Nejde internet přes kabel na stolním pc

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Cipajs 5. 4. 2018 23:14

Zdravím. Stávalo se mi, že mi přestal chodit internet, Když jsem dal diagnostiku, psalo to, že vzdálené zařízení nebo prostředek nepřijímá připojení. Vždycky jsem párkrát restartoval pc a zase to chvíli šlo. Pak jsem se v tom začal vrtat a našel jsem, že by to mohlo být virem. Udělal jsem důkladnou kontrolu, něco se našlo, dal jsem to do karantény, stáhl adwcleaner, spustil scan, vyčistil, restartoval a teď jsem v takové situaci, že už to nejde vůbec. Píše to to stále to stejné. Wifi normálně funguje na ostatních pc a mobilu, ale stolní pc po kabelu nejde a wifi v něm nemám. Jediné, co jsem našel, že je tam nastavené jinak, je proxy server, kdy je vypnuté automatické zjišťování nastavení a zapnutý používání proxy serveru. Změnit to ale nejde nebo nevím jak. Je to šedé a nejde kliknout na nastavení místní sítě. Už si s tím nevím rady a pc bez internetu je mi na nic. Prosím o radu
Cipajs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 6. 4. 2018 04:59

Spustit "jako správce" cmd:
Kód: Vybrat vše
netsh int ip reset
netsh winsock reset

a restartovat počítač.

Jsi přihlášený jako administrátor? Je to zašedlé i u jiného uživatele/administrátora? (Pokud nemáš, aktivuj třeba uživatele administrator (net user administrator /active:yes)

Nejjistější cesta je obnovit Windows ze zálohy. Pokud si se ji neobtěžoval vytvořit, reinstalovat.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cipajs 6. 4. 2018 09:56

Díky za snahu, nečekal jsem tak rychlou reakci, ale nic z toho mi nepomohlo. Když jsem se pokusil aktivovat uživatele administrator, tak mi to vyhodilo systémovou chybu 5. Zálohu nemám, takže mi nezbývá než to celé reinstalovat. Jaký je na to nejjednodušší způsob?
Cipajs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 6. 4. 2018 15:43

Pokud se takto ptáš, tak nejjednodušší způsob je zakoupit láhev kvalitního alkoholu a navštívit znalého známého.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cipajs 6. 4. 2018 15:57

Tak do továrního nastavení bych to měl ještě zvládnout :D Spíš mě jen napadlo, jestli tady odborníci nemají nějaké svoje lepší postupy, jak docílit kýženého účinku a aby se to už neopakovalo :D
Cipajs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 7. 4. 2018 06:51

Proboha svatého, co po nás chceš? Copak jsme jasnovidci, abychom mohli zpětně zrekonstruovat, co jsi všechno prováděl?
Sám píšeš, že jsi si zavšivil počítač. Rada tedy zní: Chovat se tak, aby se žádná škodná do tvého počítače nedostala. Ale na to jsi mohl přijít (aspoň dodatečně) sám...
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 7. 4. 2018 07:30

Vložte inštalačné DVD a vykonajte opravu systémových súborov:
- Windows - Štart - Spustiť (ako správca) a vypísať sfc /scannow
- ENTER
https://support.microsoft.com/cs-cz/kb/929833

Ak máte na disku pri inštalácii vytvorenú "Oblasť na obnovenie" systému a je v poriadku, tak inštalačné CD nepotrebujete. Oprava systémových súborov sa vykoná z tejto oblasti na disku.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků