myPhone NEXT

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod leed 24. 6. 2014 18:29

Dobrý den,

zakoupil jsem si myPhone NEXT a nefunguje mi na něm správně GPS. Používám sports tracker a navigaci Sygic. U sports trackeru mi to uvádí nesmyslné rychlosti a tudíž i ujetou vzdálenost. U Sygicku mi zas ukazatel kudy jedu skáče někde do pole. Dá se s tím něco dělat? Jedná se o GPS bez připojení k internetu.

Screen ze Sports Trackeru
screen.jpg


Děkuji za odpověd.
leed
Junior

Odeslat příspěvekod Spaidy96 24. 6. 2014 19:02

http://androidforum.cz/post666590.html? ... od#p666590 musis mit ale root a ten udelas pres aplikaci frameroot.
Spaidy96
Junior

Odeslat příspěvekod Beavers 24. 6. 2014 19:28

Vyzkoušej tento postup, je bez rootu a u mě na Nextu funguje:
Stáhni si z Google Play aplikaci GPS Test https://play.google.com/store/apps/deta ... ss.gpstest.
Pak jdi do Nastavení/Služby určování polohy/Klepni na popisek GPS satelity - otevře se hlubší menu/tam zaškrtni Asistence GPS EPO i A-GPS/pak ještě otvř Nastavení EPO a tam zaškrtni Automatické stažení/pak jdi o krok zpět a otevři Nastavení A-GPS a tam změň volič profilu z Google na Nokia. Můžeš pak z nastavení odejít.
Připrav si aplikaci GPS Test, co sis nainstaloval, jdi s telefonem na volné prostranství bez zástavby a aplikaci spusť. Vlez do nastavení aplikace (levým podsvíceným tlačítkem telefonu - Settings - ikona klíče) a tam vlevo nahoře stiskni tlačítko Clear AGPS a pak Update AGPS. Nyní již čekej, až se ti fixne poloha. Od této chvíle by měl telefon fixovat polohu do cca minuty v zastavěném prostoru (ale venku), pokud není problém s anténou. Pokud ne, tak je to asi na reklamaci, případně jiný zásah.
Beavers
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LadislavM 24. 6. 2014 20:03

Funguje. Díky Beaversi.
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod Beavers 24. 6. 2014 20:47

Tak to je dobrá zpráva! Víc takových zkušeností!
Beavers
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spaidy96 26. 6. 2014 11:36

Bohuzel na jinych telefonech ne protoze tam neni nastaveni gps.
Spaidy96
Junior

Odeslat příspěvekod LadislavM 26. 6. 2014 12:10

Na Nextu to ukazuje i přesnost v metrech. Obvykle 3m a to bez použití datového připojení.
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod leed 30. 6. 2014 18:09

Zkoušel jsem daný postup bez rootu a stále mám stejný problém. Je pravda, že načtení pozice kde se nacházím je rychlejší.
leed
Junior

Odeslat příspěvekod LadislavM 30. 6. 2014 19:17

Mě to dle návodu od Beaverse fungovalo ihned a přesně. Je to bez rootu.
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod leed 30. 6. 2014 19:45

Byl jsi při nastavováni připojen k datům?
leed
Junior

Odeslat příspěvekod LadislavM 30. 6. 2014 20:09

Asi byl, neboť jsem stahoval aplikaci a vše probíhalo rychle.
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod leed 1. 7. 2014 16:08

Když zaškrtnu v nastavení EPO Automatické stažení, tak mi to na 25% napíše, že se aktualizace souborů EPO se nezdařila (pří zapnuté WIFI). Co dělám špatně nebo kde je chyba?
leed
Junior

Odeslat příspěvekod Topes 16. 7. 2014 08:01

Nejakou nestastnou nahodou jsem pri hrani ping pongu zavadil kapsou s telefonem o roh stolu a to kryci sklo mi na nextu prasklo a to jako ze hodne. Da se to reklamovat kdyz to ma mit kryci sklo dragob trail ktere by melo byt neposkoditelny ? Zas takovy naraz to nebyl a jeste k tomu pres kapsu u dzin tak me to zarazilo.
Topes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LadislavM 16. 7. 2014 08:51

To sklo je odolné proti poškrábání a ne proti prolomení o roh stolu.
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod Topes 19. 7. 2014 19:37

Ja ze tehdy videl video jak do toho borec triska sroubovakem,kladivem atd a sklo ani prd...tak holt to v realu takovej zazrak neni.
Topes
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků