Jazyk JAVA

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Unterwaserman 3. 11. 2013 21:02

Ahoj, chci se čit programovat v Jave, zatím jsem zkoušel jenom v HTML to mi celkem šlo.
Ale mám jeden problém, prošel jsem několik tutoriálů ale celkem mi nic nedali a chci se naučit něco naprogramovat sám, a tady je problém.
Znám jenom ty kody které jsem se naučil z tutoriálů.
Můj dotaz teda zní: Jsou někde sepsány všechny jednotlivé části kodu nebo "tagy" ? Abych věděl co se mi hodí a co potřebuji napsat atd... Na netu jsem zatím nic takového nenašel.¨
Doufám že chápete.
Přece si jednotlivé části kodu programátoři nevymýšlí.
Unterwaserman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kanabis 3. 11. 2013 21:16

no je tu Java dokumentace http://docs.oracle.com/javase/7/docs/api/

Jako první jazyk bych ti doporučil čistý C a nebudeš se muset starat o ty objektový blbosti.
PC(Win10): Intel i5-3750K 4,5Ghz, Noctua NH-D14, Asus P8Z77-M PRO, 16GB RAM, GTX 1070 Gaming X,Seasonic P-760, SSD Crucial M4 128GB, FD Define R4
NB(OSX): Macbook Pro retina early 2015, Intel i5 2,7Ghz, 8GB RAM, SSD 256GB
kanabis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bespi_ 3. 11. 2013 21:52

Samozrejme ze si programatori ten kod vytvareji sami. Jen potrebuji ten jazyk ve kterem to vysvetluji pocitaci a pripadne nejake predpripravene knihovny funkci.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod ahorek 3. 11. 2013 21:55

Ideální je se učit z tutoriálových videí, většina z nich (těch dobrých) je ale v angličtině.
Ty objektové blbosti se někdy hodí, vychází z nich návrh aplikace. Čisté C ti jen zamotá hlavu, pokud chceš Javu, uč se Javu. Když už vyloženě něco jednodužšího, tak jRuby (intuitivnější syntaxe a přímá podpora inline Javy).
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod kanabis 3. 11. 2013 22:13

Mě C hlavu nijak nemotalo a když se teď učím Javu, tak jsem rád, že umím i C. K C jsem vlastně přidal "jen" ty objektový blbosti.

Ale i s Javou by se dalo začít a tam bych doporučil BlueJ editor.
PC(Win10): Intel i5-3750K 4,5Ghz, Noctua NH-D14, Asus P8Z77-M PRO, 16GB RAM, GTX 1070 Gaming X,Seasonic P-760, SSD Crucial M4 128GB, FD Define R4
NB(OSX): Macbook Pro retina early 2015, Intel i5 2,7Ghz, 8GB RAM, SSD 256GB
kanabis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meme1255 3. 11. 2013 22:26

Já jsem třeba objektovým jazykům ještě na chuť nepřišel, ale třeba se to změní :) (Zatím používám jen čisté C pro jisté embedded zařízení..)

Unterwaserman píše:Přece si jednotlivé části kodu programátoři nevymýšlí.


Program je v podstatě „literární dílo", stejně jako člověk při psaní literatury používá ta správná slova (a tak existují dobří a ne tak dobří spisovatelé, záleží, jak ho osvítí múza) , tak programátor sepisuje správně (nebo je to aspoň jeho cílem, ne vždy se to zdaří) :oops: všemožné formy výrokové logiky a věcí z ní vzešlých :)
meme1255
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Unterwaserman 3. 11. 2013 22:59

jak píšeš, ale ty "slova" se nějak museli odněkud dozvědět ne ?
Jak se naučí ty "slova" tak je poskládají a je z toho ten kod ne ?
Unterwaserman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JimmyFL 3. 11. 2013 23:00

Zacneme od zacatku: HTML neni programovaci jazyk ale formatovani textu. Pokud chces zacit programovat, zacni jednoduse = ne objektove, k tomu se urcite dostanes pozdeji.

Umis HTML? Super! Zkus JavaSciptem (nema nic spolecneho s Javou) ozivit stranku, naprogramovat MasterMind v JS, ulozit formular do databaze pomoci PHP (neobjektovem), atd atd...

Jako prvni pochop co je funkce, co promenna, co argument funkce, jak a co funkce vraci, jaka je platnost promenne, proste uplny zaklad. Az tohle vsechno zvladnes (coz nebude trvat dlouho), muzes si stahnout Eclipse/Netbeans a zacit s Javou. Urcite to bude jednodussi nez zacinat primo s Javou.
Brzdy ani vykonem nenahradis...
JimmyFL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ahorek 3. 11. 2013 23:18

Sám jsem začínal na Pascalu, potom C a C++, ale dnes jsou jednodužší jazyky, bez pointrů nebo explicitní typizace. U nich se může člověk věnovat samotné architektuře a principu programování místo syntaxe. Jsou mnohem jednodužší na pochopení i čtivost a dá se na nich dále pracovat.
Vývoj je rychlejší, levnější, snadněji udržovatelný.
Navíc náročnější výpočty lze přepsat do Javy nebo C a propojit se stávajícím kódem. To ale začátečník nemusí vůbec řešit, málokdy je opravdovým problémem výkon.

Každý jazyk má nějaký slovník/slova/formu/možnosti, které můžeš použít. Jak to uděláš a ve výsledku poskládáš je jen na tobě.
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod Unterwaserman 3. 11. 2013 23:26

Potřeboval bych ten slovní, abych potom podle potřeby mohl ty slova poskládat a něco vytvořit.
Unterwaserman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ahorek 3. 11. 2013 23:36

Ten slovník je opravdu hodně velký, můžeš si pročíst celou dokumentaci, ale asi ti moc neřekne. Začal bych spíše těmi tutoriály nebo knihou s příklady, kde je kód vysvětlený, z něj pak ty části pochytíš a můžeš z nich poskládat něco vlastního.
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod meme1255 3. 11. 2013 23:37

C : If, else if, else, while, for, switch, int, char, unsigned, signed, long, short, array/ string , funkce(parametr/y), void, (), {}, [], <,>, %, ;, !, ~, |, +, -, =, \, / .... A to bych řekl, že jsou ta nejnutnější „slova a znaky" :)
meme1255
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JimmyFL 3. 11. 2013 23:57

Tenhle "slovnik" plati i pro velkou vetsinu ostatnich programovacich jazyku.
Brzdy ani vykonem nenahradis...
JimmyFL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 4. 11. 2013 04:26

Do toho slovníku bych ještě přidal "void main()" sice se jedná o funkci co už je vypsaná, ale vzhledem ke své speciální funkci bych jí tam přidal.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod skyehq 4. 11. 2013 07:10

Nezáleží ani tak na jazyku, syntax jazyka sa dá osvojiť za pár dní, dôležité je vedieť v tom jazyku aj niečo napísať a aj tomu rozumieť. Osobne ti odporúčam knihu (myslím že sa dá stiahnuť aj v PDF) Introduction to Java Programming (9th comprehensive edition), je v nej skutočne obrovské množstvo cvičení a ukážok riešenia rôznych programátorských problémov a OOP odporúčam osvojiť si čo najskôr, to je alfa a omega :)
A ship is safe in harbor. But then again, that´s not what ships are for.
skyehq
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků