Mini Pc na HD video a stream z O2

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jirka.king 8. 9. 2018 08:12

Ahoj potřeboval bych poradit jaké nám pořídit mini PC k 4k 43" televizi.

Potřebuji jej pouze na přehrávání videí přes HDMI 4k 60hz (USB vstup) a streamování O2 TV do televize přes prohlížeč (připojení LAX+Wifi). Nejspíše tam bude Win10.

Teď jsem koupil box Tesla QX8 Pro který výkonem stačí ale bohužel Android 7.1 se neustále zasekává nebo nejde vůbec spustit. O2 aplikace v něm také není stabilní, budu jej proto vracet (nemám už k Androidu důvěru).

Jiné další podmínky nemám, máte nějaké rychlé návrhy. Cena co nejnižší, žádné jiné funkce opravdu nepotřebuji.

Díky.
jirka.king
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 9. 2018 08:25

Odroid C4? :)

Či nějaký NUC.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 8. 9. 2018 09:17

Osobně bych pořídil nějaké plnohodnotné PC s malou základní deskou a do nějaké malé bedny.

Pořídíš si k tomu BT klávesnici nainstaloval nějakou verzi linuxu a je to....

Dal bych tam nějaký SSD pro OS + HDD na data (filmy pokud je nemáš na NAS či jiném PC)

Pokud tam připojíš i USB DVB-T2 tuner můžeš i nahrávat TV pořady.

EDIT: Jsem se díval co jsi to koupil ten Tesla QX8 Pro
Nestíhá to přehrávat filmy z HDD?
Máš to připojené přes kabel k internetu? Zda není zasekávání problémem rušení wifi.....

Taky koukám že to má pouze jednu anténu a to v pásmu 2G pouze jeden stream a šířce kanálu 20MHz (40MHz se nedá většinou používat v městech - rušení) je přenos max 150Mbps což na video je málo + rušení to ještě sníží.....

Skus ho napřímo propojit kabelem k ISP jinak taky nemusí stíhat tvůj router.
Naposledy upravil soban dne 8. 9. 2018 09:40, celkově upraveno 1
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jirka.king 8. 9. 2018 09:36

Chci Mini Pc kvůli velikosti a montáži za TV co mám na zdi, bednu opravdu žádnou už nechci (jeden PC už mám). Na NUC jsem koukal a asi vede ve výběru jen nemohu posoudit graf. kartu jestli zvládne přenos 4K HD videa.
V mini počítám jen SSD na systém, veliký HDD nepotřebuji (mám případně v síti)
Tuner nepotřebuji, příjem máme nic moc. Proto máme v rodině O2 TV ale musím se připojovat přes web.

Ta Tesla výkonově stačí na 4k HD ale asi mám špatný kus, prostě se někdy vůbec nezapne (černá obrazovka a Android nezačne nabíhat) a ta O2 aplikace proste pořád zamrzá. Jak připojení přes LAN i Wifi. Vždy to musím odpojit na několik hodin od 230V a potom se mi to na chvíli podaří rozběhnout. Prostě to vrátím.
jirka.king
Junior

Odeslat příspěvekod soban 8. 9. 2018 09:54

Aha jak to zamrzá stylem že to vůbec nenaběhne tak je to KO a nebo si to nerozumí s TV a správně se nenastaví HDMI výstup.

Ty NUC se mě zdají zbytečně drahé a výkon nic moc.

A za TV je většinou nějaké místo, pokud ji nemáš na držáku na stěně.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jirka.king 8. 9. 2018 11:00

TV mám na zdi místo za cca 8 cm, pod televizí nic jelikož je to v ložnici. Zamrzá to jak při startu, kdy tv pozná signál na vstupu HDMI a zobrazí se i rozlišení 4k ale ukáže se jen černomodrá obrazovka a dál to nenaběhne. Poté i ta aplikace O2 si s tím nerozumí přitom na tabletu a mobilu je to vše OK.
jirka.king
Junior

Odeslat příspěvekod polda 8. 9. 2018 16:51

Co Chromecast ? Na O2 stream u mne v pohodě. Na 4K dražší ULTRA
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 8. 9. 2018 18:58

jirka.king píše:TV mám na zdi místo za cca 8 cm, pod televizí nic jelikož je to v ložnici. Zamrzá to jak při startu, kdy tv pozná signál na vstupu HDMI a zobrazí se i rozlišení 4k ale ukáže se jen černomodrá obrazovka a dál to nenaběhne. Poté i ta aplikace O2 si s tím nerozumí přitom na tabletu a mobilu je to vše OK.


Tak potom něco takového https://www.tsbohemia.cz/hp-prodesk-400 ... 85215.html nebo https://www.tsbohemia.cz/intel-nuc-7-ho ... 82705.html

Akorát ta cena, u toho prvního je jako doplněk i vesa držák za TV(monitor) akorát nevím zda se dá našroubovat držák ten PC a pak TV.

Viz: http://www8.hp.com/sa/en/products/oas/p ... id=6776272
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod symbian 8. 9. 2018 23:27

Na eBay se dají sehnat HP ProDesk 400, 600 / EliteDesk 800 G2 za cca 300 € s 6500T. HDMI 2.0 je s integrovanými grafikami problém, ale protože mají DisplayPort, tak koupíš redukci na HDMI 2.0, která stojí do 1000,- a máš vystaráno.

Na Windows 10 je podle mne O2 TV Aplikace. Běží docela dobře. Jinak O2 taky prodává ten jejich SetTop box...tak jestli by to nakonec nebyla nejjednodušší cesta a prostě tu O2 TV oddělit do samotné krabičky.
symbian
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků