Gmail: filtrování (štítkování) emailů z jiných účtů

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tamtadam 7. 11. 2012 06:56

Zdravím,

do gmailu stahuji také emaily z jiných účtů (Účty a import - Zkontrolovat poštu z jiných účtů pomocí POP3).

Mám nastaveny štítky, takže bych si přála, pokud mi MÁMA zašle email na jakýkoliv z těchto účtů (aaa@gmail.com, aaa@xxx.cz nebo aaa@yyy.cz), aby s tento email zařadil do štítku MÁMA (Přeskočit doručenou poštu) a nezobrazoval se již v doručené poště, což tedy funguje pouze u účtu aaa@gmail.com, ne u těch jiných.
U těch jiných mám potom email jak ve štítku MÁMA, tak v souhrnném štítku cizího účtu (aaa@xxx.cz), což je pro mě docela nepohodlné.
tamtadam
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 7. 11. 2012 07:42

...no zkusil bych praci s filtry. Na aaa@xxx.cz das preposlat (kopirovat - dle libosti) na gmail a v gmailu udelas filtr, ze email od MAMA@xxx.cz presunout do slozky MAMA
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tamtadam 7. 11. 2012 07:58

Ano, takto by to šlo, ale přeposílání emailů z jiných účtů mi nevyhovuje, chci je stahovat do Gmailu.
tamtadam
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vebloud 7. 11. 2012 09:28

Podívej se na pravidla která dávájí ten štítek z jiných mailů a podívej se, jestli tam náhodou nemají zaškrtnuto neaplikovat další pravidla. Případně i pohrát s pořadím pravidel a tímhle flagem.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 7. 11. 2012 10:11

Ja jsem pochopil, ze se ti jedna o ten jeden konkretni email MAMA. Zkus udelat filtr MAMA@*.cz presunout (popripade presun a smaz - zalezi na tobe) z dorucenych do slozky MAMA. Hvezdicka urci, ze at ti ten email prijde z aaa@xxx.cz nebo aaa@yyy.cz bude zohlednovat jenom to mama@..... a presune do tebou urcene slozky.
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tamtadam 7. 11. 2012 12:29

Jo, jde mi o email od: MAMA@*.cz. Jenže dejme tomu:
- z emailu MAMA@*.cz mi uživatel zašle 3 emaily na mé tři různé emailové adresy:
1) první email přijde na můj email aaa@gmail.com. V tomto případě se přeskočí doručená pošta a email správně spadne do složky MAMA, už se nezobrazuje v doručené poště Gmailu.
2) druhý email přijde na můj druhý email aaa@xxx.cz, který pomocí protokolu POP3 stahuji do Gmailu (v tomto případě Gmail funguje jako poštovní klient jako např. Outlook nebo Thunderbird). Email se správně zatřídí pomocí filtrování do složky MAMA, ale NAVÍC zůstane v souhrnné složce (štítku), který je nazvaný aaa@xxx.cz.
3) třetí email přijde na můj třetí email aaa@yyy.cz - zatřídění a stav vypadá naprosto stejně jako bod 2), jen samozřejmě s tím rozdílem, že email NAVÍC zůstane v souhrnné složce (štítku), který je nazvaný aaa@yyy.cz.

No a mě hrozně rozčiluje, že mi to zůstává navíc v těch souhrnných složkách, mate mě to, je to nepřehledné. Samozřejmě se tu nejedná o mámu, ale o to, že Gmail využívám soukromě, pomocí POP3 stahuji firemní korespondenci, což mi vyhovuje v tom, že to mám všechno pohromadě, a hlavně, když odpovídám na firemní korespondenci, tak v poli OD se objeví můj firemní email (aaa@xxx.cz), což by u přeposílání pošty z aaa@xxx.cz na Gmail nefungovalo. Musela bych lézt do jiného webmailu, což mi teda přijde nepohodlné a neefektivní.

-- 7. 11. 2012 12:33 --

Vebloud píše:Podívej se na pravidla která dávájí ten štítek z jiných mailů a podívej se, jestli tam náhodou nemají zaškrtnuto neaplikovat další pravidla. Případně i pohrát s pořadím pravidel a tímhle flagem.


Já mám pravidla postavené na tom, OD koho email přijde, ne na který email.
To zaškrtávací políčko na "neaplikovat další pravidla" jsem v nastavení nenašla. Můžeš mě trochu navést?
tamtadam
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vebloud 7. 11. 2012 16:57

tamtadam píše:U těch jiných mám potom email jak ve štítku MÁMA, tak v souhrnném štítku cizího účtu (aaa@xxx.cz), což je pro mě docela nepohodlné.

Takže jak je to s tím pravidlem na jaký účet ti email přijde? Tyhle filtry ti gmail nabídne při nastavování toho pop3 checku. Co se týče toho flagu o neaplikování dalších pravidel se omlouvám, to měl Thunderbird.

Chování GMailu je naprosto logické, protože pokud máte nastaveno štítky jak podle toho od koho pošta přijde, tak podle toho kam přijde, tak aplikuje oba. Jediný co by asi pomohlo by bylo excludnout odesílatele z pravidla, které aplikuje štítek příjemnce. Možná editovat pravidlo ve kterém je to: pracovní@mail a do from dát NOT mama@neco.cz ale nevím, jestli to pude. Musí se zkusit.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lora.Green 22. 8. 2017 12:02

tamtadam píše:1) první email přijde na můj email aaa@gmail.com. V tomto případě se přeskočí doručená pošta a email správně spadne do složky MAMA, už se nezobrazuje v doručené poště Gmailu.


Jak udelas, ze ti preskoci dorucenou postu? Ja nevim, jak to udelat. Jedinou vec, kterou potrebuju mit v g-mailu nastavenou, je to, aby stitky fungovaly jako slozky - kdyz mi chodi od jednoho nebo dvou lidi hodne e-mailu denne, potrebuju, aby se seskupovaly do jedno slozky/pod jeden stitek a nezahlcovaly mi ostatni dorucenou postu, pak se mi v dorucene spatne hleda. Fakt nevim, jak v tom udelat poradek, vsude nechazim, ze to slozky g-mail nema a ze se da jen filtrovat zpravy pomoci stitku. To je sice fajn, ale potrebuju mit v dorucenych poradek a ne mit vsechno na jedne velke hromade.
Lora.Green
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 22. 8. 2017 12:15

Stačí se podívat do nastavení filtru. Viz: https://ctrlv.cz/TGKI
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Lora.Green 22. 8. 2017 14:07

Doprčič, díky, já to hledám pořád v nastavení štítků a ne filtru. Díky moc..
Lora.Green
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků