Excel - Podmíněné zobrazení rozevíracích seznamů

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jancaricek 3. 8. 2011 21:55

Poradíte mi prosím někdo. Potřebuji v excelu provést následující:
V jedné buňce mám vložený rozevírací seznam (vložila jsem pomocí Datového nástroje Ověření dat). Je možno, aby se po zvolení jedné možnosti z tohoto seznamu objevil ve vedlejší buňce jiný rozevírací seznam? To stejné po výběru jiné možnosti z prvního seznamu se pak v jiné buňce objeví další seznam? Nebude se jednat o číselné, ale textové seznamy.
Nevím jak na to a jestli to vůbec jde, napadlo mě použít funkci "Když", ale nedaří se mi......
Díky J.
Jancaricek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xlnc 4. 8. 2011 00:49

Pokud si rozumíme, pak máte na mysli propojené/závislé seznamy - viz Jiří Číhař:

http://dataspectrum.cz/dwnl/propojene_seznamy.zip
Petr Pecháček
xlnc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jancaricek 4. 8. 2011 12:28

Děkuji, přesně tohle jsem potřebovala :-)
J.
Jancaricek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod freename 6. 3. 2018 06:52

Dobrý den,

narazil jsem zde na řešení problémů, kdy potřebuji vytvořit řekněme tři seznamy přičemž dva z nich jsou závislé na prvním. Podle toho, co se zadá v prvním seznamu se objeví v druhém a třetím. Chtěl jsem se podívat do výše uvedeného souboru na postup, ale odkaz byl již neaktivní. Mohl by mi prosím někdo s tímto poradit?

První seznam jsem schopen udělat. Hodnoty zobrazující se ve druhém seznamu dle prvního rovněž, ale s třetím mám problém. Ve třetím jsou jiná data než v druhém a tak nemůžu pojmenovat oblast stejně jako pro data v druhého seznamu.


Děkuji za rady
freename
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků