V Tento počítač nejde vymazat zástupce odpojeného disku

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PC Trouba 13. 11. 2017 21:27

Zdravím a prosím o radu. Mám notebook s Windows 10, externí disk WD MyPassport 1TB. Když jsem ho koupil nový (ten disk) tak jsem ho připojil k TV a zkoušel na něj nahrávat. TV si ho zformátovala a asi se něco podělalo, protože když jsem ho potom zformátoval zase na NTFS tak přestalo fungovat na notebooku automatické připojování., Vždycky musím do Správy disků a přidělit mu písmeno ručně. S tím jsem se tak nějak naučil žít. Horší je že poslední dobou mi (po korektním odebrání) zůstávají v Tento počítač zástupci disku a nezmizí ani po restartu. Tak co se stane až dojdou písmena??? 8-S Pokud připojím HDD k televizi není problém, připojí se, přehrává. Jiné disk a flashky se k notasu připojují a odpojují v pohodě, problém je jenom s tímhle jedním.
Díky předem za rady. Automatické připojování neřeším i když by potěšilo. Jde mi jen o odebrání toho kvanta nefunkčních zástupců.
PC Trouba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PC Trouba 16. 11. 2017 18:18

Tak jsem na to přišel (kdyby to někoho zajímalo). Pokud notebook vypnu a zapnu tak tam ten nefunkční zástupce externího disku zůstane. (V dotazu jsem psal RESTART a přitom jsem myslel OFF / ON, myslel jsem že je to totéž). Měl jsem jich tam za pár týdnů F-P Jenže pak jsem něco instaloval, program vyžadoval restart a ejhle - zástupci jsou pryč. Takže není vypnutí a zapnutí jako restart. Nechápete že? Já taky ne.
PC Trouba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 16. 11. 2017 18:52

No protoze se W10 nevypinaji, ale pouze uspavaji. Coz ano, nekdy dela paseku.
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC Trouba 17. 11. 2017 17:56

Nojo, to je pravda. Teď jsem zkusil u noťasu vyndat baterii, vypnul, zapnul a zástupci nikde. Takže pokud je tam baterie tak se opravdu uplně nevypne. To jsem nevěděl. Děkuju :-)
PC Trouba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PC Trouba 12. 8. 2019 16:04

Já bych tedy s dovolením obnovil toto moje dávné vlákno, jestli se nenajde někdo kdo by poradil. Potíže stále přetrvávají, notebook odmítá přidělovat písmeno externímu disku WD Elements (ostatní ext. bez problémů). Disk jsem právě zazálohoval na jiný disk, takže s tím "porouchaným" můžu dělat cokoli bez obav o data. Co byste mi teda poradili aby se při připojení přidělilo písmeno disku a po odpojení zmizelo z nabídky v "Tento počítač"? Díky předem
PC Trouba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.kv 12. 8. 2019 18:49

Zvládneš použít diskpart?
Pokud ano tak příkaz clean a pak postupovat jako u každého nového disku při prvním připojení do OS.
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC Trouba 12. 8. 2019 21:03

DÍKY SEŠ BOREC 8-D
Sice jsem maličko musel gůglit, ale dal jsem to a ani to nebolelo. Diskpart.exe/list disk/select disk 1/clean a hotovo. Pak jenom Tento počítač/Spravovat/Správa disků a tam se objevila ta kýžená tabulka o opravě MBR k čemuž jsem nevěděl jak se dostat. Super a ještě jednou díky :tleskani
PC Trouba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.kv 14. 8. 2019 07:56

Nemáš zač a chválím za samostatnost se zvládnutím diskpartu. :-)
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků