Zdroj, odpojený od desky, jede pořád

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod franta321 22. 5. 2017 08:36

Pěkný den,
mám starší zdroj FSP (OEM 400W AX400-60APN) z roku 2011. Doteď jel v pohodě, i s originálníma kondíkama. Ale zhruba před 14 dny se stalo, že nešel normálně vypnout.
Normálně myslím tak, že ho připojím k desce, připojím el. kabel, u něj zapnu síťovej vypínač a zdroj se rozběhne. Což by neměl. Měl by počkat až na povel mikrospínače, připojenýho k desce.
Na jumper/mikrospínač na desce, co zapíná/vypíná celej počítač, zdroj vůbec nereaguje, prostě běží pořád. Vypnout jde jen zadním síťovým spínačem. Vyzkoušel jsem další 2 desky a chová se pořád stejně. Když je zdroj připojenej k desce a k elektrice, cvaknu na něm vzadu síťovým spínačem a rozjede se nejen zdroj, ale i větrák na CPU. Ale ani BIOS, ani OS nenaběhnou. A všechny zkoušený desky s jiným zdrojem běží bez problémů.

Je zdroj na vyhození? Případně jaká součástka nebo součástky jsou zralý na výměnu, kterou zvládnu obyč pájkou?
Klidně ho vyhodím, ale zas si řikám, že kdyby šlo o jednoduchou opravu (jako je třeba výměna nafouklejch kondíků), bylo by to škoda zlikvidovat.
Díky za radu
Franta
franta321
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 22. 5. 2017 09:05

To, že se točí ventilátor ještě neznamená, že běží celý zdroj. Když nenabíhá ani bios na připojeném počítači, tak zdroj evidentně nedává všechna potřebná napětí.

Odnést na sběrný dvůr.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franta321 22. 5. 2017 09:24

Jojo, myslel jsem si to. Poletí do bedny na "ekolikvidaci" k ostatnímu šrotu. Díky
franta321
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků