Nové PC do 15k (využití starších komponent?)

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod RoboBrouk 15. 11. 2017 19:16

Zdravím,

chtěl by si do konce roku pořídit nové PC a potřeboval bych poradit. Díval jsem se na doporučené sestavy, jenom se chci optat, jestli by se nenašla nějaká úprava k mým požadavkům:

Využití: Hry - u těch bych se zastavil - nehraju nejnovější FPSka atd., stačí když to rozjede novou FIFU (plynule na nejnižší detaily, na vyšší stejně nehrávám kvůli mulťáku), Football Manager aby dobře odsýpal (kdo nezná - tady je důležitej procesor a RAMky) a jinak hraju starší kousky nebo hry od Paradoxu a izometrické RPGčka...jinak internet a filmy
Hlučnost: Je mi u zadku
Finance: Do 15. tisíc
OS mám Win10
Monitor: Mám LG Flatron E2350T (1920x1080)
Pouze skříň, periferie mám
PC si klidně postavím sám, skládal jsem si i ten "aktuální" viz. níže
Taktovat nechci, odpálil jsem si na tom starou grafárnu, tak se tomu pro jistotu chci vyhnout

Nevím, jestli je z toho vůbec něco použitelné, ale mám doma tohoto stařečka:

Obrázek

Už mu bohužel blbne zdroj a odešly dva větráky. Pochybuju, že by z toho bylo něco použitelné až na skříň, ale pro jistotu se ptám. Ještě k tomu mám sekundární pevný disk Western Digital Caviar Green 1TB, ten určitě připojím i do nového PC (mám tam uloženou veškerou muziku, filmy, fotky atd.)
RoboBrouk
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 15. 11. 2017 20:11

Ani ta skříň ne. Ta grafika se dost pravděpodobně upekla tím, že byla zabalená do téhle... věci. Nechal bych ten terový disk, maximálně DVD mechaniku, pokud ji používáš.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoboBrouk 15. 11. 2017 20:24

Díky moc za radu...takže bych bral tu doporučenou sestavu za 14k.

Nějaká rada, co přikoupit za těch 1500,- (plus je tam ještě pár stovek rezerva), co ušetřím za pevný disk, který už teda mám? Třeba druhou RAMku na 16GB? Nebo tam už za ty prachy moc rozdíl nebude a mám to nechat být?
RoboBrouk
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 15. 11. 2017 20:54

Větší SSD, pokud ho využiješ, a osobně bych vyměnil skříň.
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2 ... 59013E7D01

Víc toho v limitu bohužel nevymyslíme. Sice bych tam rád viděl čtyřjádro, ale cena nepustí.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoboBrouk 15. 11. 2017 21:39

Hele asi nevyužiju...na SSD fuknu jenom Widle a max. si tam nainstaluju to FMko, kde by to mohlo pomoct. Jinak hry a programy všechno dávám na ten TB disk. Mám tam necelých 400GB volných a to chci udělat trochu úklid do novýho PC, takže počítám cca. půlka bude stejně volná.

Má to na něco jinak vliv? Je mi jinak fuk, jestli se mi EU4 atd. načte o půl minuty dřív nebo později, stejně u toho většinou dělám další věci.

Jak je to s cenama? Nijak na to nespěchám, ale klidně to můžu koupit hned. Bývá nějaký pokles během/po Vánocích nebo se to nedá odhadovat?
RoboBrouk
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků