Samsung SM-N910 Galaxy Note 4 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod popokatepetl1969 19. 10. 2014 15:30

Uzasny přístroj naprosto upzazracny jsem unesený zadny jiny nez samsung nechci a ta cena v porovnání s konkurenci v pohode!!
popokatepetl1969
Junior

Odeslat příspěvekod Carlos_Carano 20. 10. 2014 00:05

Rajs : Kde ho maji? :D A uplne nejlip i skladem :))) Krom tech dvou sedivaku v Ostrave a Maxe? :D
iPhone 7 Plus 256gb Red
iWatch gen.2 42mm
ATV 4 64gb
Carlos_Carano
Junior

Odeslat příspěvekod p4li12 20. 10. 2014 06:58

Problem je v tom, ze momentalne asi ziadny vyrobca nic unikatne na trh neprinasa. Nie je co. Vsetci sa tak nejak predbiehaju vo vykone, velkosti displeja apod. Keby jeden z nich nalial naozaj velke peniaze do vyvoja bateriek, dosiahol by priepastny rozdiel co do konkurencie a velmi rychlo by sa mu investicia vratila.

Cim v skratke chcem povedat, ze ked sa pozriem na fotku neviem ci je to note3 alebo 4.. V dizajne sa zmenil len hlinikovy ramik a vo vybave trochu lepsi procesor a lepsi displej, ku ktoremu sa pribaluje lupa pre demonstraciu toho, v com sa vlastne zlepsil. Momentalne, keby som isiel kupovat novy telefon, tak by som sa asi prvy krat v zivote naozaj nevedel rozhodnut
p4li12
Junior

Odeslat příspěvekod TeaGreen5 25. 10. 2014 19:35

Stein píše:To chápu :-)) Ale stejně tak by se někdo mohl dožadovat bezdrátového nabíjení (které by mně mimochodem dávalo u Note smysl) atd, atd.

Proč
1) zvyšovat náklady, pokud krytí nekoresponduje se zaměřením produktu a konkurence nic takového rovněž nenabízí
2) těsnění gram nebo dva taky vážit bude (už tak je N4 o pár gramů těžší než N3 při stejných rozměrech displeje= marketingové oddělení šílí, i když je to úplně zanedbatelné)
3) případná krytka USB by byla hodně nepraktická

A propos, na Verge si docela "pochvalovali" Touch Wiz proti TW na S5 ranné verze. Zřejmě se projevilo těch pár měsíců na odladění. Stejná situace se opakovala tuším loni s S4 a NIII.

Načo krytku? ;-) Samsung to už vie aj bez nej, viz S5 mini.
Sony Xperia Z3 / 6.12.2014

Bývalky..
Galaxy N3 / 20.3.2014 - 15.7.2014
Sony Xperia Z1 / 12.2.2014 - 20.4.2014
Sony Ericcson K550i / 2007 - 2014
Samsung C300 / 2006 - 2007
Nokia 3220 / 2004 - 2006
Siemens A55 / 2003 - 2004
Siemens C35 / 2001 - 2003
TeaGreen5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stodynka 27. 10. 2014 20:36

Dnes jsem se stala novým vlastníkem Samsung Galaxy Note 4. Máte někdo nějaké dotazy?
Koupila jsem ho u T-Mobilu. Mají ho tam i v O2 a to za 20 tis. Kč.
stodynka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonym_654165 27. 10. 2014 23:01

Jeden bych měl funguje vám při vytočení čísla *34 videohovor myšleno jen se sim O2 :?:
Anonym_654165

Odeslat příspěvekod stodynka 27. 10. 2014 23:17

Bohužel mám T-Mobile
stodynka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 27. 10. 2014 23:33

Co mě zaujalo: Galaxy Note 4 sice má podporu pro bezdrátové nabíjení, ale bohužel v základním balení je telefon osazen zadním krytem bez této funkce. Kdo chce nabíjet bezdrátově, musí si dokoupit nový zadní kryt. Výrobní cena telefonu je přibližně 4 500 Kč, doporučená prodejní cena je 21 500 Kč. Samsung si věří, nemá potřebu chovat se více proklientsky.
Franklin
Junior

Odeslat příspěvekod Anonym_654165 27. 10. 2014 23:35

To je škoda je to testovací linka na videhovory a mě to nefunguje.Vytočím to číslo,jako videohovor a videohovor spadne.No,kdyby jste měla možnost to vyzkoušet byl bych rád nebo někdo zde se simkartou od O2.Je to drobnost,ale i tak by to stálo za to vyzkoušet.Děkuji a přeji ať telefon slouží. :-) Celkově skvělý přístroj.
Anonym_654165

Odeslat příspěvekod stodynka 28. 10. 2014 03:04

Bohužel mám jen normální SIM O2 a nemám ji kde momentálně ořezat, ale chystám se dnes do města. Tak někdy večer to můžu zkusit.

EDIT: Tak už mám O2 micro SIM, zkoušela jsem ten hovor a také mi spadl. Volala jsem i na zákaznickou linku, kde mi paní sdělila, že musím být v síti UMTS (to jsem byla) a že ten videohovor je jen nějaké povídání o něm. Mám to prej raději vyzkoušet s někým živým a ne s automatem. Tak pokud máte zájem o vyzkoušení napište mi číslo do soukromé zprávy a já vám mohu zavolat.

Viditelnost údajů na displeji za slunečného počasí je super. Už jsem mobil dvakrát nabíjela, ale skoro pořád si s ním hraji.
Fotky jsou krásné i za špatných světelných podmínek.
Těším se na pouzdro S-View Cover, které snad bude dostupné co nejdříve. Nerada bych si Nota nějak poškodila i když jej mám pojištěného. Už máme doma Noty dva. Manžel si pro něj dnes šel také. Takže testujeme a instalujeme a z Outlook.com pomalu vše přehazujeme na účet Googlu. Nabíjení z 30% trvá asi 1,5 hodiny.
Na displeji mám folii a s S-Penem nemám problém. Později mám v plánu si, ale koupit sklo. Manžel měl na svém kousku aktualizaci dvakrát a já jen jednu, ale poslední verze je stejná.
Jediné co mám Notu 4 za zlé je klávesnice na šířku. Nezabírá celou šířku displeje a klávesy jsou dost úzké. V tom je např. lepší klávesnice od LG G3. Ergonomii má LG G3, také lepší a ještě škoda, že Note 4 nemá bezdrátové nabíjení v těle.
Naposledy upravil Fíla dne 28. 10. 2014 20:10, celkově upraveno 1
Důvod: Necituj předchozí příspěvek a pokud chceš něco doplnit, edituj původní příspěvek tlačítkem UPRAVIT místo psaní nového!
stodynka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 28. 10. 2014 19:36

Klávesnici si můžete nainstalovat z GP jakou chcete… :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Ghost_Dragon 3. 11. 2014 20:20

Tak jsem se také stal hrdým majitelem tohoto super phonu :-) pokud máte otázky, rád zodpovím :-)
Ghost_Dragon
Junior

Odeslat příspěvekod D.Francis 3. 11. 2014 20:31

Je u Note4 znatelný rozdíl co se týká displeje, provedení, ergonomie, fotoaparátu aj. ve srovnání s Note3, respektive stojí za příplatek cca 6-7tis.? Po přečtení recenzí si myslím, že ano… Váš názor ?
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 3. 11. 2014 21:30

Displej: Jak se to vezme. QHD poznat sice je, ale Note 4 má lepší rozsah minimálního a maximálního jasu. Jeho barevné podaní je přirozenější. Je to o preferencích.

Provedení: Kovový rámeček sice dělá hodně, ale pokud plast nevadí tak není Note 3 co vytknout.

Ergonomie: U telefonů je to plichta, S Pen je lepší u 4ky.

Fotoaparát a video: Tady je asi největši rozdíl. Video dejme tomu, ale rozdíl ve foťáku je obrovský, hlavně díky OIS. Pokud je nějaký jednoznačný argument pro 4ku, je to foťák.

Baterie a audiovýstup: Remíza. Note 4 vydrží o chlup déle, ale je to zanedbatelné.

Shrnul bych to takto. Pokud není důležitý fotoaparát a nevadí ryze plastová konstrukce, nemá cenu připlácet za Note 4, oproti Note 3. Pokud ale na foťáku aspoň trochu sejde, není o čem mluvit. (Note 4 mám, Note 3 jsem měl)
Lenovo Y700-15ISK | Samsung Galaxy Note 8 | Sony PS4 | New Nintendo 3DS XL | Sony RX100
Pillowrecker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 3. 11. 2014 21:50

Díky za přesnou a jasnou odpověď… :) Myslím, že zejména kvůli foťáku se vyplatí počkat na snížení ceny Note4
D.Francis
Uživatel deaktivován

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků