PC k vanocum: Classic, +/- 20 000 CZK PUBG

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pikopilot 14. 12. 2017 08:31

Zdravim,

svagr chce kupovat synovi novy pocitac k vanocum. Primarne na PUBG. Zahladem by melo byt i3-8100 + GTX 1060. Chtel bych vas poprosit o posouzeni jeho vyberu nebo doporuceni lepsi varianty.

Zakladni parametry: Hluk classic, rozpocet lehce nad 20 000 CZK :) , Windows NE, Taktovat NE, Periferie NE, Monitor ANO

Skrin: Phanteks Eclipse p400s
Zdroj: Seasonic s12ii 620W
Ventilatory: Artic Fan F12
Procesor: i3-8100
Ventilator: Arctic Cooling Freezer 7 pro
MB: prosim poradte vhodnou desku
HDD: WD Blue EX 1TB
SSD: Sandisk SSD Plus 120GB
RAM: Kingston HyperX Predator 8GB
GK: MSI GF GTX 1060 3GT OC 3GB
Monitor: prosim poradte 24" full HD

Predem diky.
pikopilot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 14. 12. 2017 08:33

zeptám se, ať v tom máme jasno.. monitor je v ceně 20k? Jestli ano, bude to silně kompromisní.. jestli ne, dalo by se s tím něco dělat ;)

pokud je to 20+monitor mohlo by to být např takhle dal jsem skříň s oknem, protože asi chceš.. jinak je levnější bez okna..

snažil jsem se vybrat věci, co jsou skladem nebo "snad" do dvou dnů..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 14. 12. 2017 11:19

O 800 dražší, ale s 6GB verzí grafické karty za cenu menšího SSD. 3GB už je dnes docela málo a byla by škoda připravovat se o vysoké detaily, když samotný čip by to zvládal.

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... ZE013ZEG01

V době vytvoření vše skladem, ale nesmíš váhat moc dlouho.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 12. 2017 11:38

Par stovek lze stahnout bez vetsi bolesti. (Myslim, ze tomu 2470HE navic chybi v baleni kabel, ale ruku do ohne za to nedam.)

Ja dal AOC 22", pridal HDMI kabel ... a provedl par zmen, ktere jinak uzivatel nepozna.

23.533,- Kc

a potom s 240GB SSD, coz je VELMI DOPORUCENIHODNY DOPLATEK:

24.313,- Kc

... pokud tazatel chce 24" tak samozrejme ten BenQ 2470HE zustane v platnosti. Je to dobry VA panel za dobre penize. Ja se snazil jen o usporu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 14. 12. 2017 11:57

24 by kabel mít měla, 22" verze ne. Ale už je to docela dlouho co jsem nějaký měl v rukách.

Spartany ti drží? Já jich sice neosadil moc, ale na třech mi začal zlobit ventilátor, tak jsem utekl zpět k Freezeru, i když je o stovku dražší. Zase je subjektivně o fous tišší.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 12. 2017 12:12

Spartany mi (tuk, tuk) jedou. Nedal jsem jich moc, radeji take davam Freezery. Ale kdyz uz jsem to "katoval na kostech" ... dal jsem Spartana.

BTW ony vsechny SPC ventilatory se casem rozpadnou, ani ty ve skrinich nejsou kdovi co. Kde to jde (cti: budget dovoli), davam F12 Silent, to jsou drzaky.

U BenQ vim, ze je drat u 2470HM ... pak je H a pak je HE, coz je levna verze. A tam prave nevim, jestli ten drat bude. Chtelo by to zjistit, ale v pracovne mi lezi akorat HM -ka.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pikopilot 14. 12. 2017 12:39

Panove, dekuji vam za vase doporuceni a za vas cas, ktery jste tomu venovali. Vecer to se svagrem probereme. Jeste jednou dik!
pikopilot
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků