Vzdalený reset zařízení

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod georg68 27. 10. 2017 06:54

Zdravím,

potřeboval bych následující. Začel jsem se zabývat IPTV a pořídil si přijímač.
Zatím jsem ale nevychytal nastavení a přijímač potřebuje občas restart odpojením od napájení.
Problém je v tom , že přijímač je umístěn ve stěně za televizí (dálkové ovládání na něj naštěstí
přes TV dosáhne). Potřeboval bych nějaké HW řešení restartu přijímače, abych nemusel stále odsouvat
televizi. Napadly mě 2 :

- Pořídit si prodloužení napájecího adaptéru přijímače, rozdělit ho nějakým spínačem a ten vyvést před televizi
- Nebo si pořídit pogramovatelnou zásuvku (ovládá se přes mobil, WiFi), a tu umístit před napájecí
adaptér.
Napadá někoho něco dalšího ? Díky.
georg68
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 27. 10. 2017 07:29

Já bych to řešil nějakou prodlužovačkou s výpínačem např něco jako toto: https://www.alza.cz/emos-prodluzovaci-250v
Zdroj z přijímače píchnout do toho a dát to někam kam je přístup. Pak stačí vypínačem cvaknout tam a zpět máte hotovo.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod georg68 27. 10. 2017 08:09

To ne, právě tyhle prodlužovačky (2x po 8 zásuvkách) mám skryté za televizí. Když už něco vyvést před televizi, tak aby to bylo co nejmíň nápadné.
georg68
Junior

Odeslat příspěvekod suk 27. 10. 2017 09:30

Ten prijimac, ktery zde ani nebyl specifikovany, zadnou moznost vzdaleneho restartu ci resetu nema?
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 27. 10. 2017 09:58

Používám IQTS-IP200, můžu doporučit, programuje se nebo ručně resetuje z webového prohlížeče. Nemá ale wifi, přístupná je jenom po kabelu. Proti mluví vysoká cena.
Pokud ale ten přijímač zatuhne tak, že přestane odpovídat i na ping, dala by se možná použít funkce automatického restartu při ztrátě pingu na IP-adresu, kterou IQTS-IP200 má.

Pak dělají různé firmy (TP-link atd.) podobné levnější zásuvky s wifi, ty se ovládají výhradně z mobilní aplikace (není k dispozici pro mobily s Windows, jenom Android a Apple). Nejdou ovládat z PC.

Vzhledem k ceně bych si udělal prodlužovačku s lampičkovým vypínačem uprostřed, ten bych někam (na TV ze zadní strany? Na zadní stranu skříňky?) přilepil suchým zipsem a hotovo. A nebo přestřihnout kablík mezi napájecím adaptérem přijímače a přijímačem a lampičkový vypínač umístit tam. (Ztráta záruky?)
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 27. 10. 2017 10:19

Idealne je opravit potrebu toho restartu, napriklad upgradom firmware, alebo vyberom lepsieho zariadenia. Ak by som musel VHS prehravac restratovat asi by som ho vyhodil z okna. Starsie vyrobky nebolo potrebne nikdy restratovat a tak by to malo byt. Aj tie najlacniejsie VHS prehravace obsahovali aspon 3 procesory, ale castejsie aj 5 procesorov.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod georg68 27. 10. 2017 11:06

Abych byl konkrétnější, ten příjímač se jmenuje MAG 256 a opravdu jsem nebyl daleko od toho aby skončil v popelnici. Bohužel v tomhle segmentu přístrojů není moc velká konkurence. Naštěstí po vyzkoušení jednoho placeného poskytovatele IPTV přebila jeho nabídka programů jakékoliv předchozí problémy. Jinak ale tenhle přístroj opravdu nedoporučuju.
Vzdáleně resetovat nelze, navíc je při zatuhnutí (modrá orazovka) totálně mrtvý. No vygooglil jsem nějaký návod nastavení, který by to měl řešit. Co se týče toho ovládání resetu, asi půjdu do té zásuvky s WiFi .
georg68
Junior

Odeslat příspěvekod georg68 28. 10. 2017 23:17

Zdravím, firmware je poslední a přístroj se upgradoval automaticky. Nicméně jsem přišel na příčinu tuhnutí - problém je v tom, že přijímač není k TV připojen napřímo, ale přes HDMI přepínač https://www.digitus.info/en/products/pr ... /ds-48300/
Když jsem připojil přijímač přímo k TV, tak od té doby je naprosto stabilní. Zkusím přesvědčit výrobce (Infomir), že je to jeho chyba.
georg68
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků