Nejlepší aplikace pro cestování

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MartinChroust 2. 7. 2014 10:13

Smartphone může být při cestování velmi užitečným pomocníkem. Nejen, že vám ukáže trasu, kudy se dostat ke kýženému cíli, ale aplikace mohou informovat o zajímavých bodech zájmu v okolí, ve městě zase doporučit vhodnou restauraci, hotel či přivolat taxi. Stranou určitě nestojí ani základní fráze v cizích jazycích nebo všeobecné informace o zemi, kterou navštěvujete.

Otázka tedy směruje na vás: Jaké aplikace byste doporučili k využití při cestování? Nemusíte se omezit na výše popsanou funkčnost, zajímá nás, na co při cestování nedáte ve vašem mobilu dopustit. Při vašich odpovědích se prosím držte jednoduchého schématu:

    Operační systém:
    Jméno aplikace:
    Cena:
    Proč právě tato aplikace (výhody/nevýhody):
Šéfredaktor SamsungMania.cz
MartinChroust
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marek7878 2. 7. 2014 10:33

android, booking.com - ta me zachranila uz mnohokrat - zdarma, umozni velmi pohodlnou rezervaci a vyhledavani hotelu podle mnoha parametru ve vasem okoli... zatim fungovala vsude

android ,aplikace google maps - aktualnosti se ji nic nevyrovna. zdarma
android Xe na prevod men
android hagnouts - komunikace
android foursquare
android skupina aplikaci od vyvojare "tripadvisor" - maji hromadu "travel guide" aplikaci pro kazdou zemi... Ty aplikace jsou zdarma a umi navrhnout trasu v dane oblasti s komentari

to co sem uvedl predpoklada mit internet... Zatim ve vsech zemich sem dokazal primo na letisti koupit simkartu s internetem, ktera pokryla cely pobyt - a nikdy nestala vice nez jeden lepsi obed. A mit u sebe aktivni internet se vyplaci - s pokrytim problem nebyva, protoze dneska veskere turisticke lokace byvaji pokryte.. tohle jsem praktikoval at uz po cele evrope, islandu, usa, thajsko, malajsie, blizky vychod, sever afriky...
marek7878
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 7. 2014 10:53

Operační systém: Android
Jméno aplikace: Sygic
Cena:300Kč v akci
Proč právě tato aplikace (výhody/nevýhody): nechci zabloudit
anonymni

Odeslat příspěvekod ipetr 2. 7. 2014 11:06

http://www.radareu.cz/ a jeho apka která je ke stažení z jejich webu.
Při delších cestách na motorce vidím co mne čeká za počásko i mimo ČR.
ipetr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paolous 2. 7. 2014 11:37

Android
Letenky SKYSCANNER, ALETENKY po Evrope nizkonakladovky
TRIPADVISOR mi nasel v Hanoji uzasny masersky centrum :-)
paolous
Junior

Odeslat příspěvekod mikiqex 2. 7. 2014 11:54

handyouch píše:nechci zabloudit


Sygic mám moc rád, spoustu jeho featur jsem si přímo zamiloval, ale zrovna minulý víkend mě v Rakousku prohnal zákazem vjezdu. A jeho trasování mi silně připomíná TomTom a jeho "zkratky" po silnicích třetí třídy (koneckonců Sygic používá jejich mapy), kde se dá jet maximálně čtyřicet (v kolečku ale svítí "90"), zatímco o kousek vedle je silnice první třídy s pohodlnou devadesátkou. V Rakousku stovkou.
mikiqex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod svatas007 2. 7. 2014 12:28

Operační systém: iOS, Android
Jméno aplikace: Jízdní řády idnes.cz
Cena: 0 Kč
Proč právě tato aplikace (výhody/nevýhody): Přehled jizdních řádů v ČR. Vždy vím, kdy mi jede vlak/autobus v daném místě. Nedám na aplikaci dopusit, protože mi vždy poradí, jak se dostat z místa A do místa B, i když jsem v daném místě nikdy nebyl.
svatas007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dr.Sid 2. 7. 2014 13:17

Operační systém: Android (je i na iOS)
Jméno aplikace: Maps with me
Cena: 100 Kč (je i light verze zadarmo - omezeni neznam)

IMHO nejlepsi offline mapy. Vectorova OSM, s velmi rychlym a peknym vykreslovanim, mapy zabiraji malo mista (CR 213 mega, Japonsko 465), maji celkem dost POI.
Google maps jsou jiste nejlepsi co se tyce obsahu, ale offline funkce maji dost omezene. Pro staty s problematickym pristupem na internet v terenu idealni.
Jo, je to jen mapa, nema navigaci. Ma ale vyhledavani (samozrejme offline).
Umi importovat body v KLM .. neni to tak dobre jako byvaly google my maps, ale lepsi nez dratem do oka.
Dr.Sid
Junior

Odeslat příspěvekod ananta 2. 7. 2014 14:45

SmartMaps, Android (před tím na Windows Mobile), od 0 Kč (online)
Offline mapy (Seznamu, asi víceméně nejlepší dosažitelné, aspoň po obsahové stránce), offline adresy, offline body zájmu (včetně importovaných Geokešek), offline navigace, záznam trasy s exportem do gpx, předešlé plánování v PC aplikaci (Managerem, ale musím vyndat kartu do čtečky, zase se ale nic nikam neimportuje/nekopíruje, takže je to vcelku buřt, u WM to ale nutné nebylo:( ).
Po mnoho let neocenitelný pomocník na výlety apod. jak v mobilu, tak v PC.
Tedy jen pro ČR/SR, ale já stejně někam jinam moc nejezdím:)
ananta

Odeslat příspěvekod jannk 2. 7. 2014 20:39

TripIt - cenu na iOS neznám, ale skvělá app pro různá upozornění (odletová gate, zpoždění, ...), plánování, rezervace, vyber sedadla v letadle atd
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod foxtrot 3. 7. 2014 09:00

Operační systém: iOS, Android, WP
Jméno aplikace: TripAdvisor for Mobile (TripAdvisor na WP - používám)
Cena: 0 Kč
Proč právě tato aplikace (výhody/nevýhody): Databáze TripAdvisor je pro mne základní rádce v cizině pro výběr dobrého ubytování a restaurace. Vím, jakou můžu očekávat cenu, vidím fotky a hlavně komentáře od hostů, takže např. si ověřím, že pokoje jsou skuterně velké a čisté, pokrytí wifi dobré a snídaně bohaté. Minimálně aplikace pro WP, kterou používám, neumožňuje bohužel filtrování jako na webu.

-- 3. 7. 2014 09:05 --

Operační systém: WP
Jméno aplikace: Mapy HERE
Cena: 0 Kč
Proč právě tato aplikace (výhody/nevýhody): Ta nejdůležitější aplikace na cesty pro mne. Stáhnu si přes wifi mapy dané země předem, v mapě si vyznačím hvězdičkou oblíbené body zájmu (přestupní stanice, hotel, památky apod.) s možností kategorizace např. podle destinace. Když pak jedu na hotel, vidím, kdy se blíží zastávka, kde vystoupit. Potřebuji-li se někam dostat, mapy mi naplánují trasu pěšky či MHD i s přestupy. Pouze neumějí více variant tras s upřesněním doby odjezdu, vyberou jen jednu - to umí až jiná aplikace s datovými přenosy.
foxtrot
Junior

Odeslat příspěvekod ludek.f 8. 7. 2014 21:17

Android, free verze zdarma
Divím se, že tu nikdo nezmínil mocnou mapovou aplikaci na cyklistiku, turistika atd. atd., Locus (Pro)?! :hm
ludek.f
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jannk 9. 7. 2014 21:15

jo - viewranger je skvela app pro navigaci na kole (jen to chce battery pack, jinak jsem po 50km bez baterky...)
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod A1rh- 11. 8. 2014 17:18

ipetr píše:http://www.radareu.cz/ a jeho apka která je ke stažení z jejich webu.
Při delších cestách na motorce vidím co mne čeká za počásko i mimo ČR.

Při pokusu mapu zvětšit víc než si aplikace myslí že je správně to spadne. HTC Evo 3D
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod demon3333 20. 8. 2014 11:01

Nedavno jsem koukal na americky projekt, ktery bude za chvilku spousten, a resi kompletni zpravu vasich vyletu, pry ma ambice porazit tripadvisor, coz je nesmyslm podle me, nazory?
Naposledy upravil christian dne 20. 8. 2014 12:16, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněn reklamní link
demon3333
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků