Budoucnost chytrých telefonů

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod R.a.l.f 5. 9. 2014 13:03

572 dnu, 13 hodin a 21 vterin...

Kam na ty vestecky otazky chodite?
R.a.l.f
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 5. 9. 2014 15:37

A k čemu FHD? Za tu cenu už začínají být HD, a to do 5ti palců plně stačí. I kvůli baterii....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod p3v4x 5. 9. 2014 16:51

protože ten obraz je mnohem lepší.
p3v4x
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 5. 9. 2014 17:34

Když si si jistý, že to poznáš. Já jsem spokojen s HD na Lumii 1320 která má 6".
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oooooooooo 5. 9. 2014 18:20

p3vx - kolik ti je?FHD jsem mel pred rokem,sel pryc,rozdil mezi HD a FHd realne pro uzivatele nula,rozdil ve spotrebe uz nula na srovn. hardware a baterce opravdu neni..Nikomu to nerikej ale FHD a vyssi je jenom o cisylkach a pocitu,mam FHD,hec..O tom ze musis pokud to ovsem system, atd umoznuje ,prenastavit velikost pisma,ne nemyslim nastaveni ala normalni,vetsi,velike ale syst. hack pokud to davas clovekovi jemuz i velke pismo na fhd cini potize ani nemluve.Kvalitni HD panel vzdy v klicovych parametrech pobije odpad panel FHD a tim parametrem neni i kdyz te o tom presvedcuji blaznivi redaktori v recenzich denzity,rozliseni...
Jinak budoucnost je z principu v uplne jinych vecech a ne nesmyslny honbe na techto plivatkach za rozlisenim..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p3v4x 5. 9. 2014 18:38

Takže at to shrnu rozdíl ani nepoznám u QuadHD nebo 2K či 4K narozdíl od HD?
Naposledy upravil seterwohipikule dne 30. 5. 2016 14:18, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněna citace předchozího příspěvku
p3v4x
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 5. 9. 2014 18:49

Mám sice fullHD na telefonu, ale kvůli tomu jsem ho nekupoval, hleděl jsem na jiné věci.
Kámoš si dovezl cosi z Thajska, 6", 960x540, světe div, stále se to jde dívat. HD je rozumný kompromis.
P3vx, jsi docela mimo, soudím i podle ostatních dotazů.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p3v4x 5. 9. 2014 18:50

A kvůli čeho jsi ten telefon kupoval?
p3v4x
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 5. 9. 2014 19:01

Kvůli čemu asi myslíš. Baterie, foťák, úhlopříčka v kompaktním těle, infraport.
Naposledy upravil seterwohipikule dne 5. 9. 2014 19:02, celkově upraveno 1
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zdenda321 5. 9. 2014 19:02

qHD je jeste pouzitelne na 5", ale HD na 5" je videt. na 6" si to uz dost dobre neumim predstavit. jako jo, koukat se da i na displej galaxy mini, jenomze..
zdenda321
Junior

Odeslat příspěvekod p3v4x 5. 9. 2014 19:09

Myslíš tohle 960x540? protože qHD a QHD je něco jiného.
Naposledy upravil p3v4x dne 5. 9. 2014 19:11, celkově upraveno 1
p3v4x
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 5. 9. 2014 19:11

Jo, to asi myslí qHD, 960x540.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cint 20. 12. 2014 11:36

Dobře popsané problémy Win Phone
http://smartmania.cz/clanky/z-windows-phone-se-stava-druhy-android-jak-dlazdice-prisly-o-sve-kouzlo-a-uzivatele-9686
cint
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod kultus 20. 12. 2014 13:25

To je zase debata jako komu se ktery mobil libi nebo nelibi. Kazdy ma jine oci a je zvyknuty na jine displeje. Taky kazdy kouka na mobil z jine vzdalenosti a to jsou faktory, ktere primo ovlivnuji rozlisovaci schopnosti. Navic maji nektere AMOLEDy jinou strukturu pixelu. Fotrik ma doma SGS3 s 4.8" HD displejem a kdyz dam vedle nej svoji G2 s 5.2" FHD si piste, ze je rozdil videt. Nerikam, ze je to nekoukatelne ale rozdil tam proste je i z normalni vzdalenosti nemusim koukat z 10cm. Stejne tak je videt rozdil kdyz dam vedle huawei G6 s 4,5" 960x540, takze koukat se da na lecos, ale qHD na 5" uz je v dobe levnych 300ppi displeju IMHO zoufalost a vyborny zpusob vyrobcu jak prodat levne 5" telefony. Zrejme to funguje. Tim nerikam, ze jsou 2K displeje nutnosti, ale od 5,5" v tom nevidim problem. Pro mne jako amaterskeho fotografa je dobry kompromis hustota pixelu prave 300ppi, odpovida to kvalite bezneho tisku (aspon orientacne). Problem je, ze jsme se dlouho spokojili s FHD televizemi a monitory a proto to nekterym lidem staci.

-- 20. 12. 2014 13:49 --

oooooooooo píše:Jinak budoucnost je z principu v uplne jinych vecech a ne nesmyslny honbe na techto plivatkach za rozlisenim..

O jak daleke budoucnosti se tady bavis? Podivej se tak 3 roky zpatky kdyz konecne zacinali HD displeje, kdo by rekl ze budou rozliseni, ktere predci televize v bezne domacnosti tak brzy. Ted zmykaji displeje a hruby vykon ikdyz nemaji aplikace ani hry, ktere ho vyuzijou. A jak se na to tak divam jeste to potrva. Co prevratneho kdo vymyslel od doby dotykoveho ovladani, ktere prosadil prakticky apple, nebo gyroskopu, GPS? Jak dlouho uz tohle vsechno name? Zpatky se vratil IR port, projektor byl slepa cesta zda se. NFC a bezdratove nabijeni u mne zadny WOW efekt zrovna nevyvolalo. Kdy budou konecne nove typy baterii, protoze je to nejslabsi cast kazdeho mobilu. Nachazime se v dobe, kdy i za castku do 5000 jde koupit velice schopny telefon. Osobne doufam, ze nejakemu pohybu prispeje vetsi tlak cinskych vyrobcu, kteri dotlaci nejvetsi vyrobce k aspon nejake aktivite. Kazdy rok kupuji novou vlajkovou lod SE X10, SGS2, SGS3, SGS4, ale letos je to velka bida a vyber Lg G2 byl dobry krok jak usetrit a uprimne momentalne nevim co bych si pristi rok koupil a vubec to nevypada, ze by mela prijit zmena. Opet vetsi a jemnejsi displeje, teochu vyssi v realu nevyuzitelny vykon, kompenzace trochu lepsi baterii a co dal? Co by se mi libilo pod stromeckem, tak neco jako 10" asus padfone, ale od vyrobcu jako samsung nebo sony, Lg... Vim, ze neni problem dneska koupit kvalitni smartphone a kvalitni relat.levny tablet ale kdo se chce starat o tolik zarizeni.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod freddy158158 20. 12. 2014 15:37

seterwohipikule : 960x540 na 6" si predstavit umim ale leda ve tmě.to neni vhodne ani na 5" .. na 5" leda HD .. na 6" FHD ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků