telefon pod 5" s dobrým fotákem do 8OOOK

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod crashpc 9. 11. 2014 15:54

Je vtipné pozorovat, jak zároveň na malé fotce není poznat, jak špatně ten fotoaparát fotí a jak moc šumí, a hned potom se tu někdo ohání masáží v editorech,a špatnou tonalitou. To je k popukání. Dokud neuvidíme v plném rozlišení resolution chart a měření alespoň (z tolik i mnou nenáviděného) DxO, tak toho nevíme zas tak moc. Neznamená, že když má někdo v ruce ten přístroj, že ví co to je kvalita, jaké jsou její aspekty, a jak je prezentovat. Všechno tu jsou jen subjektivní dojmy a hrstka fotek bez potřebných náležitostí (jako je nativní plné rozlišení).
Co jsem koukal na recenze, tak fotky jsou krásné a detailní. Pokud jsou někde fotky jiné, je to rukama. Viz příloha. Na FullHD monitoru nebo na A4 to musí být plně použitelné. Tuplem pak po dobrém nastavení a processingu v PC. Tohle vypadá jako "point and shoot" střelba bez rozmyslu, a i tak je to dobré.


Obrázek

A tady je rychlý odšum a trošku zmenšení. Za mě tedy dost dobré...
Obrázek
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Junior

Odeslat příspěvekod bolojang 9. 11. 2014 16:09

Fotky z mobilů srovnávám pouze mezi mobili, zrcadlovku do toho nepletu, nemá to význam.
Neupravuji v Pc, není důvod u foto zapisnicku.
V současné chvíli srovnávám s G3, což je pro mnohé jeden z nejlépe foticich mobilů...
bolojang
Junior

Odeslat příspěvekod aldajan 9. 11. 2014 18:48

otázka pro krtenek

a jaké dva adepty na fotomobili dod 6 t máš vybrané
aldajan
Junior

Odeslat příspěvekod krtenek 9. 11. 2014 19:01

Samsung Galaxy S 3 Neo a Lumia 730/735.
Telefony jsem vybíral podle komplexního hodnocení, foťák nebyl výhradním kritériem.
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aldajan 9. 11. 2014 19:36

Já chci android tak by pro mě byl pouze ten Samsung, ještě se zeptám o LG g2 mini jsi neuvažoval a jak by obstál foťák s porovnáním se Samsungem
aldajan
Junior

Odeslat příspěvekod krtenek 9. 11. 2014 19:42

O LG G2 mini jsem uvažoval, ale protože má nižší rozlišení displeje, tak sem ho odsunul pryč. Což je škoda, protože jinak je bez problému. Ale zkrátka chci dalších pět let koukat alespoň na HD displej.
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 9. 11. 2014 19:45

krtenek - proč ne třeba lumia 920?

Jinak chlapi, já vím, že tu není gramatický kroužek, ale dejte si pozor alespoň na ty mobilY. Člověka to vyloženě praští do očí.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ramses33 9. 11. 2014 19:47

9. 11. 2014 19:01 Lumia 730/735. Ale zkrátka chci dalších pět let koukat alespoň na HD displej.



Amoled displeje se vypalují a mají omalovánkové a nerealistické barvy.
ramses33
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 9. 11. 2014 19:53

ramses33: Faraóne, jak už sem jednou psal, argumenty prodejce Huáveje jsou pro mě prostě nevěryhodné. Mimochodem, teď mám nějaký TN displej s úžasným rozlišením 240x320. Tzn. cokoliv novějšího a lepšího bude pro mě špička.

Pan Kája: 920 je už nad cenový limit, skoro není k sehnání a je to starší kousek. Mám z ní hodně smíšené pocity.
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ramses33 9. 11. 2014 20:03

Kretenek je samolibý, ale fyziku neošálí.
Amoled displeje zkrátka takové jsou, mají i další veliké nectnosti, varování,..........berte to jako fakt.... :-]
ramses33
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 9. 11. 2014 20:21

To že nějake činske hujdy např. Huawei nenabizi nic dokonalejšiho než obyčejny a obstarožni LCD s tim nic neudělaš. Amoled si všichni nezaslouži.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 9. 11. 2014 21:18

Krtenek - stojí stejně (tedy ty zbylé kusy, co jsou skladem) jako 730. Výkon je stále OK, ale chtěl bych znát budoucnost, zdali se dočkají všechny telefony W10. Nemá fitness vychytávky, to je fakt, na druhou stranu - stabilizace dělá u fotoaparátu hodně (nemluvě o přitomnosti mechanické spoušti) a IPS displej je přeci jen větší držák :) Tedy, nevnucuji ten telefon, jen mě zajímaly myšlenkové pochody při výběru
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 9. 11. 2014 21:28

Já uvažuju jen autorizované prodejce nebo CZ distribuci.
krtenek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 10. 11. 2014 00:19

U Nokií není problém s reklamací ani u šedivek...ale chápu to.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 10. 11. 2014 09:15

U prověřeného obchodu bych se neofiko distribuce nebál, ono je v podstatě jedno, kde člověk reklamuje, když úroveň servisů v ČR je tristní. Arvato i Britex jsou k pláči, čili leckdy se možná vyplatí koupit šedivku, když jej prodejce reklamuje v zahraničí, kde je nebo by měla být větší úroveň servisů.

Jinak za sebe bych volil Huawei Honor 6.
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků