Rozsirení wifi UPC Wi-Free

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pisek3 21. 9. 2017 16:11

Zdravím, chci poradit s rozšířením wifi sítě kabelové společnosti UPC. Jde o to, že pracovně bývám na různých místech a ve většině případů lze chytit signál UPC Wi-Free. Přihlašovací údaje mám, protože jsem zákazníkem spol. UPC. Jde o to, že signál wifi je většinou slabý a není na místě, kde se pohybuji. Proto bych potřeboval nějak tuto sít rozšířit.

Kdyby to byla standartní síť, tak s tím není problém, ale tato je zabezpečená pomocí standartu wpa2-eap. Chtěl bych jestli by někdo nenavrhl nějaké rychlé-levné-jednoduché řešní ... Díky
pisek3
Junior

Odeslat příspěvekod polda 21. 9. 2017 16:39

Co?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod herma 21. 9. 2017 19:15

pořídit si mobilní připojení. tvůj dotaz je jak ze školky.
herma
Junior

Odeslat příspěvekod spam4u 22. 9. 2017 11:56

Není problém se k síti UPC Wi-Free připojit routerem jako klientem a vysílat jí pod jiným názvem.
spam4u
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 22. 9. 2017 12:59

Teoreticky by to jít mělo, obávám se ale že toto má UPC ošetřeno, navíc jestli je neco takového zakázáno v podmínkách užívání služby, tak si koleduje o malér.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 9. 2017 14:24

Nakopat těsně pod záda.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kysa 24. 9. 2017 12:50

Ne, zepředu, aby si to dýl pamatoval....
Kysa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TomZuz 31. 12. 2017 12:02

Zdravím, řeším to samé a určitě to není špatný nápad, naopak!

Problém je, že na to je potřeba Extender, do kterého jde uvést nejen jméno wifi a heslo, ale i uživatelské jméno. Zkoušel jsem koupit dva a ani jeden nešel. V poradně na Alze taky nikdo nevěděl. Jedině zkusit koupit zase další a zkoušet to dokola.

Každopádně např. můj Samsung Galaxy S7 Edge to přesně jak oba potřebujeme v pohodě zvládne. Dokáže se připojit na UPC Wi-Free a z něj vytvořit hotspot s mým vymyšleným názvem wifi a heslem tak to bez problémů používám. Starší Samsungy uměly sdílet jen mobilní síť, ale Samsung i wifi. Takže prakticky to funguje, jen najít extender aby to šlo i bez toho Samsungu.

Tyto extendery jsem zkoušel a nic. Jde tam jen jméno wifi a heslo a uživatelské jméno není kam vložit:
https://www.alza.cz/gembird-wnp-rp-002-w-d4293271.htm
https://www.alza.cz/edimax-ew-7438rpn-mini-d2260943.htm
TomZuz
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků