jak zapojit mezi sebou telefonní patch panely

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod davude547 14. 9. 2016 19:39

dobry den potřeboval bych poradit jak zapojit mezi sebou dva telefoní patch panely . mám jeden rack ve kterem je stavajíci patch panel k nemu mam dotažený dvaceti pin ktery je zároven dotažený do nového raku kde budu dávat nový telefoní patch panel jak je mezi sebou propojit dekuji za pomoc
davude547
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PremaH 14. 9. 2016 19:56

To je analogová ústředna? Já nevím, ale to propojit z patch panelu do patch panelu nejde. To se musí natáhnout z ústředny zvlášt svazek. Ale možná se mýlím.

Nebo to chceš paralelku?

Přema.
PremaH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.kv 14. 9. 2016 20:14

Duplicitní dotaz smazán
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 15. 9. 2016 06:46

Co je to dvacetipin? Dvacetipárový kabel? Jaký patch panel? Se standardními RJ11 / RJ45 konektory?

Z dotazu jsem nepochopil, jestli budou telefony připojeny pouze v novém racku, nebo některé v novém a některé ve starém.

Varianta 1: ve starém racku použiješ dva patch panely pod sebou (jeden už tam máš a druhý přidáš, zapojíš do něj ten dvacetipárový kabel) a podle potřeby krátkými patch kabely uděláš propojky mezi jejich konektory.

Varianta 2: na každý pár toho dvacetipárového kabelu nacvakneš konektor a strčíš ho do patch panelu ve starém racku. Levné, ale po technické stránce nic moc, pokud se už do starého racku nepoleze, tak by to šlo, ale pokud se sem budou průběžně připojovat a odpojovat telefony, tak by se mi to řešení nelíbilo. Musely by to být konektory určené na drát/licnu s tím průřezem, co máš v kabelu.

Varianta 3: Nebo snad chceš ty panely ve starém a novém racku zapojit paralelně a řešíš, jak pohodlně bez nějakého odizolování - zkroucení - pájení - zaizolování spojit 40xtři dráty (vždy jeden z ústředny, druhý do starého patch panelu, třetí do nového)?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kysa 15. 9. 2016 20:01

Předpokládám, že dvacetipin je dvaceti pár. Pokud máš patch panel s 20 tel. linkami a chceš je prodloužit dál, jinam, tak buď koupit další telefonní patch panel a osadit na obě strany 20ti páru a v původním racku propojit krátkýmy patch káblíky, ale to už psal vladimir.

Další možnost je v původním racku patch panel zrušit a nahradit KRONE svorkovnicemi http://www.volta.cz/svorkovnice-typu-krone-neorig-rozpojovaci/?gclid=CIaKzNCGks8CFUgo0wodljwNzg Je to na 10 párů, takže budeš potřebovat 2ks. Ušetříš tím 2 spoje, ale bude to pracnější. Na druhou stranu můžeš ten patch panel použít v novém racku.

Pokud je záměr jiný je potřeba ho pořádně a srozumitelně popsat.
Kysa
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků