Nokia E52 - aktuální fw 091.003 z května 2012

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tajgyr 9. 9. 2014 16:44

nnnokiaE52 píše:Adekvátní náhrada není.
Respektive je: jiná E52 ;-)

Jo kdybych měl jistotu,že bude nová,tak jí hned koupím.
Tajgyr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 10. 9. 2014 19:28

2jiri.filip: Přesně nevím co myslíš, že asi tě nasměřuji na Nastavení :arrow: Obecné :arrow: Přizpůsobení :arrow: Pohotovostní režim :arrow: Nastavení režimu :arrow: Aplikace dom. obrazovky.
dejv

-- 10. 9. 2014 20:29 --

2Tajgr: Jiná alternativa z mého pohledu není, potřebuji E52 jen kvůli volání a SMS a tedy požaduji výdrž, když mi zdechne, asi koupím repas někde na ebayi a nebo na aukru.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jiri.filip 10. 9. 2014 20:10

To Dejvidek: Díky, díval jsem se tam, ale tam to není.
Jediný průvodce, který v tomto umístění je a kterého lze zapnout/vypnout, je "Průvodce nastavením e-mailu". Toho jsem si deaktivoval už před časem.

Mně se jedná o volbu "Nastavit aplikaci Chat", která se i přes manuální deaktivování pomocí tlačítka Backspace pravidelně objevuje na domovské obrazovce pod volbou "Hledání".
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 10. 9. 2014 20:33

Co odinstalovat aplikaci Chat, nevzpomínám si, že bych tam něco takového měl.
dejv

áá pletu se, něco takového tam bylo odjakživa...

Obrázek
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod 22855 16. 12. 2014 20:39

Prosím moc o radu .Mám dva telefony E52 starý tak2-3 roky ani na jednom mi nejde přihlásit se z počítače a Nokia Suite na svůj Nokia ůčet . Ještě v létě mi to chodilo . jak přes domácím počítači ( OS-XP) tak i přes notebooku ( OS-XP) Potřebuji si stahnout AKTUALIZACI map a novýho SW 091.003 . Nokia Suite mám 3.8.48 . Prosím kde je chyba , nebo jak to mám udělat , . Prosím moc počítačům nerozumím , ale podle vašeho návodu to někomu dám udělat . Jinak GPS I INTERNET v tel. CHODÍ , a mezi počítačem a telefonem komunikace přes Nokia Suite taky chodí .Jen když se mám na Nokia Suite přihlásit k učtu tak to nejde píše to , že se nemůe Nokia Suite připojit k ůčtu Nokia , už delší dobu , přitom na jejich stránkách Nokia https://account.nokia.com/acct/account/index.html se na svůj účet dostanu . Prosím mám něco ted špatně že mi to nejde , myslím starý Nokia Suite , , nebo už to nepůjde že je starý tel. nebo se na mapy i na nový SW dostat jinak ? Z telefonu rovnou přes internet taky nic . Děkuji můžete mi psát každou radu - zavody@seznam.cz
22855
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xixao31 22. 12. 2014 21:07

nazdárek všem,

mám jen dotaz,jestli nemáte nějakou aplikaci na rádio (české stanice) .V aplikaci int.rádio mě to totiž přestalo vyhledávat stanice.Dále mám dotaz ohledně skypu.Přestal mě úplně fungovat.A na ztáhnutí jsem ho nikde nenašel .Co mě překvapilo,že WhatsApp funguje parádně ...
Máte nějaké aplikace na doporučení ???
dík za info ....
Michael,
xixao31
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 22. 12. 2014 21:25

Nepoužívám v E52 rádio, takže neporadím.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xixao31 4. 1. 2015 21:06

nazdárek,

co se týká internetového rádia v e52 tak tady .......

viewtopic.php?f=13&t=1214947
xixao31
Junior

Odeslat příspěvekod Ludek_II 5. 1. 2015 12:17

Prosim, da se nekde sehnat tento mobil NOVY ??
Ludek_II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 5. 1. 2015 17:57

Nedá. Jen repas. dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 5. 1. 2015 20:08

Repasy jsou na http://www.aliexpress.com .
Na aukro.cz sice take jsou, ale jsou to jen prekupnici a ceny jsou predrazene.
anonymni

Odeslat příspěvekod rosak 19. 7. 2015 11:09

Ahoj.
V tomto týdnu mi bez předchozího zásahu do telefonu přestala fungovat synchronizace kalendáře a adresáře s Google účtem. Vyzkoušel jsem všechno, včetně hard-resetu E52ky, ale bez úspěchu. Netušíte prosím Vás někdo, jestli MS, nebo Google nedělal nějakou změnu, která by synchronizaci ovlivnila?
Díky, Ros.
rosak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tkalarm 28. 8. 2015 13:21

Zdravím, po letech jsem musel vyměnit svůj starý E52 za “nový” (bazarový). ;-) Zjistil jsem, že již není možné použít postup na ztlumení zvuku fotoaparátu, protože již není možnost získání certifikátu (nebo je a nepodařilo se mi postup nalézt?). Používám tedy aplikaci ccam zmíněnou v příspěvku 11 dejvidkova článku. Kdyby měl někdo nápad jak získat certifikát, prosím dejte mi tip, to vypnutí zvuku tímhle způsobem se mi zdá lepší... Díky.
tkalarm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šulda 28. 8. 2015 22:01

Certifikáty se už několik let nevydávají. Leda by byl v době kdy se ještě vydávali vydán pro dané IMEI tak se dá podle toho IMEI dohledat a stáhnout (mohu vyzkoušet po sdělení IMEI) ale od čeho existuje hack nebo úprava přímo FW ;-)
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tkalarm 7. 9. 2015 15:39

Zdravím, děkuji za odpověď, divím se a mám radost, že je toto vlákno ještě živé, dával jsem sem dotaz jen na zkoušku a ani sám nevěřil, že se ještě někdo k E52 ozve ;-) . Nicméně, já jí zatím dát nechci, jsem prostě staromilec... A proto zkouším i následující dotaz:

Můj nynější problém je následující. Rozhodnutím řešit zvuk foťáku v E52 (který pro mě není nějak zásadním problémem, jen mi ten zvuk trochu vadil) jsem se bohužel asi dopracoval k problému závažnějšímu. 28/8 jsem instaloval výše zmíněnou aplikaci Ccam (bylo nutno změnit možnost instalace z "pouze podepsané" na "vše" a posunout datum na 2007 kvůli propadlému certifikátu a nepodepsanému SW). Po instalaci jsem udělal první zkušební fotku :-). Od té doby se mi přestala synchronizovat firemní pošta a kalendář (outlook přes mail for exchange) - poslední synchronizace proběhla dle serveru 28/8 13,40, 1. fotka s ccam pořízena 28/8 13,41. Zkusil jsem poštovní profil úplně odebrat a znovu vytvořit, nepomohlo, nakonec mi ruply nervy a dal jsem prvně návrat do pův. nastavení bez ztráty dat a pak jsem šel na hard reset. Nepomáhá nic. Objeví se že "mail for exchange je připojen", pak "synchronizuje se" a pak se nestane nic (při první synchronizaci po založení účtu by se měla nabídnout možnost přijetí certifikátu zaměstnavatele, což se nestane). Volal jsem ještě i správci sítě naší organizace a bylo mi řečeno, že takhle staré mobily už nezvládají SSL zabezpečení (?) a že přecházeli přibližně koncem srpna na nějaké vyšší zabezpečení a E52 už ho nezvládne, tudíž - buď jiný mobil nebo nemožnost synchronizaci využívat... Zajímavé je, že na NOKIA ASHA 210, kde je Series 40 a v něm taky nějaký Mail for exchange ještě nižší verze než v E52 mi synchronizace normálně funguje. Jinak v tuto chvíli je v E52 verze SW 081,003, Datum verze 15-oct-2011, uživ. verze 081,003,223,04 a datum už verze 31-jan 2012, typ RM-469. Žádné aktualizace nejsou k dispozici.

Abych pravdu řekl, nevyznám se v tom příliš a je klidně možné, že mé E52 již odzvonilo (toto by byl totiž jeden z mála důvodů pro výměnu telefonu) :-( . Je mi ale divné, že 1/ na N210 synchronizace nadále funguje, prakticky přes stejného klienta, 2/ Chyba se začala objevovat po manipulacích s telefonem a po instalaci ccam, minutu před jejím prvním použitím proběhla poslední synchronizace se serverem.

Prosím tedy o radu, máte s touto situací někdo z Vás zkušenosti? Pomůžete mi EXCHANGE znovu rozchodit a potěšíte mě, že bych svoji E52 ještě nemusel házet do sběru? :-)

Předem děkuji a přeji pěkný den.
tkalarm
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků