.. :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajs 3. 8. 2015 12:44

zkus ho strčit do zadní kapsy kalhot a poznáš hned.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 8. 2015 13:25

Též jsem nad ním uvažoval pro přítelkyni, ale když jsem si představil, jak se fon kolébá na stole.. :-D
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků