Samsung SM-N910 Galaxy Note 4 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Asenepoon 3. 11. 2014 23:14

Dobrý večer Já bych měl na vás pár otázek.Mám Note 3 i s pojistkou lépe řečeno s pripojistenim.Kupoval jsem ho v Samsungu 28.7.2014 a chtěl bych se zeptat jestli jde muj tel vrátit s Tim ze bych si doplatil do Note 4??? Ještě by me zajímalo jak je na tom odladenost u Note 4? A kolik zbyva volne RAM po spuštění.Předem Děkuji za odpověď. :-)
Asenepoon
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 3. 11. 2014 23:21

A na základě čeho si myslíš, že bys ho vrátil? Tě pošlou do kulí. Pokud máš v připojištění sjednáno, že ho můžeš vrátit a doplatit za lepší model, tak jo, ale velmi silně o tom pochybuju, o něčem takovém jsem ještě neslyšel.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asenepoon 3. 11. 2014 23:31

No me řekli když jsem si ho kupoval ze když bude rozbity tak dostanu Novi kousek nebo ho zpravi tak vyměnit za jiný si myslím že by také mohli když bych si doplatil.Nebo se to nevyplatí?
Asenepoon
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 3. 11. 2014 23:33

Samsung Store výměnu s největší pravděpodobností neumožňuje, ale např. Mobil Pohotovost vezme telefon na protiúčet…
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 3. 11. 2014 23:38

RAM je 1.89/2.72 GB obsazeno. Lepší než prodat ho protiúčet v MP je vydražit ho od koruny na Aukru a v MP pak vzít zánovní telefon (až budou - tipuji že bude tak za 18k).

Údaj o RAM ti stejně moc neřekne, protože telefon si do volné paměti "kešuje" nejčastější aplikace a data na pozadí. Volná RAM je ti ve výsledku na nic, důležité je, jak se s ní zachází jako s celkem.
Naposledy upravil Fíla dne 4. 11. 2014 09:11, celkově upraveno 2
Důvod: odstraněn OT o gramatice
Lenovo Y700-15ISK | Samsung Galaxy Note 8 | Sony PS4 | New Nintendo 3DS XL | Sony RX100
Pillowrecker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 3. 11. 2014 23:40

Asenepoon: Ne, neuspěješ, pošlou tě do kulí, jak už jsem psal :wink:
Naposledy upravil Fíla dne 4. 11. 2014 09:12, celkově upraveno 2
Důvod: odstraněn OT o gramatice
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asenepoon 3. 11. 2014 23:41

Tak ze note 4 má cca 700 MB volnou RAM?
Asenepoon
Junior

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 3. 11. 2014 23:43

Jak říkám volné je sice 700 MB, ale zjednodušeně řečeno telefon si do paměti "přednahrává" tebou nejčastěji spouštěné aplikace a data. Je tedy rychlejší "zavolat" data uložená v RAM, než je znovu nahrávat do prázdné paměti = efektivní použití RAM paměti - chápeme?

Když to vezmu po restartu tj. s vymazanou cache jsem na cca. 1,6 / 2.72 GB.
Naposledy upravil Fíla dne 4. 11. 2014 09:14, celkově upraveno 2
Důvod: odstraněn OT o gramatice
Lenovo Y700-15ISK | Samsung Galaxy Note 8 | Sony PS4 | New Nintendo 3DS XL | Sony RX100
Pillowrecker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 3. 11. 2014 23:49

Navíc s tak štědrou RAM pamětí se o ni ani nemusíš starat, chápeš?
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asenepoon 3. 11. 2014 23:50

Sorry tomu to zas tak moc nerozumim... :-) ale to je jedno :-) no je svižný jako Note 3? Nebo se někdy zasekne když je spuštěno mnohem více aplikací.?
Asenepoon
Junior

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 3. 11. 2014 23:52

Přesně, je to zbytečné řešit. Android s dobrou optimalizací běhá v poho i s 1GB RAM, takže se třemi už fakt nic neřešíš a to dost dlouho, protože efektivita práce s ROM je u každé vyšší verze Androidu lepší a lepší.
Jestli to někde zprasí nadvstavba výrobce je druhá věc, ale TW na Note 4 je už velmi "učesaný" a 3GB jsou rezerva i pro případ opaku.

Zatím bez jediného záseku, zpomalení, nebo pádu aplikace. Ač jsem si nikdy nemyslel, že bych to kdy řekl, vypadá to na první použitelný Touchwizz v jeho historii.
Naposledy upravil Pillowrecker dne 3. 11. 2014 23:55, celkově upraveno 1
Lenovo Y700-15ISK | Samsung Galaxy Note 8 | Sony PS4 | New Nintendo 3DS XL | Sony RX100
Pillowrecker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asenepoon 3. 11. 2014 23:55

No to zni docela dobře.Podle vás který je lepší? Note 3 nebo Note 4 ? Podle uzivatelskeho hlediska?
Asenepoon
Junior

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 3. 11. 2014 23:56

Psal jsem to o pár příspěvků výš, hledej :)
Lenovo Y700-15ISK | Samsung Galaxy Note 8 | Sony PS4 | New Nintendo 3DS XL | Sony RX100
Pillowrecker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 3. 11. 2014 23:57

Jestli se někdy zasekne.. No, já mám v telefonu tedy jen 2GB RAM, nevypínám ho, nezavírám aplikace, nestarám se. Ne, neseká se nic. Tak přesně toto čekej u Note 4. No a hola, ich bin müde und gehe ins Bett.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 3. 11. 2014 23:59

Jediné kde se začne cukat je, když třeba surfuješ na webu a do toho se ti na pozadí instalují aplikace z Play Store. Toto ale dělá každý Android. Pokud zrovna neinstaluješ, čekej 100% plynulost ve všem.
Lenovo Y700-15ISK | Samsung Galaxy Note 8 | Sony PS4 | New Nintendo 3DS XL | Sony RX100
Pillowrecker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků