LN na běžné použití/hry, 20 000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod CSRussell 7. 1. 2018 22:12

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: LN/Classic... Hluk víceméně momentálně neřeším, ale v rámci možností čím tišší, tím lepší.

UCEL PORIZENI SESTAVY: Víceméně hraní her, nepotřebuju nejnovější pecky, ale budu rád, když už to, co si koupím, pojede na vyšší detaily. Řekněme tedy, že aby tam hry 2-3 roky jely na vyšší/plné detaily, pokud možno.

FINANCNI LIMIT: Co se týče limitu, tak bych se rád pohyboval kolem 20 000 Kč. Když bude o nějakou tu tisícovku víc, asi se nic nestane, ale tohle je pro mě takový základ, jelikož budu nejspíš potřebovat ještě kupovat monitor a OS.

OPERACNI SYSTEM: Jsem zvyklý na Win, takže bych vzal 10ky, ale ty bych nejspíš nezapočítával do této ceny, koupím samostatně.

SESTAVITE SI PC SAMI?: Ne, do toho se určitě pouštět nebudu. PO pročtení pár témat bych se rád se stavbou obrátil na někoho z místních. Ještě jsem nenašel téma, kdo všechno sestavení nabízí, takže pokud můžeme doporučit někoho z JM, ideálně z Brna, budu rád.
BUDETE TAKTOVAT?: Určitě ne.
MONITOR + JEHO ROZLISENI: Momentálně jeden polofunkční mám (zaoblený Samsung 27", ale v pravé části nefunkční, tudíž může být použit pouze jako sekundární), další v plánu dokoupit v následujících měsících, jelikož tohle je nouzovka. Ale do ceny není potřeba přidávat, bude zvlášť.

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN: Do ceny stačí samotné PC, myš mám, klávesnici dokoupím dle fóra.


Co se týče ceny, jsem poměrně flexibilní, ale rád bych se držel u těch 20k. Pročítal jsem místní témata na podobné sestavy. Ve spoustě návrhů jsem viděl i3-8100, což mě překvapilo, ale předpokládám, že v této cenové relaci si na lepší i5 člověk může asi nechat zajít chuť. Stejně tak jsem viděl návrhy na Nviditu 1060, buď 3 nebo 6GB. Samozřejmě čím víc GB, tím víc Addidas, ale stojí to za příplatek?
Co se týče ram, do začátku bych si asi představoval 8 s tím, že bych nejspíš v následujících měsících dokoupil dalších 8 pro hladší chod.
Ohledně disku... Určitě SSD, na základní systém a nejčastější programy si myslím, že by mohlo stačit 120GB SSD s tím, že na hry a soubory bych si vzal asi 1TB disk.
Zároveň bych se chtěl zeptat, jak je to s konektivitou BT a Wifi u PC? Vše je součástí procesoru nebo je potřeba něco doplňovat? Posledních 10 let mám jen notebooky, takže se neorientuji.

Vycházel jsem z této sestavy:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... FG01446201

Vím, že víceméně vše v dané sestavě je, stačí vyměnit SSD za menší a objednat, ale rád bych se alespoň informoval ohledně procesoru a grafiky.

Díky
CSRussell
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 9. 1. 2018 12:12

teď jsem klikal tady vedle sestavu vč. monitoru za ~25k

wifi / bt nemají klasické sestavy.. muselo by se to řešit samostatně k tomu.. desky s wifi jsou buď high end a nebo jen maličké do HTPC.. je lepší, pokud je potřeba, to řešit samostatně.. stačí do USB, nebo kdybys chtěl, tak jako rozšiřující kartu do PC.

za mě, jestli je to možné, vzít 6GB grafiku, je to lepší.. už dnes si na nových hrách jinak nenastavíš ani vše na max, protože ti to 3GB VRAM nedovolí.. pokud bychom hledali šetření všude, může být, ale očekávej snižování detailů.

120GB SSD... na systém stačí.. ale.. je to taky dost ořezané řešení.. vedle 240GB verze je pomalejší, má nižší životnost a poměr cena / GB je také horší.. opět, jestli hledáme 700,- šetření, může být, ale.. abys toho později nelitovat..

Jestli jsem na něco zapomněl, tak se klidně ptej.. Jinak z Brna su já a Python určitě.. a kdoví, jestli se ti neozve ještě někdo ;)
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků