Nokia Lumia 630 / 635 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tatamuk 29. 5. 2014 06:22

Přidávám pár postřehů. Poté co jsem uložil do šuplíku iPhone 5 z důvodu nutnosti používat dvě SIMky, jsem se nečekaně dobře s Lumií sžil. Jediné co mě chybí (moc) je Servis24 a Do Not Distrub.
tatamuk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AndyAaron 29. 5. 2014 06:45

Zjišťoval jsem jak to je a zatím to prostě u nás není možné. Snad brzo v budoucnu...

Co mě ale trápí, je ten headset. Dnes jsem vyhrabal ze šuplíku špunty, které byly přibaleny k N8 (nepoužíval jsem je, špunty mi nevyhovují). Headset obsahuje i ovládání hlasitosti a tlačítka přehrávače. Zapojil jsem do 630 a nic. Ani hudbu to nepřehrává ve sluchátkách.
To už byl třetí headset, co jsem zkoušel (základní pecky z C2, které jsem používal asi půl roku bez problému, základní pecky z C5 a špunty z N8 a nic. O bluetooth sluchátku Jabra ani nemluvě). Jediné co funguje na přehrávání hudby jsou Koss PortaPro.

Dělám něco špatně? Nebo je špatný ten 3,5mm jack? Nebo prostě standardní headsety s Lumiemi, potažmo s WP nefungují? Má někdo podobnou zkušenost?

Edit: To tatamuk: zkoušel jsi nějaký headset? s jakým výsledkem?
Sony CMD-J5 -> Siemens C35 -> Siemens C65 -> Siemens CX65 -> Nokia 6124 -> Sony Ericsson C702 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 630DS + iPhone 6 128GB
AndyAaron
Junior

Odeslat příspěvekod tatamuk 29. 5. 2014 07:08

Já mám na hudbu iPod, ale sluchátka od iPhone jsem zkoušel a normálně fungují, i když projev je znatelně horší než u Apple. Jinak já jsem fakt spokojený za ty peníze pro mě fajn. Když jsi vzpomenu, jak jsem byl s iPhonem opatrný, aby se nepoškrábal, nenamočil, že jsem se ho pomalu bál nechat na zahradě na stole. Dnes jsem bez stresu, i když mi trochu iPhone chybí.
tatamuk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AndyAaron 29. 5. 2014 07:29

Díky za info. Snažil jsem se hledat i podporu na Nokia.cz, ale tam jsou jen odkazy na forum, twitter a fcb. Prodejnu v Brně v Olympii zrušili a ukazuje mi to jen nějaké servisní středisko ve Slatině. Tady na fóru jsem taky ohledně headsetů nic moc nenašel.
Sony CMD-J5 -> Siemens C35 -> Siemens C65 -> Siemens CX65 -> Nokia 6124 -> Sony Ericsson C702 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 630DS + iPhone 6 128GB
AndyAaron
Junior

Odeslat příspěvekod Pedriito 29. 5. 2014 08:43

Co mě ale trápí, je ten headset.


Zkoušel jsem špunty od samsungu wave a fungujou tak nějak napůl - musí zústat trošku povystrčený z jacka... Soňácký velký klapky na uši fakčí normálně. A klasický reprobedny k PC, zkoušel jsem dvoje, šlapou taky. Problém bude v kolících (zástrčkách), ty od samsungu mají jinak uspořádaný dotykový plochy.. ostatní jsou stejný (nejspíš standart).
:-)
Pedriito
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AndyAaron 29. 5. 2014 09:30

Zkoušel jsem teď ještě jedny sluchátka, špunty od Sony a v pohodě. Vypadá to, že čistě sluchátka fungují, ale pokud to má být headset zároveň na telefonování, tak to mi nefunguje.
Sony CMD-J5 -> Siemens C35 -> Siemens C65 -> Siemens CX65 -> Nokia 6124 -> Sony Ericsson C702 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 630DS + iPhone 6 128GB
AndyAaron
Junior

Odeslat příspěvekod mpolan 29. 5. 2014 10:06

U headsetů pozor, některé telefony mají prohozené uspořádání jednotlivých "polí" u jacku. Pak to nefunguje a je třeba koupit nějaký originál od té dané značky, co nejnovější. Headset od N8 je ještě starý typ, takže zkusit nějakou novinku Nokia. Vyzkoušel bych WH-208, POP nebo v nouzi WH-102.
Není důležité zvítězit, ale pořádně si to užít!
Mám o osm koleček víc!
mpolan
Junior

Odeslat příspěvekod AndyAaron 29. 5. 2014 12:04

Díky za info. Díval jsem se a WH-102 by měly být ty, co byly k C5, takže ty nefungují.
Našel jsem ještě WH-902 a k těm byl popisek, že je pro starší Lumie (610, 710, 800), ale tajně doufám, že bude fungovat i na 630 DS, ty se mi zamlouvají. WH-208 a WH-510 POP vypadají taky dobře, ale už to jsou špunty. Já raději klasické pecky. Po cestě domů se stavím v obchodě, vyzkouším a dám vědět.
Sony CMD-J5 -> Siemens C35 -> Siemens C65 -> Siemens CX65 -> Nokia 6124 -> Sony Ericsson C702 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 630DS + iPhone 6 128GB
AndyAaron
Junior

Odeslat příspěvekod AndyAaron 29. 5. 2014 17:19

Tak odzkouseno a WH-902 funguji paradne. Muzu doporucit. Na nokiashopu jsou kolem 700kc, ale trosku jsem pohledal a daji se koupit kolem 300kc v kamennem obchode. Takze ted uz jsem spokojenej jako zelva. Zitra me ceka 200km v aute, tak jeste odzkousim tu navigaci.
Sony CMD-J5 -> Siemens C35 -> Siemens C65 -> Siemens CX65 -> Nokia 6124 -> Sony Ericsson C702 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 630DS + iPhone 6 128GB
AndyAaron
Junior

Odeslat příspěvekod mpolan 30. 5. 2014 08:01

Na tu navigaci jsem taky zvedavy, tak pak dej vedet. Jinak co se tyka sluchatek, ja radsi bezdrat.
mpolan
Junior

Odeslat příspěvekod dede 30. 5. 2014 17:51

Tak mám telefon den a hned jsem zklamaný.
Velmi, velmi, velmi špatný příjem Wifi!!! Dál jak 5m od AP nechytá nic. Manželka s SE mini má slušný signál i na zahradě tak 40m od AP.

Evidentně jsou špatná všechna rádia, protože sílu signálu O2, jehož BTS mám 2km od baráku mi ukazuje 3čárky z 5ti.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 30. 5. 2014 18:20

A není to jen vada tvého kusu?
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mpolan 30. 5. 2014 19:09

dede: Jednoznačně vadný kus, reklamovat a nespamovat diskuse nesmysly.
Není důležité zvítězit, ale pořádně si to užít!
Mám o osm koleček víc!
mpolan
Junior

Odeslat příspěvekod AndyAaron 31. 5. 2014 09:23

Tak u me WiFi v pohode, stejne tak mobilni signal - mam obe sim od tmobile.
Sluchatka mam radeji po dratu, Bluetooth zere baterku a casto volam s lidmi ze zahranici a tam, abych dobre slysel, tak se stereo headset hodi.
Add ta navigace:
Vcera cesta Brno - Tabor. Prvni pulhodinu v pohode,az jsem se zacal tesit, ze to je v poho. No a pak to zamrzlo. Vypnul jsem Here Drive+, zapnul Seznam mapy. Tam to polohu normalne zobrazovalo. Vypnul jsem mapy, zapnul HD+ a zase to fungovalo. Asi 10 min. Pak to zase zmrzlo, ale uz bylo potreba restartovat telefon. Potom jsem nechal zapnute seznam mapy soubezne s HD+. To fungovalo, ale pred Taborem to zase zmrzlo. Takze zadna hitparada. Dnes jedu Tabor - Olomouc, tak zkusim jen seznam mapy a/nebo endomondo a uvidim jestli ta lokace pozice taky zamrzne. Pokud ano, tak je asi nejaky spatny gps modul. Pokud to bude fungovat, tak to nejspis nejal blbe spolipracuje s HD+.
Sony CMD-J5 -> Siemens C35 -> Siemens C65 -> Siemens CX65 -> Nokia 6124 -> Sony Ericsson C702 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 630DS + iPhone 6 128GB
AndyAaron
Junior

Odeslat příspěvekod Mizi 31. 5. 2014 22:02

Ja mam prijem wifi i mobilního signálu v pohodě, to bude urcite problém konkrétního kusu.
Navigaci Drive+ jsem zkoušel dneska, Ostrava - Olomouc a zpátky bez problémů.

Napsáno na 630DS :)
Mizi
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků