Nokia Lumia 730 / 735 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod LaFleur 10. 10. 2014 07:33

Zajímavé. V jediné české recenzi, co jsem zatím viděl to říkali naopak. Že L830 má ostřejší kovové hrany a naopak L735 je má plastové a daleko zaoblenější. Každopádně ne moc pozitivní zpráva. Na CZC taky svítí, že předpokládaj dostupnost někdy kolem 23. 10. Pěkně na pytel, ale kdo by chtěl foun s "nano sim" :D
This is my normal. My nature.
LaFleur
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jahobova 10. 10. 2014 08:31

Ale 730 by měla mít micro sim
jahobova
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 10. 10. 2014 08:39

Vždyť je to snad jedno na jakou sim je telefon, nebo mi něco uniklo? :-) Mám v telefonu nano sim v redukci na microSIM :-) dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LaFleur 10. 10. 2014 08:52

jahobova: ano, já vím. Jenže 735 je již v prodeji a 730 ne, proto jsem to napsal tak.

dejvidek: já se díval na O2 kvůli simce a bylo tam uvedeno, že mi daj microSim s adaptérem na klasickou Sim - člověk nikdy neví. A o nanoSim tam nebylo ani slovo, proto jsem z toho vydedukoval, že nanoSim žádný adaptér nemá.
This is my normal. My nature.
LaFleur
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 10. 10. 2014 11:59

LaFleur píše:Zajímavé. V jediné české recenzi, co jsem zatím viděl to říkali naopak. Že L830 má ostřejší kovové hrany a naopak L735 je má plastové a daleko zaoblenější. ...

Pozor, já nepsal o hranách, ale o rozích. Hrany má asi 730/735 oblejší, takže v ruce to bude trochu rozdíl. Ale ty rohy mohou dělat paseku v kapsách. Už tak mám vytahané kapsy od mobilů a klíčů...
ilja2001
Junior

Odeslat příspěvekod LaFleur 11. 10. 2014 09:32

ilja2001: omlouvám se, taky jsem mluvil o rozích, jen jsem zaměnil slovo :D . Každopádně jsem včera držel 735 v ruce (taky nefunkční) a držela se opravdu dobře, byla lehká (možná neměla baterku). Zaměřil jsem se i na ty rohy a nepřišly mi nijak ostré, špičaté atd. Když jsem po tom projel prsty, tak to bylo fajn. Asi to v kapse půjde nějak cítit, ale o to líp, aspoň budu vědět, že tam ten mobil pořád je :D .

Nicméně při dotazu ohledně 730 mi bylo sděleno, že z Nokie maj zatím info o dostupnosti koncem října, možná až listopad :(

EDIT: http://www.k24.cz/product/242516/Elektronika/Telefony_a_GPS/Nokia_Lumia_730_DS_Orange.html?product_code.=TELKOMNOK730OR

Tady ji maj jen v oranžové a zelené barvě. Těžko však říct, jestli je to ofiko nebo tak...

EDIT 2: vím, že to má nabíječku, kde je kabel přímo spojen s koncem, co se dává do zásuvky. Nicméně jaký USB tam pasuje? Klasický micro asi těžko, takže předpokládám, že tam bude pasovat kabel od mé Xperie a dalších telefonů, který mají stejnej typ, že?
This is my normal. My nature.
LaFleur
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zip123 12. 10. 2014 09:45

proč by tam nemělo jít Microusb? Je to standardní konektor jako mas na xperii. Nepletes si to s miniUsb?
zip123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LaFleur 12. 10. 2014 14:52

zip123 píše:proč by tam nemělo jít Microusb? Je to standardní konektor jako mas na xperii. Nepletes si to s miniUsb?


Ou, vážně. V tom je rozdíl :D . Tak paráda, akorát ten káblík tam dát mohli, no :D
This is my normal. My nature.
LaFleur
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zip123 13. 10. 2014 08:29

Jo to taky nechapu. Myslel jsem ze se dela odpojitelny kabel + nabijecka aby se usetrilo za ten dalsi kabel co byval napevno pridelany k nabijecce. Takove ECO reseni. A najednou tam daji zase pevnou nabijecku bez kabelu :-O Pritom cena by byla ruzna tak o 5 korun. Nemo tam uz radsi meli dat jen usb kabel, pocitac nebo nabijecku ma doma kazdy a pripadne dokoupit si ji neni zas takovy problem...
Alcatel OT302 -> Siemens A55 -> SE K300i -> SE W800i -> SE P1i -> SE T303 - > SE C510 -> VDFN 845 -> SE Xperia X8 -> SE Xperia X10mp -> SE Xperia Ray -> SE Xperia Arc S -> Sony XZ
zip123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LaFleur 13. 10. 2014 12:12

Asi spíš počítají s tím, že máme doma microUSB, potažmo si ten kabel koupíme :D . Jako je to taková menší komplikace, ale jelikož tam pasuje klasický microUSB tak nemám problém. Snad se to nebude automaticky nabíjet z PC, protože to akorát tak ničí baterku.
This is my normal. My nature.
LaFleur
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 13. 10. 2014 14:06

Co ničí baterku při nabíjení z PC? Naopak, lepší je nabíjet dřív při nižším vybití než čekat na hlášku o vybité baterce.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pan Kája 13. 10. 2014 15:27

Souhlasím s Myšpulínem. Dokonce mě nedávno překvapilo zjištění po nějaké sérii pokusů, že nabíjení vyšším proudem nemusí nutně znamenat nějaké výrazné zkrácení životnosti li-onových baterií. Překvapilo mě i to, že prý nabíjení na 100% prý nemají rády.
Jinak nabíjení po menších částech je prý lepší, než nabíjet víc jak polovinu kapacity..a na čem se všichni shodnout - nechat vybít li-onky na naprosté minimum je nejhorší možná čuňačina.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LaFleur 13. 10. 2014 15:51

Jako sice to znám naopak, ale budiž. Přeci jen se toho mohlo spoustu změnit a neprováděl jsem s tím žádné pokusy. Prostě se mi po několika letech vy*rala baterka. Jenže, když připojím mobil k PC, tak tam většinou nahrávám hudbu atd., což zabere maximálně několik minut. Za tu dobu se baterka nabije jen o několik %, což si myslím, že baterku musí ničit. Kdybych to tam nechal opravdu nabíjet, okay, ale takhle. Navíc se mi zdá a nejsem sám, že z PC se ta baterka nabije (i když hlásí 100 %) hůř a rychleji se vybije, což je imho velký mínus. Raději proto nabíjím ze zásuvky...
This is my normal. My nature.
LaFleur
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 13. 10. 2014 16:33

To je možné. Ale zažité zkušenosti jsou občas na škodu. Třeba ona pověstná rada "nejdříve baterku úplně vybít a nabít", někdy dokonce vícekrát. To platilo u niklových baterií. U lionek už člověk nic horšího udělat nemůže :) Vadí přehřívání. Jinak co se týče dobíjení z PC, nabíjí se pomaleji už z principu, ať člověk přetahuje data nebo ne. Procenta jsou stejná (pokud neblbne SW v telefonu), jen naskakují pomaleji a nevidím důvod, proč by se měla baterie ničit. Ovšem pro klid svědomí, proč ne.
Já sám dobíjím telefon minimálně denně, mám rád plnou baterii (v tomhle jsem dost paranoidní, takže klidně pravidelně dobíjím telefon, když je baterie pod 90/80%). A i když mi už před hodně lety (na základě zkušeností se staršími bateriemi) bylo vytýkáno, že si je brzy oddělám, můj 6-8 let starý SE s li-polkou bez problémů vydrží týden provozu, novější k750 s li-on sloužila donedávna bez problémů, elm s li-on do teď, dva roky starý Atrix stále vydrží +- podobně (tam to mám potvrzené softwarem). Kdybych dělal něco skutečně zlého, musel bych narazit na problém.

Jinak, opět opakuji - li-on bateriím nevadí nabíjení jen o pár procent. V některých případech je to i lepší.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LaFleur 13. 10. 2014 17:16

Já se právě domníval, že když strčím mobil na minutu do "nabíječky" přes PC, tak tím oddělávám baterku. Dobré vědět, že to tak není :) .
Každopádně je mi jasné, že přes PC se to nabíjí pomaleji, ale mám prostě zkušenosti, že ten mobil pak vydrží mnohem míň a tedy vybije se rychleji, i když mobil hlásí plně nabito. Moje SE Xperia tohle rozhodně vykazovala, ale i jiné značky tohle dělaly. Jinak já osobně jsem lenoch, takže nabíjím, až když se mi chce nebo když vím, že s 10 % další den fakt nedám :D
This is my normal. My nature.
LaFleur
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků